• مستند شکوفه های زیتون

مستند شکوفه های زیتون ، تازه ترین محصول شبکه جهانی سحر از نوروز امسال از کانال های این شبکه به نمایش در آمده است.

مستند شکوفه های زیتون ، تازه ترین محصول شبکه جهانی سحر از نوروز امسال از کانال های این شبکه به نمایش در آمده است.

مجموعه مستند "شکوفه های زیتون" تازه ترین محصول شبکه جهانی سحر، حاصل تلاش های یکساله یک تیم مستندساز جوان و خلاق است که در رویکردی نو و با بهره گیری از انبوهی از راش های تصویری کمتر دیده شده به تحقیق و انعکاس واقعیت سرنوشت 26 هنرمند و نخبه فرهنگی آمریکایی و اروپایی یهودی و مسیحی حامی فلسطین می پردازد.

فصل نخست " شکوفه های زیتون " در 13 قسمت تهیه شده و پخش فصل نخست آن از نوروز 96 از شبکه جهانی سحر آغاز شده است.

قسمت اول شکوفه های زیتون با بهانه قرار دادن شهادت 4 کودک فوتبالیست فلسطینی در سواحل غزه توسط قایق های جنگی اسرائیلی به موضوع فوتبال ورود پیدا می کند.

قسمت دوم ، قساوت رژیم صهیونیستی در به شهادت رساندن " ویتوریو آریگونی" نویسنده ایتالیایی راوی جنگ 22 روزه را به تصویر می کشد.

قسمت سوم ، جنبش جهانی تحریم ، انزوا و عدم سرمایه گذاری جهانی علیه کارخانجات ، شرکت ها و نهادهای حامی اشغالگران صهیونیست را روایت می کند.

قسمت چهارم هنرمند و حامی فلسطین که علاوه بر آثار نفیس گرافیستی با ابداع هنر چیدمان (اینستالیشن حجمی) و کارگذاری آنها در اماکن عمومی غرب ، مبارزه فرهنگی نفس گیری را پایه گذاری کرده است.

قسمت پنجم به ترور بازیگر و کارگردان فقید یهودی حامی فلسطین ؛ جولیانو مرخمیس و مرور فعالیت های این بازیگر متعهد اختصاص دارد.

قسمت ششم به شهادت 10 تن از سرنشینان کشتی امدادرسان ترکیه (ماوی مرمره) در آبهای آزاد نزدیک غزه توسط یگان دریایی و هوایی رژیم صهیونیستی از دریچه ای نو اختصاص دارد.

قسمت هفتم ، با بازسازی زندگی زیبای ریچل آلین کوری ، دانشجوی 23 ساله آمریکایی حامی فلسطین و شهادت مظلومانه وی حین سپر انسانی شدن بین تانک ها و بولدوزرها و منازل فلسطینی می پردازد.

در قسمت هشتم ، سه فوتوژورنالیست شهید معرفی و نقش موثر عکاسان خبری در انزوای رژیم صهیونیستی را بازگو می شود.

قسمت نهم به آموزش و پرورش تئاتری در اردوگاه جنین که در خلال انتفاضه اول و با تعطیلی مدارس فلسطینی توسط یک معلم دلسوز یهودی برای کودکان فلسطینی در خیابان های تحت جنگ و اشغال صورت گرفت ، اختصاص دارد.

قسمت دهم به بررسی فروپاشی از درون رژیم صهیونیستی به واسطه مبارزات براندازانه قدرتمند نیروهای اپوزیسیون اختصاص دارد.

قسمت یازدهم به معرفی کارلوس لاتوف هنرمند کاریکاتوریست برزیلی آزاده و حامی فلسطین که بارها به مرگ تهدید شده ، می پردازد و همچنین گریزی می زند بر سرگذشت ناجی العلی کاریکاتوریست شهید فلسطینی که در لندن ترور شد.

قسمت دوازدهم ، جریان براندازانه مورخین نواندیش اسرائیلی را به تصویر می کشد و نهایتا قسمت سیزدهم که با معرفی سمیر قنطار بعنوان نماینده ای از میان نخبگان جهادی مقاومت لبنان ، روایتی فشرده از فعالیت های حمایتی حزب الله لبنان از مقاومت فلسطین و همچنین اتحاد محورهای سه گانه مقاومت فلسطین و لبنان و سوریه را به تصویر می کشد.

اثر فاخر مستند شکوفه های زیتون به کارگردانی آقای مجتبی لطفی کرامتی ، تهیه کنندگی خانم  راحله صابری آبکوهی و نویسندگی خانم الهه خانی تهیه و تولید شده است.

 

 

فرو ۱۶, ۱۳۹۶ ۱۴:۱۹ Asia/Tehran
کامنت