• آندری ولادیمیرویچ مامیکین

رئیس انجمن لتونیایی دوستان ایران «برادران نامه» توسط دوستشان «آندری ولادیمیرویچ مامیکین» با هدف شناساندن دین و فرهنگ ایرانی به مخاطبان روسی زبان به پایتخت اتحادیه اروپا بروکسل سفر کردند.

رئیس انجمن لتونیایی دوستان ایران «برادران نامه» توسط  دوستشان «آندری ولادیمیرویچ مامیکین» با هدف شناساندن دین و فرهنگ ایرانی به مخاطبان روسی زبان به پایتخت اتحادیه اروپا بروکسل سفر کردند.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی معاونت برون مرزی، ولادیمیر گالوچکین موسس این انجمن  درباره دیدار سفر خود به اتحادیه اروپا گفت : در روز اول ما به دیدار پیمان سعادت سفیر ایران در بلژیک رفتیم  ایشان ما را پذیرفت و آثار زیبای هنرمندان ایرانی را به ما هدیه داد. آن روز یک روز باشکوه بود. ما درباره تاریخچه تشکیل انجمن، فعالیتها با سفیر ایران صحبت کردیم. سفیر ایران دوست آندری مامیکین بود، آنها پیشتر باهم ملاقاتهایی داشتند. آندری مامیکین حتی به سوریه نیز سفر کرده و با بشار اسد نیز دیدار داشته است و در پارلمان اروپا از سیاست های ایران در کمک به ملت سوریه حمایت می کند.

گالوچگین در ادامه افزود : در روز دوم ما به پارلمان اروپا رفتیم. پارلمان در آن روز جلسه عمومی نداشت و نمایندگان در جلسات کمیته ها و کمیسیون های تخصصی درحال فعالیت بودند. بنابراین صحن عمومی خالی بود و به بازدیدکنندگان اجازه بازدید از آن داده می شد. البته اجازه ورود به داخل صحن اصلی داده نشد، اما ما به همراه آندری ولادیمیرویچ مامیکین به طبقه دوم رفتیم و از این فرصت استفاده کردیم. ما از ریگا یک پرچم بسیار بزرگ ایران با خود برده بودیم و آن را در صحن پارلمان اروپا در دست گرفته و عکس گرفتیم و این اتفاق بزرگی بود، چرا که نخستین باری بود که در تاریخ پارلمان اروپا و بلژیک پرچم ایران در صحن اصلی پارلمان اروپا به اهتزاز درمی آمد. ما گفتیم که «بدین ترتیب ایران، با قدرت، شجاعت و شادی وارد پارلمان اروپا شد!» ما همچنین به سالن انتظار که پرچم تمام 28 کشور عضو اتحادیه اروپا در آنجا بود رفتیم و به همراه آندری ولادیمیرویچ  مامیکین پرچم ایران را در کنار پرچم کشورهای اتحادیه اروپا بالا بردیم. نمایندگان پارلمان اروپا و بازدیدکنندگان ما را در آن حالت مشاهده می کردند و این روحیه ما را بالا می برد. آنها از ما می پرسیدند که این پرچم چه کشوری است و چرا آن را به اینجا آورده اید؟ ما به آنها توضیح می دادیم که این پرچم جمهوری اسلامی ایران است، ایران با پیام صلح، دوستی و عدالت به اتحادیه اروپا آمده است.

انجمن لتونیایی دوستان ایران «برادران نامه»

وی در ادامه به نکته جالب توجهی اشاره می کند : ما در محوطه پارلمان اروپا یک صحنه جالب دیدیم. در آنجا مجسمه های شترمرغ هایی را قرارداده بودند که فقط سرهایشان را در زمین فروکرده بودند و بدنهایشان بیرون بود. ما خیلی فکر کردیم که این چه معنایی می تواند داشته باشد؟ و درآخر به این نتیجه رسیدیم که احتمالا اینها نمایندگان اروپایی هستند که تحریم ها را برعلیه ایران وضع کرده اند! آنها با مغزهایشان فکر نمی کردند، چون سرهایشان در زمین فرو شده بود! من از این مجسمه ها عکس گرفتم و آن را در پورتال انجمن «برادران نامه »قراردادم.

ولادیمیر گالوچگین درسومین روز حضور خود در بروکسل گفت : بازدید از قسمت تاریخی این شهر داشتیم. این شهر مملو از یادبودها، کلیساها و خیابانهای قدیمی است. ما تصمیم گرفتیم که به عنوان اعضای انجمن دوستان ایران نشان دهیم که ایران به بروکسل آمده. به همین خاطر ما در این مکانهای زیبا پرچم ایران را بالا می بردیم. توریستها و مردمی که آنجا بودند از ما می پرسیدند که این چه پرچمی است؟ ما جواب می دادیم که ایران با پیام عشق به مهمانی شما آمده، و ما از ایران برای شما صلح، دوستی و آزادی آورده ایم. آنها متعجب می شدند، چرا که تابحال چنین چیزی ندیده بودند، و همچنین به این خاطر که قیافه ما شبیه به ایرانیها نبود، ما اکثرا بور بودیم. من به همه آنها توضیح می دادم که به ایران بیایید، کشور صلح، آزادی و دوستی، کشوری بسیار زیبا و فوق العاده است.

وی درباره نتایج حاصل از سفر خود به قلب اتحادیه اروپا افزود : این سفر کاملا موفقیت آمیز بود، و ما هرکاری که در برنامه مان بود انجام دادیم. تنها متاسفانه موفق نشدیم با رئیس پارلمان اروپا دیدار کنیم. اما ما امیدواریم روزی با او ملاقات کنیم و پرچم ایران را به او بدهیم و باهم عکس بگیریم.

لازم به ذکر است ، انجمن لتونیایی دوستان ایران با نام «برادران نامه» در سال 2013 توسط یک زوج لتونیایی به نامهای «ولادیمیر گالوچکین» و «ماریا پی ری» تاسیس و به عنوان یک انجمن رسمی در این کشور شناخته شد. به گفته ولادیمیر گالوچکین، این زوج پس از سفر به ایران و بازدید از شهرهای مختلف و آشنایی با فرهنگ و مردم ایران متوجه شدند که واقعیت ایران بسیار متفاوت از آن چیزی است که در رسانه ها گفته می شود. آنها تصمیم گرفتند تا جایی که می توانند دیگران را از این واقعیت آگاه کنند. امروزه این انجمن با داشتن پورتال مجزا و حدود 10 صفحه مستقل در شبکه اجتماعی فیسبوک، و همچنین با دارا بودن بیش از 2000 عضو، تلاش زیادی برای شناساندن ایران واقعی به مردم و افشای دروغ پردازی های رسانه های غربی دارد.

علاقمندان برای اطلاعات بیشتر  در این زمینه می توانند به کانال رادیو روسی    @parstodayrussian مراجعه کنند.

Image Caption

 

 

بهم ۲۶, ۱۳۹۵ ۰۸:۰۹ Asia/Tehran
کامنت