• برگزیدگان آیین اختتامیه جشنواره «رسانه‌ای صبح»

نخستین دوره جشنواره رسانه‌ای «صبح» معاونت برون مرزی صدا وسیما در چهار بخش و کمیته برگزار شد. کمیته ایده های نو، کمیته فضای مجازی، کمیته آثار رادیویی و کمیته آثار و برنامه های تلویزیونی.

برگزیدگان کمیته ایده‌های نو

برگزیده بهترین موشن گرافی، موشن‌گرافی «فضایل» از شبکه ماهواره ای المعارف و حامد حکاکیان، نماینده این شبکه.

برگزیده بهترین نماهنگ و کلیپ، محمد حسن قاسم برای نماهنگ «اَلشّهرُ الفَضیل» از شبکه المنار لبنان

برگزیده بهترین ویدئوبلاگ و پادکست، بر اساس شاخصه‌های کیفی جشنواره، اثری شایسته دریافت جایزه نبود؛ اما به دلیل ساختار خوب برنامه «عَقَرقوف» از شبکه العراقیه کشور عراق، سیدعباس رحیم محمد.

برگزیده بهترین مستند، مستند «گلوله باران» از ایران، ساخته جناب آقای حسین مؤمن.

برگزیدگان کمیته فضای مجازی

برگزیده بهترین وب سایت، ضمن قدردانی از وب سایت خبرگزاری ایران پرس، به وب سایت شبکه پرس‌تی‌وی تعلق گرفت.

بهترین پادکست، ضمن قدردانی از پادکست تولیدی رادیو چینی، جایزه بهترین پادکست تقدیم به احمد شیرزادیان از خبرگزاری ایران‌پرس تعلق گرفت.

در بخش بهترین وب‌ویدئو تولیدی، ضمن تشکر از همکاران عزیزمان در رادیو چینی، جایزه بهترین وب‌ویدئو به زهره دوستی از رادیو روسی اهدا شد..

در بخش بهترین موشنگرافی، ضمن قدردانی از موشن‌گرافی تولیدی شبکه العالم، جایزه بهترین موشن‌گرافی به رضا مؤمنی از خبرگزاری ایران‌پرس اهدا شد.

در بخش معرفی بهترین فعالیت در فضای شبکه‌های اجتماعی، ضمن قدردانی از همکاران شبکه هیسپان‌تی‌وی، جایزه بهترین شبکه اجتماعی در مجموعه معاونت برون‌مرزی، به حامد اکبری از شبکه پرس‌تی‌وی تعلق گرفت.

برگزیدگان کمیته آثار رادیویی

در بخش معرفی بهترین برنامه ترکیبی رادیویی، ضمن قدردانی از برنامه «گل افروز» از رادیو دری، این جایزه به برنامه «تاجُ الشّعرا»، از رادیو آران تعلق گرفت.

در بخش معرفی بهترین برنامه ساده رادیویی، ضمن قدردانی از برنامه «اسلام، انتخاب من» از رادیو سواحیلی، این جایزه به برنامه «ایران از نمای نزدیک» از رادیو انگلیسی ساخته عاطفه عرفان تعلق گرفت.

در بخش معرفی بهترین بخش خبری رادیویی، ضمن قدردانی از بخش خبری فلسطین از رادیو فلسطین، این جایزه به برنامه خبری «حَصادُ الظَهیرَه» و داود نقاش از رادیو عربی تعلق گرفت.

در بخش معرفی بهترین گزارش خبری رادیویی، ضمن قدردانی از گزارش فلسطین از رادیو فلسطین، این جایزه به گزارش «جشنواره انار حلبچه» از رادیو کردی تعلق گرفت.

در بخش معرفی بهترین مستند رادیویی، ضمن قدردانی از برنامه مستند رادیویی «یاشاماق حسّی» از رادیو آران، این جایزه به مستند «سوروتیک» از رادیو ترکمنی تعلق گرفت.

در بخش معرفی بهترین آرم، آنونس و میان برنامه، ضمن قدردانی از میان برنامه «زخمه» از رادیو پشتو، این جایزه به محدثه احمدی، برای میان برنامه «حقی که آرزوست» از رادیو دری اهدا شد.

