• مستند در شبکه هیسپان

دو شبکه پرس تی وی و هیسپان با برنامه‌هایی چون مستند «وزن زنجیرها» و «من اهل ایرانم» به دیدار مخاطبان خود می‌روند.

این مستندها حاوی بررسی عواقب نئولیبرالیسم در بالکان و مروری بر زندگی 10 دانشمند برتر ایرانی‌اند.

«وزن زنجیرها»؛ نگاهی به بالکان از شبکه پرس تی­ وی

«وزن زنجیرها»The weight of chains) ) عنوان مجموعه مستندی در شبکه پرس تی­ وی است که به بررسی اصلاحات نئولیبرالیسم در حوزه بالکان و تاثیرات مخرب آن بر زندگی مردم در یوگسلاوی سابق می­پردازد.

این مستند به کارگردانی و تهیه کنندگی بوریس مالاگورسکی، محصول سال 2014 است و در 6 قسمت 25 دقیقه ای تولید شده است.

در مستند «وزن زنجیرها» تاثیرات مخرب اصلاحات نئولیبرالیسم در حوزه بالکان بر جنبه­های مختلف زندگی مردم یوگسلاوی سابق از جمله سیاست، اقتصاد، نیروهای مسلح و ارتش، فرهنگ، آموزش و رسانه مورد بحث و بررسی قرار می­گیرد.

این مجموعه سعی دارد با بررسی کمپانی­های موفقی که واگذار شده­اند، فساد سیاستمداران، دادگاه­های صوری و ... نشان دهد که چگونه دخالت­های غرب، زندگی روزمره مردم را در حوزه بالکان تحت الشعاع خود قرار داده است. این فیلم همچنین نگاهی گذرا به آثار مخرب سیاست­های نئولیبرالیسم در سطح جهانی دارد.

مجموعه مستند «وزن زنجیرها» در 6 قسمت از روز سه شنبه 18 مهر ماه هر روز ساعت 4 بامداد به وقت تهران از شبکه پرس تی­وی پخش خواهد شد. تکرار این برنامه نیز در ساعات ۹، ۱۵، ۲۱ ‌۱ بامداد از همین شبکه پخش می‌­شود.

زندگی دانشمندان ایرانی در قاب هیسپان

زندگی شخصی و اجتماعی نخبه های علمی، همیشه سوژه های جذابی برای تولید برنامه است. «من اهل ایرانم» به سراغ ده دانشمند برتر ایرانی رفته تا زوایای کمتر دیده زندگی آنها را به روی آنتن شبکه اسپانیایی زبان هیسپان بیاورد.

«من اهل ایرانم» (Soy de Iran) برنامه ای است در قالب مجموعه مستند به کارگردانی عماد خدابخش که به زندگی و فعالیت های شغلی و علمی 10 دانشمند برتر ایرانی می پردازد.

فرنوش فرید­ بد، دکترای الکتروشیمی از دانشگاه تهران؛ سعید عباس بندی، دکترای ریاضی کاربردی از دانشگاه تربیت مدرس؛ دمیری گنجی، دکترای مکانیک گرایش تبدیل انرژی از دانشگاه تربیت مدرس؛ قائدی، دکترای شیمی از دانشگاه اصفهان؛ گرجی، دکترای ریاضی تحلیلی از دانشگاه شهید بهشتی تهران؛ علی اکبر صبوری، دکترای شیمی فیزیکال از دانشگاه تربیت مدرس؛ محمد رضا گنجعلی، دکترای شیمی از دانشگاه تهران؛ پرویز نوروزی، دکترای شیمی از کانادا؛ محمد باقر لاریجانی، تخصص پزشکی داخلی از دانشگاه تهران؛ سیاوش ریاحی، دکترای شیمی از دانشگاه تربیت مدرس؛ ده چهره برتر علمی هستند که در این برنامه زندگی علمی، اجتماعی وخصوصی آنها  برای مخاطبان برون مرزی به تصویر کشیده می شود.

در این قسمت از مجموعه برنامه «من اهل ایرانم»، زندگی علمی و شخصی سعید عباس بندی به تصویر کشیده شده است. سعید عباس بندی متولد سال 1345 در تهران است. وی دکترای ریاضی کاربردی از دانشگاه تربیت مدرس دارد و اولین فردی است که در رشته ریاضی کاربردی از داشگاهی داخلی موفق به اخذ دکترا شده است. او در سال 2014 در میان برترین دانشمندان ریاضی جهان قرار گرفت.

 برنامه 25 دقیقه ای «من اهل ایرانم» تولید شبکه پرس تی وی است که در هیسپان تی وی، دوبله و آماده پخش شده است. این برنامه ساعت 1:30 بامداد سه شنبه به وقت تهران به روی آنتن می رود و ساعت 19 سه شنبه بازپخش می شود.

 

 

مهر ۱۸, ۱۳۹۶ ۰۸:۵۹ Asia/Tehran
کامنت