• انا لله و انا الیه راجعون هرگز نمیرد آنکه دلش زنده شد به عشق ثبت است بر جریده عالم دوام ما

ثبت است بر جریده عالم دوام ما

نیک که بنگریم، حیات و مرگ کونیکو یامامورا که امروز به ملکوت الهی پیوست، مصداق ناب این کلام نغز لسان‌الغیب شیرازی است که خوب می‌داند خورشید عشق که سراچهٔ دل را نور بتاباند و نفس عشق که دل را زنده کند، مرگ رخت می‌بندد.

مرگ در قاموس «کونیکو»یی که نامش در فرهنگ زادگاه اولیه‌اش معادل «میهن‌دخت» بود، از همان روز رنگ باخت که با گسترش روح و پرواز اندیشه‌اش تا جهان همهٔ حقیقت‌جویان و عدالت‌خواهان و انقلابیون عالم، به معنایی «جهان‌‌وطنی» رسید و دخت میهنی شد به‌نام اسلام و در پهنهٔ انقلاب بزرگ اسلامی‌ای بالید که مهدش ایران بود.

سیر آفاقی کونیکو یامامورا در این وطن مألوف روحانی و ایمانی، به سیر انفس پیوند خورد و در مسیر عاشقانهٔ جدیدی که می‌پیمود، با پروراندن شیرمردی شهید و تقدیم او به انقلاب خونبار حسین‌بن‌علی علیه‌السلام به کمال رسید.

او در سال‌های زندگی پربارش در ایران اسلامی، یادگاران دیگری نیز برای جاودانه‌شدن تلاش مقدسی که مادرانه بدان عشق می‌ورزید، به جای گذاشت که رادیو ژاپنی معاونت برون‌مرزی صداوسیمای ج.ا.ا. یکی از آن‌ها بود؛ رسانه‌ای پویا و اثرگذار که سبا بابایی امروز و کونیکو یامامورای دیروز از بنیانگذارانش است و نامش را تا ابد در ذهن و دل ما زنده و گرامی خواهد داشت.

روحش شاد و در کنار فرزند شهیدش، متنعم به نعمات پروردگار کریم باد.

احمد نوروزی

معاون برون‌مرزی رسانه ملی

 

تیر ۱۱, ۱۴۰۱ ۰۶:۴۶ Asia/Tehran