• حسین مرتضی خبرنگار العالم در مراسم روز خبرنگار

خبرنگار العالم تاکید کرد تهدیدات گروههای تروریستی هرگز نتوانسته است ذره ای از عزم و اراده خبرنگاران جمهوری اسلامی ایران را برای ایستادگی و مقاومت و عشق به حرفه خبرنگاری بکاهد.

به مناسبت بزرگداشت روز خبرنگار ، روابط عمومی معاونت برون مرزی با حسین مرتضی خبرنگار مناطق جنگی شبکه العالم در سوریه انجام داده است.

حسین مرتضی می گوید از زمانی که شبکه خبری العالم تأسیس شد به عنوان خبرنگار و گوینده و سردبیر به شغل شریف رسانه ای اشتغال و اشتیاق دارم.  

از روزهای نخستین جنگ علیه کشورعراق به منظور پوشش حوادث میدانی به این کشور رفتم سپس در حوادث جنگ در ژوئیه سال 2006 اسرائیل علیه حزب الله در جنوب لبنان  اخبار مربوطه را پوشش دادم.

حسین مرتضی ادامه داد : با آغاز جنگ سوریه به منظور پوشش حوادث و درگیری های موجود به سوریه رفته و تاکنون در این میدان حضوری مستمر و فعال داشته است و حضور در مناطق جنگی و خطرات خاص این مناطق عزم وی را برای آگاه سازی و اطلاع رسانی جرم تر کرده است.

خبرنگار شبکه العالم تصریح کرد : یکی از خطرناکترین مناطق جنگی در سوریه مناطق مرزی این کشور است زیرا تکفیری ها این نقاط حساس رابه اشغال خود در آورده اند ، به طوری که ما در حالتی از بی ثباتی و نا امنی قرار داشتیم و روزانه دهها انفجار تروریستی علاوه برعملیات های نظامی علیه نیروهای جبهه مقاومت صورت می گرفت اما وظیفه اصلی ما پوشش دقیق این حوادث درخطوط مقدم مناطق درگیری بود که به فضل الهی و با سربلندی  موفق شدیم.

حسین مرتضی تاکید کرد : جنگ سوریه یک توطئه علیه جبهه مقاومت بود. گروهای تکفیری داعش  در سوریه که تحت حمایت های مالی حامیان وهابی قرار داشته و دارند  با  سوء استفاده از اسامی و عناوین اسلامی علاوه بر دریافت تجهیزات مدرن نظامی و بکارگیری آن علیه مردم مظلوم و بی دفاع ، اقدام به راه اندازی  جنگ نرم در رسانه ها و  شبکه های مجازی کردند تا بتوانند  جبهه مقاومت را  نابود کنند

اما غافل از اینکه جبهه مقاومت در دو زمینه جنگ سخت و جنگ نرم قوی ظاهر شد و تمامی نقشه های آنها را نقش برآب کرد.

خبرنگار مناطق جنگی و عملیاتی شبکه جهانی العالم ادامه داد : من زمانی که تکفیری ها وارد شهر مرزی سوریه شدند و در داخل  مسجد عمری امکانات و تجهیزات نظامی ذخیره کردند ، یک گزارش تصویری از وضعیت موجود جنگ تکفیری ها منتشر کردم که تأثیر فراوانی بر روحیه افکار عمومی سوریه و منطقه  گذاشته بود .

این گزارش در حقیقت انعکاس  تصویر و پیام آن ضربه قاطعی بر گروهای تروریستی القاعده ، داعش ، جبهه النصره و به ویژه جیش الفتح بود.      
حسین مرتضی خاطرنشان کرد :  با توجه به تأثیرگذاری رسانه ای ما به عنوان خبرنگار جمهوری اسلامی ایران و شبکه العالم بر اقدامات مذبوحانه گروه های تکفیری وتروریستی ، همواره  در معرض تهدیدات  روزانه آنها قرار داشتیم بطوریکه بارها من را از طریق تلفن و فضای مجازی به ترور تهدید کردند ، اما مقاومت و ایستادگی را فراموش نکردیم و هیچ کدام از خبرنگاران جمهوری اسلامی ذره ای هراس و نگرانی به دل راه ندادند.

وی گفت : با آنکه این ایستادگی خطراتی برایم بوجود آورد ولی ، اقدامات گروههای تروریستی روحیه و ایمانم را برای  دفاع  از حرم های اهل بیت قوی تر کرده است.

حسین مرتضی در پایان سخنان خود گفت : سخت ترین لحظات برای خبرنگار زمانی است که در کنار مجاهدان و همرزمان خبرنگار قرار دارد اما ناگهان در برابر دیدگانش یکی از آنان در اثر انفجار شربت شهادت می نوشد و به لقای حق می شتابد و لذا چنین لحظاتی جزء سخت ترین دوران برای خبرنگار به شمار می رود که فراموش شدنی نیست.

 

مرد ۲۱, ۱۳۹۶ ۱۸:۲۵ Asia/Tehran
کامنت