• جشن\"صلح جهانی در سایه رحمت آسمانی\"

به مناسبت گرامیداشت هفته وحدت و میلاد پیامبر اکرم حضرت محمد مصطفی (ع) امروز(چهارشنبه) جشنی با عنوان "صلح جهانی در سایه رحمت آسمانی" با حضور پیمان جبلی، معاون برون مرزی جمعی از اساتید و جمعی از اتباع خارجی برون مرزی در سالن رضوان بسیج صدا و سیما برگزار شد.

به مناسبت گرامیداشت هفته وحدت و میلاد پیامبر اکرم حضرت محمد مصطفی (ع) امروز(چهارشنبه) جشنی با عنوان "صلح جهانی در سایه رحمت آسمانی" با حضور پیمان جبلی، معاون برون مرزی جمعی از اساتید و جمعی از اتباع خارجی برون مرزی در سالن رضوان بسیج صدا و سیما برگزار شد.

پیمان جبلی، معاون برون مرزی صدا و سیما گفت: رسانه برون مرزی جمهوری اسلامی ایران، خط مقدم رسانه ای است که با گمنامی و اخلاص مشغول نبردی سهمگین با رقبای قوی و در فضایی نابرابر است.

معاون برون مرزی صدا و سیما امروز(چهارشنبه) در مراسم جشن "صلح جهانی در سایه رحمت آسمانی"، درباره وجوه تمایز وضعیت رسانه برون مرزی با شبکه های داخلی صدا وسیما تصریح کرد: در داخل کشور، صدا و سیما، اقتدار حاکمیتی دارد، از پشتیبانی قانونی برخوردار است و در قانون اساسی، جایگاه مشخص دارد که این یک اقتدار تاریخی و ثروت و سرمایه بسیار عظیم است که کار را تسخیر می کند.

وی افزود: در داخل کشور برای رسانه ملی رقبای زیادی ظاهر شدند همانطور که در دنیا رقبای جدی برای رسانه های سنتی ظاهر شده اند از جمله فضای مجازی، رسانه های اجتماعی، اینترنت، مطبوعات و سایت های خبری، اما کماکان رسانه ملی با اختلاف بسیار زیاد در صدر توجه و اعتماد مخاطبین قرار دارد.

معاون برون مرزی صدا و سیما درباره وضعیت رسانه برون مرزی خاطرنشان کرد: وقتی  پا را از مرزها فراتر می گذاریم، در بیرون مرزها اقتدار حاکمیتی نداریم چون ماهواره ها در اختیار ما نیست، فضای شبکه های اجتماعی و اینترنت در اختیار ما نیست و حمایت قانونی هم نداریم بلکه برعکس، همه رقبا و دشمنان ما کمر بستند به اینکه صدای ما را خاموش کنند. وی تصریح کرد: کوچکترین افشاگری به حقی که انجام می شود بلافاصله بر روی ماهواره، صدا و تصویر شبکه های برون مرزی قطع می شود و علامت no signal  ظاهر می شود.

جبلی افزود: به محض اینکه کوچک ترین افشاگری در شبکه های اجتماعی درباره جنایات رژیم صهیونیستی و هم پیمانان آن، انجام می شود، بلافاصله حساب ها در فیس بوک و توییتر بسته می شود، در حالی که رقبا با میلیون ها و بلکه میلیاردها دلار هزینه، شب و روز تلاش می کنند تا حقایق را دگرگون کنند.

معاون برون مرزی صدا و سیما درباره شرایط فعالیت رسانه های برون مرزی در غوغای جهانی رسانه ای تصریح کرد: ما در چنین فضایی سخت، و نابرابر، مظلومانه رقابت می کنیم.

