• کنستانتین کاساچف رئیس کمیته بین الملل شورای فدراسیون روسیه

کنستانتین کاساچف رئیس کمیته بین الملل شورای فدراسیون روسیه (سنا) با تقدیر از نقش ایران در حل بحران سوریه همکاری روسیه و ایران را در این راستا بسیار مهم می داند.

کنستانتین کاساچف رئیس کمیته بین الملل شورای فدراسیون روسیه (سنا) با تقدیر از نقش ایران در حل بحران سوریه همکاری روسیه و ایران را در این راستا بسیار مهم می داند.

به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی،  کنستانتین کاساچف در گفتگوی اختصاصی با رادیو روسی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران (پس از شرکت در کنفرانس ویدئویی "مسکو-بروکسل" در شبکه تلویزیونی ریانووستی (راسیا سیوودنیا) درباره آینده صلح سوریه – 11 اسفند 1395) گفت:

ایران  بازیگری بسیار مهم در تمامی فرایندهای منطقه ای، بالاخص در مسئله سوریه است. البته من منکر این نیستم که از سالها پیش عملیات قلع و قمع و انتقام از دولت سوریه تا حدود زیادی مربوط به جریان ضد ایرانی بود که سالها و بلکه دهه ها در غرب وجود دارد. درهرحال، احتمالا این یکی از فاکتورهای این برنامه بوده است. اما این طرح یک اشتباه بوده که تنها اوضاع را وخیم تر کرد.

وی معتقد است که مسائل منطقه ای، من جمله مسئله سوریه، باید با حضور تمام کشورهای منطقه حل شود. و "ابتکار مسکو برای برگزاری نشست آستانه" تنها در همین جهت بود. ما در این نشست توانستیم تعامل مستقیم ایجاد کنیم، این تعامل در روابط ترکیه و ایران نیز بوجود آمد، که پیش از آن غیرممکن می نمود. و مثلث روسیه، ایران و ترکیه امروز مهمترین عاملی است که می تواند شرایط توقف واقعی تنشها و افتادن در مسیر حل سیاسی بحران را فراهم کند.

 رئیس کمیته بین الملل شورای فدراسیون روسیه به همکاران ایرانی خود پیشنهاد می کند بصورت مذاکرات تلفنی وارد گفتگوی مستقیم شوند. من دراین باره در کنفرانس مونیخ با ظریف وزیر خارجه ایران صحبت کردم و همچنین نامه ای در همین راستا برای همتای خود آقای بروجردی نوشتم و منتظر پاسخ آن هستیم. امیدوارم بزودی پاسخ آن را دریافت کنیم.

همچنین در ادامه گفت :  ما می توانیم بوسیله همین ارتباطات تلفنی به تمام سوالات مخاطبان ایرانی رادیو و تلویزیون پاسخ دهیم.

 

اسف ۲۳, ۱۳۹۵ ۱۵:۳۸ Asia/Tehran
کامنت