• گردهمایی اتباع خارجی معاونت برون مرزی به منظور آشنایی با کانون صلح ملل حوزه بسیج این معاونت

ضیافت و همایش صلح جهانی در سایه ی رحمت آسمانی ، اول دی ماه با حضور معاون محترم برون مرزی و جمعی از مدیران این معاونت ، اتباع خارجی و خانواده هایشان به همت بسیج حوزه معاونت برون مرزی در سالن رضوان ساختمان شهید آوینی صداوسیما برگزار شد.

ضیافت و همایش صلح جهانی در سایه ی رحمت آسمانی ، اول دی ماه با حضور دکتر پیمان جبلی معاون محترم برون مرزی و جمعی از مدیران این معاونت  ، اتباع خارجی و خانواده هایشان به همت بسیج حوزه معاونت برون مرزی در سالن رضوان ساختمان شهید آوینی صداوسیما برگزار شد.

یکی از اهداف این نشست ، معرفی "کانون صلح ملل بسیج حوزه معاونت برون مرزی" بود.

از همین رو روابط عمومی برون مرزی به بهانه پایه گذاری این کانون و معرفی بیشتر آن  با فرمانده بسیج حوزه معاونت برون مرزی و رئیس کانون صلح ملل بسیح حوزه معاونت برون مرزی گفت و گویی انجام داده است.

مهدی طائب فرمانده حوزه بسیج معاونت برون مرزی و مدیرکل پخش و بهره برداری صدای برون مرزی : در معاونت برون مرزی دو گروه از نیروی انسانی مشغول فعالیت هستند که بخش اصلی کارکنان خدوم معاونت برون مرزی ، هموطنان ایرانی و شماری نیز اتباع خارجی را تشکیل می دهند که در واقع مهمانان ما هستند.

طائب ، روحیه خدمتگزاری خالصانه را یکی از اصلی ترین اصول مدیریتی توصیف کرد که به ویژه در رسانه ملی به دلیل حساسیت کار باید در راستای اهداف بسیج سازمان و مجموعه عظیم بسیج در سراسر کشور مدنظر قرار گیرد.

فرمانده بسیج حوزه معاونت برون مرزی با اشاره به پیروی از فرمایش مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی ) درباره مقابله با جنگ نرم رسانه ای و لزوم توجه به اتباع خارجی گفت : با توجه به نیروی فعال و پویای خارجی در معاونت برون مرزی ، از چند ماه گذشته ایده و فکر ایجاد مرکزی برای رسیدگی به امور اتباع خارجی شاغل در معاونت برون مرزی شکل گرفت که خوشبختانه با همت مسئولان و بسیج معاونت برون مرزی این امر میسر و کانونی با عنوان " کانون صلح ملل بسیج حوزه معاونت برون مرزی " پایه ریزی شد.

طائب ضمن تشکر از جناب آقای دکتر جبلی معاونت محترم برون مرزی و حمایت های ایشان و زحمات خالصانه و صادقانه جناب آقای فروغی اصل ، رئیس مرکز بسیج رسانه ملی و همکاران خدومشان گفت : نخستین گردهمایی این کانون با عنوان "صلح جهانی در سایه رحت آسمانی"  در هفته وحدت و مصادف با ولادت پیامبر نور و رحمت حضرت محمد مصطفی (ص) برگزار و کارهای فرهنگی  مربوط به اتباع خارجی در قالب کانون صلح ملل بسیج حوزه معاونت بون مرزی معرفی شد.

در این مراسم برای نخستین باراز اتباع خارجی وخانواده هایشان دعوت شد تا در فضای شاد و دوستانه در کنار هم جمع شوند و با دکتر پیمان جبلی معاونت محترم ، مدیران برون مرزی و برنامه سازان آشنا شوند.

طائب ادامه داد :  تمام تلاش کانون صلح ملل این است که ارتباط با اتباع خارجی به بهترین شکل برقرار و تحکیم شود.

طائب ادامه داد : در این مراسم با بیان اجمالی از ویژگی های اخلاقی منحصربه فرد پیامبر ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص) ، تلاش کردیم پیام دوستی و مودت رسول اکرم (ص) را با موضوع وحدت و دوستی اقوام از هر زبان و نژادی ارتباط دهیم.

پیام همایش "صلح جهانی در سایه ی رحمت آسمانی" جهان عاری از خشونت و نفاق است  که جامعه مسلمانان باید  پیام دین اسلام که پیام رحمت و دوستی است را تبلیغ و شرایط آن را فراهم کنند.

طائب همچنین در خصوص برگزاری این مراسم گفت : به لطف دوستان و همکاران در کانون صلح ملل بسیج حوزه معاونت برون مرزی، کلیپ های خوبی که زحمات و تلاش های شبانه روز همکاران و اتباع خارجی را در معاونت برون مرزی به تصویر کشیده اند ، به نمایش درآمد.

گروه تواشیح و بین المللی محراب نیز با نوای دلنشین خود به جمع مهمانان مراسم نشاطی مضاعف بخشید.

آقای شجاعی استاد دانشگاه و حوزه نیز در بخشی از این همایش با ایراد سخنرانی از خلق نیکوی رسول الله (ص) در خانواده گفت و تاکید کرد : باید رنگ و بوی محبت الهی در تمام جامعه به خصوص در خانواده و رفتار و اندیشه همگی ساری و جاری شود.

