• مستند «دشت سوزان» شبکه پرس تی وی

مستند «دشت سوزان» شبکه پرس تی وی در بخش رقابت نهایی جشنواره فیلم دیویس چاینیز کالیفرنیا حضور می یابد.

مستند «دشت سوزان» (Blazing Dasht) از تولیدات شبکه پرس تی وی موفق به راهیابی به مرحله رقابت نهایی جشنواره فیلم کالیفرنیا و جشنواره فیلم دیویس چاینیز شد.

این مستند ۲۵ دقیقه ای به کارگردانی شهریار عظیمی، محصول سال ۲۰۱۶ است و حضور حدود ۳۰ نفر از ورزیده ترین و دنیادیده ترین دونده های ماراتن از سراسر دنیا در ایران را به تصویر کشیده است.

این افراد که تجربه دویدن و پیمایش کویرها و صحراهای زیادی را در کارنامه خود دارند به ایران آمده اند تا در چالشی بزرگ، مسیری ۲۵۰ کیلومتری را در کویر لوت ایران که به عنوان اثر طبیعی جهانی ثبت شده است، بدوند.

این فیلم به روایت داستان دوندگان زن و مردی از سراسر دنیا می پردازد که به هشدارهای کاذب و دروغ در مورد خطرات سفر به ایران و منطقه جنوب شرقی کشور بی توجهی کرده و برای اولین بار به ایران و به کویر زیبای لوت که در سال های پیش رکورددار گرم‌ترین نقطه کره زمین بوده است، سفر کرده اند. آنها از داستان های زندگیشان می گویند و از اینکه کویری اعجاب انگیز مانند لوت و دویدن در آفتاب سوزان آن با کوله باری که تمام مایحتاج یک هفته زندگی را در خود جای داده و مقداری محدود آب نوشیدنی، چگونه می تواند انسان را دگرگون کند...

مستند «دشت سوزان» (Blazing Dasht) در پایان نشان می دهد که این دوندگان که سال های سال در دشت ها و بیابان های زیادی در کشورهای مختلف دنیا دویده اند با خاطره و یادی از ایران و لوت می روند که هیچ زمان تجربه نکرده اند و از ذهنشان پاک نخواهد شد.

چهارمین دوره جشنواره بین المللی فیلم کالیفرنیا و جشنواره فیلم دیویس چاینیز، ۱۰ سپتامبر تا ۱۴ اکتبر سال جاری میلادی مصادف با ۱۹ شهریور تا ۲۲ مهر در شهرهای ساکرامنتو و دیویس در آمریکا در حال برگزاری است.

 

مهر ۱۸, ۱۳۹۶ ۱۳:۲۹ Asia/Tehran
کامنت