• با حکم معاون برون مرزی صداوسیما؛ سکان شبکه جهانی الکوثر به سعید غفاری سپرده شد

با حکم معاون برون مرزی رسانۀ ملی، سعید غفاری سرپرست شبکۀ جهانی الکوثر شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی صداوسیما، احمد نوروزی، معاون برون مرزی، در حکم انتصاب غفاری از او خواسته است تعالی کمی و کیفی عملکرد شبکۀ الکوثر را در راستای معرفی و ترویج مبانی دین مبین اسلام و معارف اهل بیت (ع) مبنای کار خویش قرار دهد.

او همچنین بر لزوم «تقویت گفتمان انقلاب اسلامی با رویکرد تمدنی در جهان عرب»، «توسعه ظرفیت تولید محتوای رسانه ای اثرگذار و ارزش آفرین با توجه به اصول تقریب مذاهب اسلامی»، «ترویج سبک زندگی ایرانی – اسلامی، در قامتی باکیفیت و اثربخش» و «ارتقای شایستگی های کلیدی این شبکه به عنوان یک برند رسانه ای در جغرافیای مخاطبان عرب زبان» تأکید کرده است.

سعید غفاری که مدرک دکترای آینده پژوهی از دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی دارد و عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع) است، دورۀ کارشناسی را در رشتۀ علوم ارتباطات دانشگاه تهران و کارشناسی ارشد را در رشتۀ کارگردانی در دانشگاه صداوسیما گذرانده است.

او کار در سازمان صداوسیما را از سال 1378 آغاز کرده و تجارب مدیریتی اش پیش از این در سمت های مدیریت سیمای فرانسوی و سپس سیمای انگلیسی در شبکه جهانی سحر و نیز مدیریت دفتر نمایندگی صداوسیما در لبنان بوده است.

معاون برون مرزی صداوسیما در انتهای حکم، ضمن سپاس از مساعی مرتضی شمسی، مدیر سابق شبکه الکوثر و مدیر جدید شبکه آی فیلم، برای سعید غفاری در مسئولیت پیش رو آرزوی موفقیت و سربلندی کرده است.

 

خرداد ۰۹, ۱۴۰۱ ۱۷:۱۳ Asia/Tehran