• نظرات مخاطبان رادیوهای معاونت برون مرزی

با نزدیک شدن به آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس ، جمع کثیری ازمخاطبان رادیوهای برون مرزی، نقطه نظرات خود را پیرامون موضوع فلسطین بیان داشتند که به نمونه هایی از آنها اشاره می شود.

دمیر نظر اف مخاطب رادیو روسی از روسیه

حضرت امام خمینی(ره) با  اقدام خود در اعلام روز قدس، تمام کشورهای اسلامی را به تلاش برای حل مسئله فلسطین فراخواند. در سالهای بین دهه هفتاد و هشتاد میلادی در تمام شهرهای بزرگ جهان انجمن های اسلامی وجود داشت. ماه رمضان در معنای کامل خود تنها ماه عبادت و دعا به درگاه الهی نیست، بلکه ماه کمک به یکدیگر و همکاری است،  واین یاری در وهله اول به ستمدیدگان می رسد، که ملت فلسطین مصداق بارز این کلمه است. ملت فلسطین و سومین حرم مقدس مسلمانان یعنی مسجد الاقصی اکنون به اسارت درآمده است. و به همین علت امام خمینی، همه آزادی خواهان و عدالت جویان جهان را به اتحاد و مبارزه با استعمار در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان فراخواند.

 

سالم محمد مخاطب رادیو سواحیلی از تانزانیا

مبارزه با رژیم صهیونیستی فقط بر عهده مردم مظلوم فلسطین نیست بلکه همه کشورهای جهان که خواهان آزادی، صلح و مخالف ظلم می باشند، باید با این رژیم غاصب مقابله نمایند.

 

علی عبدا... مخاطب رادیو سواحیلی از تانزانیا

 آمریکا با ارائه تسلیحات از رژیم صهیونیستی حمایت می کند و این رژیم جنایتکار از تسلیحات خود برای کشتار مردم بی گناه استفاده می نماید. این در حالی است که سازمانهای بین الملل در این خصوص سکوت کرده اند.

 

شرالی فاضل مخاطب رادیو سواحیلی از تانزانیا

مردم فلسطین باید محکم بایستند و تا آزادی کامل قدس شریف مقاومت نمایند.

اگر دادگاه لاهه یک ارگان عدالت مدار باشد، باید علیه رژیم صهیونیستی اقدام جدّی اتخاذ نماید.

 

سالم فایا مخاطب رادیو سواحیلی

 مردم فلسطین! آفرین به شما به خاطر همبستگی و مشارکت تان علیه اسرائیل. خداوند شما را بر رژیم صهیونیستی پیروز گرداند.

 

سعید فرید مخاطب رادیو سواحیلی از تانزانیا

 جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری است که در دفاع از مردم مظلوم فلسطین محکم ایستاده است. کشورهای اسلامی باید با اتحاد و همبستگی توطئه دشمنان را خنثی نمایند.

 

علی احمد علی از شهر زنگبار در تانزانیا

 امیدوارم مردم فلسطین هرچه زودتر از چنگال اسرائیل نجات یابند و قدس شریف آزاد شود. در واقع ایران، حماس و حزب ا... تنها کسانی هستند که در مقابل آمریکا و صهیونیستها محکم ایستاده اند.

 

ابو علی مخاطب رادیو سواحیلی

 صهیونیستها به خدا ایمان نداشته و دین ندارند. آنها از نام یهود برای مبارزه با مسلمانان و مسیحیان فلسطین استفاده می کنند تا سرزمین آنها را غصب نمایند. حقیقت این است که صهیونیست، حامی اصلی دولتهای مستکبر آمریکا و انگلیس است. آنها به هیچ دینی معتقد نیستند و به جز جنگ به چیز دیگری فکر نمی کنند. آنها با توطئه های مختلف یهود و مسیحیت در جهان را با خود همسو کرده اند و در واقع می خواهند این کار را با مسلمانان نیز انجام دهند و اسلام را تحت سیطره خود درآورند.

 

دوگو بشیر عثمان مخاطب رادیو هوسا از نیجریه 

 امیدوارم هرچه زودتر ظلم و ستم اسرائیل نسبت به همه مسلمانان بویژه مردم مظلوم فلسطین از بین برود  .


 

 آباجاوا مخاطب رادیو هوسا از نیجر 

به نظر من مشکلاتی که برای مردم مظلوم  فلسطین رخ می دهد،  نشانه عدم اتحاد بین مسلمانان سراسر دنیاست که به کشورهای ظالمی چون اسرائیل اجازه ظلم بر فلسطین را می دهد.

 

  ابراهیم ایرو مخاطب رادیوهوسا  از غنا

به تازگی در خبرهای شما شنیدم که نیروهای رژیم اشغالگر قدس 7 فلسطینی در کرانه باختری را به شهادت رسانده است.خداوندا به مردم مظلوم فلسطین صبر و آرامش عطا نما.

 عثمان ثالیثومخاطب رادیو هوسا از نیجریه

به نظر من حامی اصلی اسرائیل کشور عربستان است که اورا حمایت می کند تا به مردم فلسطین ظلم کند.

