• نشست صمیمانه دکتر جبلی با همکاران اتباع خارجی معاونت برون مرزی صدا و سیما

 نشست صمیمی معاون برون مرزی با همکاران اتباع خارجی در سالن رضوان ساختمان شهید آوینی در روز دوشنبه 21 فروردین ماه با حضور همکاران خارجی و مدیران معاونت برون مرزی برگزار شد

 نشست صمیمی معاون برون مرزی با اتباع خارجی در سالن رضوان ساختمان شهید آوینی در روز دوشنبه 21 فروردین ماه با حضور همکاران خارجی و مدیران معاونت برون مرزی برگزار شد.

این نشست به همت روابط عمومی معاونت برون مرزی و کانون صلح ملل برگزار شد.

دکتر پیمان جبلی با تبریک سال نو و سالروز میلاد حضرت علی (ع) و ایام البیض؛ حضور در جمع همکاران معاونت برون مرزی را توفیق بزرگی عنوان و ابراز امیدواری کرد ارتباطات صمیمانه میان همکاران معاونت برون مرزی تقویت شود .

دکتر جبلی گفت: در آغاز سال نو و در زمان سال تحویل جدید در کنار عزیزان و خانواده خود با ذکر دعای سال تحویل خیرات و برکات را برای عزیزان خود از درگاه حضرت دوست خواستاریم.

در ایام نوروز به صله رحم می پردازیم اما این امکان را عزیزان اتباع خارجی به علت دوری از بستگان خود  ندارند و در این ایامی که ما در کنار عزیزان خود به سر می بریم این براردان و خواهران خالصانه در حال خدمتگزاری هستند.

از همین رو بر خود واجب دانستیم این حال و هوا را در فضای وسیعتری خانوادگی که مصداق آن در برون مرزی است مهیا کنیم و با عرض تبریک سال نو از خداوند بخواهیم در سال جدید یک  گام به سمت جلو برداریم.

دکتر جبلی ادامه داد: همگی زیر چتر انقلاب جهانی اسلام افتخار خدمت داریم و در این عرصه گسترده و فراخ ، ملیت ها و مرزها معنی پیدا نمی کند و همه زیر چتر انقلاب اسلامی افتخار همکاری و جهاد در عرصه بسیار پیچیده و سخت جنگ نرم را دارند.

معاون برون مرزی ادامه داد: بنده به سهم خود احساس افتخار می کنم که همکار شما هستم و امیدوارم نیت های خیر و صادقانه که شما با تمسک به آن در مسیر خدمتگزاری خالصانه قرار گرفتید ما نیز بهره مند شویم.

نشست صمیمانه معاون برون مرزی با همکاران اتباع خارجی

 

دکتر جبلی خاطرنشان کرد : در شب ولادت حضرت امیرمومنان (ع) اگر بخواهیم تمسک کنیم به سیره آن حضرت ، باید به یاد بیاوریم که دورانی که حضرت علی (ع) پس از فوت پیامبر (ص)  بر عهده گرفتند و بار سنگین مسئولیت استمرار رسالت الهی را بر دوش کشیدند  باید بدانیم نمونه های مشابه آن را در عصر حاضر داریم .

جبلی ادامه داد :  دوران امامت حضرت امیرمومنان (ع) دوران مبارزه با انحرافات و مبارزه با کج روی هایی بود که بعد از وفات رسول اکرم (ص) اتفاق افتاد.  کسانی که عهد شکستند و از پیمان خود با پیامبر (ص) عدول کردند و علیه جانشین ،  ولی و وصی پیامبر شوریدند ، کسانی که نفاق به خرج دادند و انحراف در دین ایجاد کردند و کسانی که روبه روی حضرت امیر ایستادگی کردند که منجر به اتفاقات سختی شدند که حضرت آنها را پشت سر گذاشتند.