 در بخش معرفی بهترین متن رادیویی، این جایزه به فهیمه ثَری، برای متن «حقیقت و مجاز» اهدا شد.

در بخش معرفی بهترین برنامه گفتگو محور، این جایزه به برنامه «جَوله الاُسبوع» از رادیو فلسطین تعلق گرفت.

برگزیدگان کمیته برنامه‌های تلویزیونی

در بخش معرفی بهترین نماهنگ، ضمن قدردانی از نماهنگ «پدر» ساخته شبکه آی‌فیلم عربی، این جایزه به نماهنگ «سرود ملی» از شبکه آی فیلم فارسی و امیر تاجیک اهدا شد.

در بخش معرفی بهترین معرفی برنامه، ضمن قدردانی از آنونس برنامه «پرونده فلسطینی» از شبکه هیسپان‌تی‌وی، این جایزه به آنونس برنامه «زوم روم» از شبکه العالم سوریه تعلق گرفت.

در بخش معرفی بهترین زبانگردانی و دوبله، ضمن قدردانی از دوبله سریال «کیمیا» از آی‌فیلم انگلیسی، این جایزه به محمد فریدونی برای دوبله سریال «نون خ» از شبکه سحر کردی اهدا شد.

 در بخش بهترین مسابقه تلویزیونی ضمن قدردانی از مسابقه تلویزیونی «اِنُّ لِلمُتقینَ مَفازا»ی شبکه الکوثر، این جایزه به محسن کرمی‌برای مسابقه تلویزیونی نواهنگ از آی‌فیلم2 تعلق گرفت.

 در بخش معرفی بهترین برنامه ترکیبی، ضمن قدردانی از برنامه ترکیبی «14 اینچ » آی‌فیلم فارسی، این جایزه به برنامه «حَراف» از شبکه العالم سوریه و امیر کاظمی اهدا شد.

 در بخش معرفی بهترین برنامه مستند گزارشی، ضمن قدردانی از برنامه «پیشه‌وران» از شبکه سحر افغانستان، این جایزه به ابوطالبی برای برنامه «انبیاء در سرزمین ایران» از شبکه الکوثر تعلق گرفت.

در بخش معرفی بهترین برنامه گفتگو محور ضمن قدردانی از برنامه «زوم روم» از شبکه العالم سوریه، این جایزه به برنامه «اَلوَجهُ الآخَر» ازشبکه الکوثر اهدا شد.

در بخش معرفی بهترین بسته خبری، ضمن قدردانی از بخش خبری شبکه پرس‌تی‌وی، این جایزه به بخش خبری «مشروح» شبکه هیسپان‌تی‌وی شهرام ذوالفقاری اهدا شد.

در بخش معرفی بهترین گزارش خبری، ضمن قدردانی از گزارش خبری «فرش‌بافی» از سحر افغانستان، این جایزه به گزارش خبری جانی میلر از شبکه پرس‌تی‌وی اهدا شد.

در بخش معرفی بهترین برنامه مناسبتی و رویدادمحور، ضمن تشکر از برنامه «عیدانه» از سحر کردی، این جایزه به برنامه «پنج دقیقه؛

در بخش معرفی بهترین برنامه مناسبتی و رویدادمحور، ضمن تشکر از برنامه «عیدانه» از سحر کردی، این جایزه به برنامه «پنج دقیقه؛ شاهچراغ» از شبکه هیسپان‌تی‌وی و فهیمه اسماعیل پور تهیه‌کننده و کارگردان این اثر اهدا شد.

در بخش معرفی بهترین مستند محض، ضمن قدردانی از مستند «زندگی در میان پرچم‌های رنگی» از شبکه پرس‌تی‌وی، این جایزه به بهروز نورانی پور برای مستند «دختران باد» از شبکه سحر تعلق گرفت.

جایزه بهترین اثر نمایشی، به سریال نمایشی «گیل دخت» به تهیه‌کنندگی محمدرضا شفیعی، از اداره کل تولیدات نمایشی معاونت برون‌مرزی تعلق گرفت.

جایزه بهترین پوشش خبری تلویزیونی، به حسام عبدالسلام زیدان از شبکه العالم برای پوشش زنده خبر زلزله در شمال سوریه تعلق گرفت.

 

اسفند ۲۳, ۱۴۰۱ ۱۳:۰۸ Asia/Tehran