 

 اوکتای بالتا مخاطب رادیو ترکی استانبولی از ایغدیر ترکیه

معرفی جمعه آخر ماه رمضان به عنوان روز جهانی قدس از سوی امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، نشان از بصیرت و دوراندیشی ایشان داشت. روز قدس، روزی است که بار دیگر مسئله فلسطین را به عنوان مهمترین مسئله جهان اسلام در اذهان زنده می کند. مردم فلسطین سالهاست که تحت ظلم رژیم اشغالگر قدس قرار دارد. روز قدس روز فریاد ظلم ستیزی مسلمانان است.

 

نورای شاشماز مخاطب رادیو ترکی استانبولی از  ارزروم

رژیم اسرائیل با توسعه طلبی و سیاستهای نژادپرستانه خودش به دنبال نابودی مقدسات اسلامی در خاک فلسطین است. تنها راه مقابله با این رژیم اتحاد مسلمانان است. عربستان سعودی با پیروی از این رژیم به آرمانهای ملت فلسطین خیانت کرده است و با رژیم اشغالگر قدس همدستی می کند. جمهوری اسلامی ایران تنها کشور در منطقه است که  همیشه پرچم مبارزه با اشغالگران قدس و حمایت از مظلومان را برافراشته نگاه داشته است.

 

وحید مژده مخاطب رادیو پشتو

روز قدس روزی است که در آن باید تمام مسلمانان جهان همبستگی خود را با مردم فلسطین اعلام کنند امام خمینی که آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان روز قدس نامید هدف این بود که مساله قدس و فلسطین از جنبه عربی آن بیرون رفته و به مساله جهان اسلام مبدل شود. تاثیراین ابتکار امام خمینی (ره) این بوده است که مساله فلسطین امروز دیگر به شکل مساله دو کشور باقی نمانده است و نمی توان گفت که این مشکل را می توان در گفتگوی چند فلسطینی و اسرائیلی حل کرد بلکه این ارزشهایی است که مسلمانان به آن پایبند هستند و آن را فراموش نمی کنند و هر سال که روز قدس برگزار می شود  این به نوعی همبستگی  درمیان امت اسلام بر سر مساله فلسطین ایجاد کرده است. 

 

 مخاطب رادیو پشتو ازافغانستان

فلسفه نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان بعنوان روز جهانی قدس این بوده که لابی صهیونیستی و رژیم اشغالگر قدس و همچنین استعمار غرب که حامی اصلی این رژیم اشغالگر است، تلاش می کردند که مسئله قدس و فلسطین را فقط بعنوان مسئله چند کشور عربی جا بیندازند و بگویند که به دیگر مسلمانان هیچ ارتباطی ندارد و متاسفانه برخی کشورهای عربی نیز در این قضیه ،لابی صهیونیستی و استعمار غرب را یاری و با برگزاری روز قدس مخالفت می کردند و اکنون نیز به این مخالفت خود ادامه می دهند.استعمار غرب اکنون نیز در صدد است که طوری القا کند که حدود هفتاد سال از مسئله اشغال فلسطین و قدس گذشته است و دیگر باید این مسئله به فراموشی سپرده شود و رژیم اشغالگر قدس به رسمیت شناخته شود. اعلام روز جهانی قدس که توسط امام خمینی در حمایت از مظلومین و مستضعفین فلسطین صورت گرفت به مستضعفین غیر اسلامی در کل جهان نیز درس ایستادگی در مقابل استکبار را داد و به آنان آموخت که چگونه باید از حقوق خود دفاع کنند.

 

دکتر عطاء الرحمان مخاطب رادیو پشتو ازکویته پاکستان

برخی می گویند که موضوع فلسطین چه ارتباطی به ما دارد  ، ما باید به اقتصاد شهر و کشور خود فکر کنیم ، اگر چنین باشد پس این افراد اسم اسلام و مسلمانی را یدک نکشند . واقعیت اینست که وابستگی به قرآن و اسلام نیاز به قربانی بزرگ و صبر دارد .این نامگذاری حضرت امام خمینی (ره) بود که به جهانیان نشان داد و این صدای دل هر مسلمانی است که یک روز در بیت المقدس نماز بخواند و چنانچه مسجد الحرام را زیارت می کند ، مسجد الاقصی را نیز زیارت کند.

ابو بتول مخاطب رادیوعربی از عراق

قدس شریف از دیرباز تا کنون و برای همیشه نه تنها نماد مظهر دینی است بلکه نمادی از جلوه مبارزه اسلام در برابر امپریالیسم استعمارگر جهانی می باشد.

ام فاطمه مخاطب رادیو عربی از بحرین

امام خمینی کبیر (ره ) توانستند تا مسئله قدس شریف را که بعد از دهه های متمادی به فراموشی سپرده شده بود مجددا زنده بدارند و آن را به عنوان مهمترین مسئله مورد توجه مسلمانان قرار دهند تا به امید خداوند متعال از چنگال اشغالگران آزاد  و رها گردد.

غزوان علی عبدالله مخاطب رادیو عربی از عراق

این اقدام جمهوری اسلامی ایران در زنده نگه داشتن روز جهانی قدس جزو مهمترین مسائل امت اسلام است که از سوی سردمداران کشورهای عربی نادیده گرفته شده و چندان اهمیتی بدان نمی دهند.

 

 

 

خرد ۲۹, ۱۳۹۶ ۱۵:۲۹ Asia/Tehran
کامنت