• دکتر سیداحمد سادات مدیر شبکه جهانی الکوثر

حضور مردم بحرین بار دیگر شکستی برای آل خلیفه رقم زد.

مدیر شبکه جهانی الکوثر گفت: آخرین بار شاهد بودیم که مجددا اعلام حکم را به تعویق انداختند چرا که اگر حکم اجرا می شد، با توجه به تهدیدی که از سمت علما صورت گرفته بود، انقلاب بحرین که مسالمت آمیز بود، به خشونت کشیده می شد چرا که دین و مذهب مردم خود را مورد هدف قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی، دکتر سیداحمد سادات در خصوص تحولات اخیر بحرین و اعتراضات مردمی این کشور در پی اقدامات حکومت علیه شیخ عیسی قاسم گفت: رژیم آل خلیفه پس از آنکه نتوانست با اعتراضات مسالمت آمیز مردمی در بحرین مقابله کند دست به برخورد هجومی و خشونت آمیز زد؛ بسیاری از انقلابیون و رهبران قیام را بازداشت و در زندان شکنجه کرد و برخی از آنها در زندان به شهادت رسیدند.

مدیر شبکه جهانی الکوثر و استاد دانشگاه تهران تصریح کرد: پس از حدود ۶ سال اشغالگری عربستان سعودی در بحرین که در پوشش سپر جزیره صورت گرفت  متجاوزان به بهانه حمایت از حکومت بحرین به سرکوب مردم پرداختند، اما عملا شعله های انقلاب مردم بحرین نه تنها خاموش نشد بلکه پرفروغ تر شد.

وی با اشاره به اینکه حضور مردم در صحنه بیشتر شده، ابراز کرد: برخی مجامع به اصطلاح حقوق بشری پس از مدت ها سکوت ، با فشار افکار عمومی مجبور شدند، موضع گیری کنند که این امر برای  رژیم آل خلیفه گران تمام شد. رژیم در واقع با فشار سعودی ها به این نتیجه رسید که برای سرکوب قیام مردمی، شیخ عیسی قاسم رهبر مذهبی و مرجع دینی اکثریت بحرینی ها را به نحوی از بحرین دور نماید.

سادات ادامه داد: آل خلیفه دست به یک شوی تبلیغاتی زد و سعی کرد محاکمه فرمایشی راه انداخته و اتهاماتی علیه شیخ عیسی قاسم مطرح می کند که از جمله مهم ترین آنها، بحث دریافت وجوهات شرعیه از ناحیه ایشان است ، در حالیکه حدود ۷۰ درصد مردم بحرین شیعه هستند و وجوهات شرعی خود را به ایشان پرداخت می نمایند.

وی اظهار داشت: در واقع رژیم آل خلیفه با یک طایفه بزرگ و با اکثریت مردم مقابله کرد. از قضا شیخ عیسی قاسم که تابعیت بحرینی ایشان هم لغو شده است از ساکنان اصلی بحرین هستند؛ در صورتی که آل خلیفه بومی نبوده بلکه مهاجرند .

مدیر شبکه جهانی الکوثر عنوان کرد: با توجه به اینکه افکار عمومی مردم بحرین از شیخ عیسی قاسم تبعیت مطلق دارند، حکومت به نحوی سعی کرد حکم را اعلام کرده وسپس با ایجاد تمهیدات لازم به سمت اجرای حکم برود اما با حضور پرشور مردم در اطراف خانه شیخ عیسی قاسم و تهدیداتی که توسط مردم و علمای بحرینی ، ایرانی و سایر کشورها صورت گرفت، از اعلام حکم عقب نشینی کردند.

وی بیان کرد: آخرین بار شاهد بودیم که مجددا اعلام حکم را به تعویق انداختند چرا که اگر حکم اعلام واجرا می شد، با توجه به تهدیدی که از جانب علما صورت گرفته بود، انقلاب مسالمت آمیز بحرین ، به خشونت کشیده می شد چرا که مردم بحرین متدین و مقید به احکام شریعت هستند وبرای دفاع از دین و مذهب خود حاضرند از جان خود بگذرند.

سادات خاطرنشان کرد: برهمین اساس علیرغم فشاری که از جانب عربستان سعودی صورت گرفته بود و افراد نزدیک حکومت تهدید کرده بودند حکم شیخ را اعلام و اجرا می کنند، خوشبختانه به دلیل حضور مردمی این اتفاق نیفتاد و این امر شکست دیگری برای آل خلیفه رقم زد و اکثریت مردم بحرین، پیروز این صحنه بودند.

 

ارد ۲۴, ۱۳۹۶ ۱۱:۴۴ Asia/Tehran
کامنت