خانم گودرزی رئیس کانون صلح ملل بسیج حوزه معاونت برون مرزی : در معاونت برون مرزی بیش از 32 زبان خارجی داریم و اتباع خارجی در بخش های مختلف این معاونت مشغول به فعالیت هستند.

به گفته گودرزی ، با توجه به اینکه حدود 220 همکار خارجی در معاونت برون مرزی مشغول به کار هستند این تعداد به همراه خانواده هایشان که اغلب در تهران ، اصفهان ، شیراز ، مشهد و دیگر شهرهای بزرگ سکونت دارند جمعیت قابل توجهی را شامل می شوند از این رو توجه به مسائل و نیازسنجی این همکاران پرتلاش ، ضرورتی اجتناب ناپذیر است. 

گودرزی تصریح کرد : چه به لحاظ کمی ، کیفی ، نوع ارتباطات آنها در ایران و تاثیرگذاری که می توانند در کشورهای خودشان داشته باشند ، به این نتیجه رسیدیم این جمعیت فعال ،  پویا و جوان به یک مرکز با محوریت مشخصی نیاز دارند.

رئیس کانون صلح ملل بسیج حوزه معاونت برون مرزی اظهار داشت : فارغ از مسائلی که به امور اداری و شغلی کارکنان خارجی سازمان صداوسیما مربوط می شود ، موارد دیگری وجود دارد که اتباع خارجی و خانواده هایشان با آنها روبه رو می شوند که توجه به نوع ارتباط این افراد با مجموعه همکاران سازمان و مسائل داخلی ایران با عنایت به اینکه اینکه آداب و رسوم و فرهنگ های متفاوتی دارند بسیار حساس و مهم است.

خانم گودرزی تاکید کرد : از آنجایی یکی از مهمترین اهداف بکارگیری این افراد در رسانه ملی این است که پیام جمهوری اسلامی را به جهان مخابره کند ، رسالت ما به عنوان کارکنان رسانه ملی حساس تر و سخت تر می شود.

به گفته گودرزی ، این ارتباط دوطرفه خیلی مهم است که سازمان صداوسیما با همکاران و خانواده های اتباع بتواند پیوند محکمی برقرار کند و اتباع خارجی نیز سازمان را جزئی از خانواده خود بدانند و این ارتباط برپایه اعتماد ، همدلی و همراهی صورت گیرد و اتباع  خارجی بیشتر جذب سازمان صداوسیما شوند.

رئیس کانون صلح ملل بسیج حوزه معاونت برون مرزی ادامه داد : این ظرفیت و پتانسیل همانقدر که برای کشورمان می تواند به عنوان یک سرمایه جهت انعکاس پیام انقلاب و دیدگاههای نظام جمهوری اسلامی مهم باشد ، از جانب استکبار جهانی و امپریالیسم رسانه ای نیز می تواند مورد سوءاستفاده قرار گیرد.

از همین رو و با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری نسبت به این امر و تاکید ایشان به استفاده از تمام ظرفیتها برای انعکاس اندیشه های اسلامی و مبارزه با اسلام هراسی و صدور پیام انقلاب ، بکارگیری از قدرت رسانه در این امر مهم ، بیش از پیش ضروری است.

گودرزی خاطرنشان کرد: با توجه به این مهم ، معاونت برون مرزی درصدد برآمد تا با ایجاد کانونی بتواند ارتباطات خود را با اتباع خارجی و خانواده هایشان گسترش دهد ، از مشکلات و مسائل آنها باخبر شود و از توانایی و دانش و تخصص این عزیزان در راستای اهداف رسانه ملی در شناساندن فرهنگ اسلامی – ایرانی به جهان بهره مند شود.

گودرزی ادامه داد : باید در نظر داشت به علت اینکه افراد دور از خانواده و اقوام خود در ایران زندگی می کنند کانون این فرصت را فراهم می کند تا در گردهمایی هایی که از این پس برگزار خواهد شد خانواده های اتباع خارجی با هم آشنا شوند.

به گفته وی ، قرار است با برگزاری نشست ها ، همایش ها و اردوهای خانوادگی ، دعوت به جشنواره و دادن بسته های فرهنگی ، این عزیزان بیشتر با فرهنگ و آداب و رسوم ایرانی آشنا شوند.

رئیس کانون صلح ملل بسیج حوزه معاونت برون مرزی تاکید کرد : تاثیر این ارتباط صمیمانه  و دوسویه باعث خواهد شد  اتباع خارجی و خانواده هایشان در مسافرت های خود به کشور زادگاهشان از ایران به عنوان کشوری با پیشینه فرهنگی غنی و دارای صلح و آرامش یاد  و نقش یک رسانه را برای جمهوری اسلامی ایفاء کنند.

این عزیزان باور دارند ایران کشوری با ارزش های والای اسلامی و مردمی با خصلت های ناب انسانی و اخلاقی است.

بی شک اتباع خارجی به خاطر وجود چنین ویژگی هایی به همراه خانواده و عزیزان خود از کشور خود به ایران آمده اند و جمعی از آنها رسانه ملی را در رسیدن به اهدافش یاری می کنند  پس وظیفه ماست قدر اخلاص و تلاش این عزیزان را در رسانه ملی ارج نهیم. گودرزی آدرس اینترنتی و شماره تلفن های کانون صلح ملل را نیز برای ارتباط بیشتر اعضاء اعلام کرد.

IRIB.peacecenter@gmail.com  آدرس سایت 

شماره تماس با کانون  09391285042

 

دی ۱۳, ۱۳۹۵ ۱۱:۳۲ Asia/Tehran
کامنت