• در «هشتگ» العالم؛ ترند «روز زمین» و «آزادی، قدر، زمین» در کشورهای عربی و فلسطین

هشتگ «روز زمین» و «آزادی، قدر، زمین» به مناسبت چهل و پنجمین سالگرد روز زمین فلسطین در شبکه های اجتماعی جهان عرب در برنامه امشب «هاشتاغ» شبکه العالم بررسی می شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، ترند دو هشتگ «روز زمین» و «آزادی، قدر، زمین» توسط کاربران شبکه های اجتماعی کشورهای عربی و اسلامی، خصوصاً فلسطین به مناسبت چهل و پنجمین سالگرد روز زمین فلسطین در برنامه امشب «هاشتاغ» تشریح خواهد شد.

در خصوص این روز بیان خواهد شد که مردم فلسطین در اعتراض به مصادره اراضی الجلیل ، المثلث، ساحل و نقب توسط رژیم صهیونیستی، در تاریخ 30 مارس سال 1976 تظاهراتی اعتراضی برگزار کردند که به روز زمین معروف شد.

اعمال خشونت، سیاست تبعیض نژادی، مصادره زمین‌ها و ویران‌سازی روستاها، راندن فلسطینیان از سرزمین خودشان و تجزیه آن به مجموعه‌های کوچک جدا از هم و… موضوعاتی است که فلسطینیان به آن اعتراض شدید دارند و این مناسبت در سال 1976 و در روز قیام ملی فلسطینیان در سرزمین‌های اشغال شده بنیان نهاده شد.

«هاشتاغ» به تهیه کنندگی و کارگردانی محمدمعین مقامی و اجرای محمد العامری، امشب 10 فروردین ماه ساعت 22:15 به وقت تهران از آنتن شبکه العالم پخش خواهد شد.

 

فروردین ۱۰, ۱۴۰۰ ۱۷:۲۲ Asia/Tehran