دکتر جبلی با اشاره به تحریف های رسانه ای در ماجرای حلب سوری گفت: زمانی که این تروریست های تکفیری بی رحم، روی وحشی ها را سفید کردند، صدها جوان عراقی را در ماجرای اسپایکر سرهایشان را بریدند و در رودخانه ریختند، صدای هیچ کس درنیامد، هیچ هشتکی در شبکه های الجریزه، العربیه و بی بی سی مشاهده نشد. وقتی قلب یک انسان را از درون بدنش درآوردند و به دندان کشیدند، هیچ واکنشی در این رسانه ها شاهد نبودیم،  زمانی که شهروندان بی دفاع حلب را در معرض حمله شیمیایی قرار دادند، هیچ اعتراضی بلند نشد، بلکه کنفرانس های متوالی پشت سرهم برگزار شد تا میزان سهم کمک به این تروریست ها را مشخص کنند.

معاون برون مرزی صدا وسیما با اشاره به پیروزی های اخیر ارتش سوریه در برابر تروریست ها خاطرنشان کرد، امروز ارتش سوریه و جبهه مقاومت و نیروهای مردمی از حق قانونی یک کشور دفاع می کنند، از حق قانونی انسانیت دفاع می کنند، صحنه هایی را که همه ما دیدیم پیر ، جوان ، زن و مرد زیر باران شدید شب آزادی حلب با خوشحالی علامت های پیروزی را نشان می دهند، در آغوش مدافعان شهر به ارتش سوریه  و جبهه مقاومت قرار می گیرند و بعد از 4 سال احساس آرامش و امنیت به آنها دست می دهد و سر به  سجده شکر می گذارند اما بلافاصله موج رسانه ای در شبکه های دشمن و شبکه مدافع تروریست ها شروع می شود.

دکتر جبلی افزود: این رسانه ها با دروغ نسل کشی در حلب، فضای روانی - رسانه ای و سیاسی -  بین المللی ایجاد می کنند  که حتی شورای امنیت را وادار کنند، موضع گیری کند و قطعنامه ای تصویب کند که جلوی پیشروی جبهه مقاومت نیروهای ارتش را بگیرد.

معاون برون مرزی صدا وسیما تصریح کرد: افتخار می کنیم که ما در جبهه حق و انسانیت قرار داریم و خوشبختانه خداوند این توفیق را به ما داده است که عمرمان در جبهه حق سپری شود.

وی تاکید کرد: ما در یک عاملی از همه جلوتر هستیم  و هیچ کدام از سازمان های غول پیکر رسانه ای دنیا  از عربی، عبری و غربی گرفته تا هر سازمان رسانه ای وسیاسی و حتی امنیتی، این امتیازی را ندارد و آن، نفوذ معنوی پیام انقلاب اسلامی است.

جبلی درباره صدور پیام انقلاب اسلامی گفت: بخش عمده ای از مردم تونس در حال حاضر در جبهه انقلاب اسلامی قرار دارند، کسانی هستند که با پیروزی حزب الله در جنگ 33 روزه گرایش به سمت ایران و به سمت جبهه مقاومت پیدا کرده اند، اینها نفوذ معنوی پیام انقلاب اسلامی است، این پیامی است که به خودی خود منتقل شده است و این معنی واقعی همان صدور انقلاب است در حالی که ما با ابزار تحمیل، انقلاب اسلامی را به کشورهای دیگر صادر نکردیم، بلکه این انقلاب، مبتنی و منطبق بر فطرت انسانهاست.

وی تاکید کرد: ما مفتخریم که زیر لوای جمهوری اسلامی که امیدبخش ملت هاست فعالیت می کنیم، انقلاب اسلامی که منادی وحدت بین امت اسلامی و منادی مبارزه با دشمنان استکباری است.

دکتر جبلی خاطرنشان کرد: ما حتی مدافع مردم غیرمسلمان در نقاط مختلف دنیا هستیم از این رو با کوچکترین فعالیتی در حوزه رسانه بین المللی، با استقبال روبرو می شویم، زیرا پیام ما با پیام غالب بر رسانه های جهان متفاوت است.

وی افزود: پیام های رایج سوسیالیستی یا سرمایه داری و لیبرال دموکراتی حاکم بر جهان امروز دیگر جذاب نیست در حالی که شعار انقلاب اسلامی مردم دنیا را جذب می کند، این افتخار ماست و دشمنان ما حتی این نفوذ را هم تحمل نمی کنند، بنابراین کار ما بسیار سخت و پیچیده است.