معاون برون مرزی تصریح کرد :  ما افتخار داریم که پیرو آیین پیامبر(ص)  و ادامه دهنده راه حضرت علی (ع) هستیم و باید بپذیرم همان سختی ها و چالش هایی که حضرت امیر(ع)  بعد از وفات پیامبر اسلام (ص) پشت سر گذاشتند هم اکنون به شکلی دیگر با آن روبه رو هستیم که باید پشت سر بگذاریم .

جبلی ادامه داد  اسرائیل ، آمریکا و هم پیمانانش دشمنان قسم خورده اسلام هستند اما در درون برخی کشورهای به ظاهر اسلامی دولت های خائنی بر سر کار هستند که خیانت و جنایتی که در حق اسلام می کنند بسیار بیشتر و دردناکتر از خیانت و جنایاتی است که دشمنان شناخته شده جهان اسلام از خود نشان می دهند.

وی افزود : در هفته اخیر ما شاهدیم که یک قدرت استکباری و زورگو که به هیچ قانون و مقررات ، عرف و اخلاق بین المللی پایبند نیست با ریاکاری ، دروغ و فریب به سوریه با بهانه دروغین و واهی حمله می کند که این مساله با طبیعت استبدادی آن سازگاری دارد اما دردناک وقتی است که برخی کشورهای اسلامی ( عربستان )  این تجاوز را مورد حمایت قرار می دهند.

به اعتقاد جبلی ،  این صحنه امروز جامعه بین الملل و جریانات و پیچیدگی ها که با آن مواجه هستیم بسیار دردناک تر از مبارزه با دشمن قدیمی قسم خورده اسلام است.

کشوری که داعیه حرمین شرفین را دارد و میزبانی حجاج را دارد دستش در دست دشمنان اسلام است  و خونش به خون هزاران بیگناه و مسلمان آغشته می باشد.

معاون برون مرزی همچنین اظهار داشت : آماری که اخیرا منتشر شده است بیش از 2000 کودک یمنی در دو سال اخیر به دنبال تجاوزات رژیم آل سعود و بمباران مناطق مسکونی به شهادت رسیده اند و این آمار جدای از آمار شهدای زنان و مردان و سالخوردگان در جنگ نابرابر عربستان در خاک یمن می باشد.

به گفته دکتر جبلی ، دولتی که داعیه پرچمداری خانه خدا را دارد در واقع وارثان ابوسفیان هستند.

دکتر پیمان جبلی معاون برون مرزی صدا وسیما

 

جبلی ادامه داد : در دنیایی زندگی می کنیم که عدل ، انصاف و اخلاق جزء  مهجورترین عناصر  شده و  خلاف عقل و عدالت عمل کردن رویه دولتمردان غربی شده است که همواره دم از دموکراسی و حقوق بشر می زنند.

معاون برون مرزی تاکید کرد : در این شرایط است که وظیفه رسانه های غیرمعارض در زمانی که پرده هایی از جنس فریب و ریا ، حقایق را می پوشاند بیش از پیش مشهود می شود .در زمانی که تلاش می شود واقعیت جور دیگر و آنطور که اهداف امپریالیسم رسانه های غرب دنبال می کند ، انعکاس یابد ؛ این رسانه ها هستند که وظیفه روشنگری حقایق را باید به خوبی ایفاء کنند.

جبلی ادامه داد : هم اکنون شاهدیم در آمریکا دولتی روی کار آمده است که با هیچ نسبتی با عقلانیت و عرف شناخته شده بین المللی و حتی عرف شناخته شده آمریکا ندارد نشان از سردرگمی در  مقابل  جبهه عدل و انصاف و حق  دارد و هر کاری می کنند که جبهه عدل و مقاومت را از طرق مختلف از جمله دخالت مستقیم نظامی ، ترور به شکست بکشانند باز هم ناکام می مانند و حتی  با جوسازی رسانه ای نیز راه به جایی نبرده اند و نمی برند .

