• مصاحبه آقای محسن سوهانی مدیر شبکه بوسنیایی سحر با خبرگزاری تسنیم

محسن سوهانی مدیر شبکه بوسنیایی سحر، راه برد این شبکه را ایجاد یک شبکه مؤثر و گفتمان ساز برای نسل جوان این کشور معرفی کرد.

محسن سوهانی مدیر شبکه بوسنیایی سحر، راه برد این شبکه را ایجاد یک شبکه مؤثر و گفتمان ساز برای نسل جوان این کشور معرفی کرد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، شبکه جهانی سحر پنجمین شبکه خود را که به زبان بوسنیایی است راه اندازی کرد. شبکه سحر که قدیمی ترین شبکه برون مرزی در ایران محسوب می‌شود، پس از شبکه‌های کوردی، آذری،‌ اردو و فرانسوی شبکه بوسنیایی خود را راه اندازی کرد.

محسن سوهانی در گفتگو با پویا، راه برد این شبکه را ایجاد یک شبکه مؤثر و گفتمان ساز برای نسل جوان کشور بوسنی معرفی کرد. وی از تمدن سازی نوین اسلامی و نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان غربی به عنوان محتوای اولیه این شبکه نام برد. سوهانی با اشاره به آسیب شناسی صورت گرفته قبل از راه اندازی این شبکه، مشکل اغلب شبکه های ایرانی را کیفیت دانست نه محتوا.

وی ساعت پخش این شبکه را در شروع کار پنج ساعت عنوان کرد که قرار است به تدریج 24 ساعته شود. این مدیر شبکه با اشاره به محدودیت مالی صدا و سیما و کمبود بودجه برای ساخت برنامه،‌ اکثر برنامه های این شبکه را تامینی عنوان کرد که در قالب سرگرمی پخش می‌شود. سوهانی همچنین از تولید برنامه های ویژه در این شبکه با اولویت تهیه در کشور بوسنی خبر داد. وی همچنین ابراز امیدواری کرد با تعاملاتی که با برخی شبکه‌های تلویزیونی و مدیران شهری کشور بوسنی برقرار شده،‌ برای شبکه بوسنیایی سحر در شبکه‌های تلویزیونی و تابلوهای محیطی تبلیغ شود.

مدیر شبکه بوسنیایی سحر با بیان اینکه حدود 12 جوان بوسنیایی با این شبکه همکاری می‌کنند، این موضوع را در راستای ارتباط گرفتن نزدیک تر با مخاطبان عنوان کرد. وی در پایان از جشن بزرگ شبکه بوسنیایی سحر که به مناسبت عید مبعث در چهارم اردیبهشت ماه سال آینده بر قرار خواهد شد خبر داد و هدف آن را نزدیکی دو ملت دانست.

 

 

بهم ۲۰, ۱۳۹۵ ۱۸:۳۳ Asia/Tehran
کامنت