شجاعی استاد اخلاق دانشگاه در مقدمه همایش "صلح جهانی در سایه رحمت" گفت : روزی که مومن وارد بهشت می شود نامه ای از طرف پروردگار به وی داده می شود با این عنوان "از زنده پایداری که هرگز نمی میرد به زنده پایداری که هرگز نمی میرد"  این یعنی چه ؟ معنی همانند شدن پروردگار به بنده مومنش، یعنی دمیدن روح الهی به بنده وی. این فلسفه حقیقی آفرینش است که بزرگترین اسم خدا بعد از الله رحمان است رحمت الهی تا آنجا گسترش پیدا می کند که بندگان مومن واقعی خود را همانند خویش می پندارد رحمت الهی یکی از ویژگی های بزرگ پروردگار و بندگان بزرگ الهی از جمله پیامبر (ص) و اهل بیتش هستند.

وی در ادامه صحبت ها افزود: آیا می دانید پیامبر در خانواده چگونه بوده است؟  نقل از عایشه است که لبخند هیچگاه از لبان پیامبر (ص) در محیط خانه برداشته نمی شد. آری مومن هرچقدر ایمانش بیشتر شود علاقه او به خانواده و دیگران حتی حیوانات هم بیشتر می شود.

این استاد اخلاق در خصوص مومن با اخلاق عنوان کرد : بداخلاقی گناهی است که بخشوده نمی شود چون حق الناس است، دنیا برای انسان خلق شده است نه انسان برای دنیا . زینب کبری آن همه ماجرای دهشتناک کربلا و اسیری را به جان می خرد اما وقتی در آخر از او پرسیدند: در این همه ماجرای غم انگیز چه دیدی؟ فرمودند : من چیزی به جز زیبایی ندیدم.

وی در مورد کرامات امام عصر (ع) گفته اند : عدم وجود مقدس امام زمان (ع) در میان ما به خاطر ضعف و بی وفایی ما شیعیان حال حاضر است. او به گفته خویش آواره، طرد شده، تنها و یگانه است، چون ما نتوانستیم زمینه ظهور را آماده کنیم اگر شیعیان هم وفادار بودند من با تعجیل بیشتر ظهور می کردم.

استاد شجاعی در انتها مخاطبین را به وفاداری بیشتر و پیروی بیشتر از امام غایب اشاره کرد و گفت: سید الشهدا (ع) یکبار در صحرای کربلا ندای حل من ناصر سر داد که چه کسی من را یاری خواهد کرد اما امام زمان هر روز ندای حل من ناصر را سر می دهد. آیا یاری کننده ای هست.

در ادامه رئیس کانون صلح ملل بسیج معاونت برون مرزی گفت : در این محفل فرق نمی کند که هر کسی با چه الفاظی صحبت می کند اما همگی از کسی صحبت می کنند که طراوتش به زردی نمی نشیند. او که منشاء حقیقت و نور است.

گودرزی اشاره کرد : مادرانی در این جمع هستند که فداکارانه و حتی دور از وطن فرزندانشان را به دنیا آورده و ساعتها و روزها و شب ها با تمام مشکلات و سختی ها برای ارزش هایی که برایش ایستاده اند کار می کنند مادرانی صبور که در حیطه رسانه ملی فعالیت می کنند.

وی درخواست نمود که در سایه رحمت پیامبر (ص) ارتباط خود را با بسیج سازمان در راستای اهداف کانون صلح تقویت نموده و آنان را در رسیدن به اهداف والای خود یاری نمایند.

این مراسم به مناسبت هفته وحدت و میلاد پیامبر اکرم حضرت محمد مصطفی (ع) به همت بسیج معاونت برون مرزی صدا و سیما برگزار شده است.

 

دی ۰۲, ۱۳۹۵ ۲۰:۰۶ Asia/Tehran
کامنت