• انتشار پژوهشی تازه در معاونت برون مرزی صدا وسیما؛ بررسی اوضاع فرهنگی عربستان سعودی در جریان اصلاحات «بن سلمان» و چالش های پیش رو

تازه ترین پژوهش حوزه معاونت برون مرزی صدا وسیما با عنوان «بررسی اوضاع فرهنگی کشور عربستان سعودی در جریان اصلاحات فرهنگی و اجتماعی «بن سلمان» و چالش های پیش رو» منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، این پژوهش با همت واحد پژوهش های کاربردی معاونت برون مرزی در بهمن ماه 1399 منتشر شده است.

پژوهش حاضر به قلم دکتر مجتبی شاهسونی و با نظارت علمی مصدق مصدق پور به رشته تحریر درآمده است.

از محورها و موضوعات اصلی که در این پژوهش مورد توجه قرار گرفته است، عبارت اند از: عناصر تشکیل دهنده فرهنگ سعودی (شامل وهابیت، آداب و رسوم مردم عربستان، ساختار دیکتاتوری - پادشاهی، ولیعهد و شاهزادگان سعودی و...)، نظامنامه حکومتی و جایگاه قوای سه گانه، وضعیت آزادی های سیاسی و رسانه ای در عربستان، عوامل شکاف در خاندان آل سعود و بررسی اجمالی تر سند چشم انداز 2030 عربستان.

محقق در موضوع سند چشم انداز 2030 این کشور عربی با دقت بیشتری عمل کرده و تلاش کرده جزئیات بیشتری را واکاوی کند.

اهداف، موانع و چالش های سند 2030، مخالفت های داخلی و خارجی سند مذکور، نقض حقوق بشر و ارتباط آن با سند 2030، وابستگی به درآمدهای نفتی و پیش بینی شکست محتمل سند 2030 از جزئیات این نوشتار است.

دانشجویان و علاقمندان به موضوعات پژوهشی در حوزه روابط بین الملل و فرهنگ برای دسترسی آسان تر به این پژوهش و سایر عناوین پژوهشی با تکیه بر پیشنهادات رسانه ای، می توانند به آدرس http://imrl.arc.irib.ir و نیز سایت پژوهش های کاربردی معاونت برون مرزی به آدرس http://arc.irib.ir مراجعه کنند.

 

بهمن ۲۵, ۱۳۹۹ ۱۵:۳۸ Asia/Tehran