• مجموعه مستند «كره شمالي بدون روتوش»

مجموعه مستند «كره شمالي بدون روتوش» قسمت اول امشب سه شنبه ، چهارشنبه و پنج شنبه از ساعت 21:05 به صورت همزمان از تلویزیون و سایت فارسی العالم پخش می شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی ، مستند «كره شمالي بدون روتوش» با هدف آشنايي با زندگي و فرهنگ مردم كره شمالي و انعكاس چهره ای واقعی تر از زندگی شهروندان در این کشور در شبکه العالم تهیه و آماده پخش است.

این مستند، روایتی است از حرکت و در عین حال پریشانی مردم در کره شمالی. این مستند تلاش دارد تا تصویری واقعی‌تر از آنچه که در رسانه‌ها از این کشور به نمایش می‌گذارد، به نمایش بگذارد.

هرچند نمی‌توان این مستند را به معنای واقعی گزارشی کامل و بی‌عیب و نقص از زندگی مردم عادی در کره شمالی دانست، اما این مستند می‌تواند بخشی از پرسش‌های ما را پاسخ دهد. تجربه ثابت کرده که تولید فیلم‌های این‌چنینی آن هم درباره مردم و ملتی که تلاش کرده‌اند مقابل امپریالیسم بایستند، همواره با اغراق‌هایی همراه بوده است، اما به نظر می‌رسد که دیدن این مستند خالی از لطف نباشد و این برعهده مخاطب است که سره را از ناسره تشخیص دهد.

نگاهی دارد به درون کره شمالی از زبان مردمی که سال‌ها از عمر خود را در این کشور گذراندند. این مستند تلاش دارد تا چهره‌ای واقعی‌تر از زندگی شهروندان در این کشور به نمایش بگذارد.

 

 

مهر ۱۸, ۱۳۹۶ ۱۱:۲۹ Asia/Tehran
کامنت