جبلی ادامه داد : به چه دلیل یک جمعیت بسیار محدود و کوچکی به نام انصارالله در یمن می توانند دو سال در محاصره کامل  دریایی و هوایی و زمینی قرار بگیرند و با بحران شدید انسانی و کمبود مواد غذایی  مواجه باشند اما همچنان مقاومت کنند و یا به چه دلیل عربستان سعودی نمی تواند در جنگ در یمن پیروز شود.

در سوریه و عراق که گروههای تروریستی که حاصل سیاست های غرب است  و غرب به عنوان ابزار نیابتی خودشان به دلیل تضعیف نیروهای جبهه مقاومت به جان مردم این کشور انداخته اند باز هم آمریکا و غرب شکست خورده اند.

 

همه می دانیم تجهیزات و منابع مالی تروریست ها از کجا تامین می شود . غرب و اروپا با حمایت های سیاسی ، تسلیحاتی با کمک  کشورهای مرتجع عربی این تجهیزات را در اختیار تروریست ها قرار می دهد.

جبلی تاکید کرد : باید بدانیم همه عوامل مالی نیست همانطور که در جنگ هشت ساله  دفاع مقدس از نزدیک شرایط  را لمس کردیم در بسیاری از مواقع به لطف و عنایت خدا پشتمان گرم بود و می دانستیم همه عوامل دست ما نیست و قدرتی مافوق در پیروزی ها رزمندگان اسلام نقش دارد و این اتفاق در مورد جبهه مقاومت هم صدق می کند.

معاون برون مرزی تصریح کرد : با توجه به محدودیت امکانات ، رسانه های غرب بسیار قدرت ما را عظیم می بینند  و همواره باید این نکته را در نظر داشته باشیم که این قدرت را از خداوند داریم و برای این لطف باید تلاش خود را بیشتر کنیم و از ظرفیت ها حداکثر بهره را ببریم و نباید در کارمان کم بگذاریم.

معاون برون مرزی تاکید کرد : هر شیوه ای  که لازم است در شیوه های حرفه ای بکار بندیم  و باید همگام باشیم با شیوه های نوین جهانی در عرصه اطلاع رسانی و آشنایی  با شبکه های اجتماعی ، رسانه های مجازی باید در الویت قرار گیرد.

جبلی همچنین گفت : شاید شایسته باشد که  امسال را " سال ورود به عرصه های رسانه ای حرفه ای " بدانیم و تمام تلاش خود را برای مقابله با امپریالیسم رسانه ای وجنگ رسانه ای بکار بندیم.

 

حسینی خبیر مدیر روابط عمومی برون مرزی نیز در حاشیه این نشست یکی از ویژگی های بارز معاونت مرزی را حضور نیروهای معتقد و حرفه ای از چهار گوشه جهان عنوان کرد که در این معاونت مشغول به کار هستند که عملکرد جهادی آنها در انعکاس و انتشار پیام انقلاب اسلامی نقش به سزایی دارد.

حسینی خبیر افزود : سرمایه های انسانی به عنوان با ارزش ترین منابع سازمانی ، به  سازمان صداوسیما معنا و مفهوم می بخشند و زمینه تحقق اهداف سازمانی را فراهم می کنند. 

مدیر روابط عمومی برون مرزی همچنین تصریح کرد : موفقیت و پیشرفت سازمان ها در گرو استفاده صحیح از سرمایه های انسانی است به همین منظور جهت استحکام ارتباط معاونت محترم برون مرزی با بدنه این معاونت ، برنامه هایی در نظر گرفته شده که این نشست در همین راستا برگزار شده است.

گفتنی است  در این مراسم اتباع خارجی و همکاران با دکتر جبلی معاون محترم برون مرزی عکس یادگاری انداختند.

 

 

 

 

 

 

 

فرو ۲۱, ۱۳۹۶ ۱۹:۳۱ Asia/Tehran
کامنت