• مستند «از واقعيت تا حقيقت» در پرس تی وی

مستند «از واقعيت تا حقيقت» (From Reality to Truth) از توليدات شبكه پرس تي وي، مشكلات و معضلاتي همچون فحشا و مصرف و توزيع مواد مخدر در محله اي در شهر ونكوور كانادا را به نمايش مي گذارد.

اين مستند به كارگرداني اكبر ناظمي محصول سال 2015 شبكه پرس تي وي است و  مسائل و آسيب هاي اجتماعي را در محله هيستينگز شهر ونكوور بررسي مي كند.

«از واقعيت تا حقيقت» بر اين نكته تاكيد دارد كه حتي در كشورهاي جهان اول نيز مشكلات و معضلات پيچيده اي وجود دارد و اين مقوله فقط مختص به كشورهاي به اصطلاح جهان سوم نيست. از اين رو به كشوري همچون كانادا و شهر ونكوور در اين كشور مي پردازد كه به زيبايي و آرامش معروف بوده و چندين بار نيز لقب بهترين مكان براي زندگي را از آن خود كرده است. با اين حال اين شهر، محله اي دارد به نام «هيستينگز» كه ساكنين آن صدها معتاد و فروشنده مواد مخدر و فاحشه هاي بيمار هستند.

اين مستند به خوبي نشان مي دهد كه در حالي كه رسانه هاي غربي به دنبال سياه نمايي در مورد كشورهاي شرقي به ويژه ايران هستند و به بزرگ نمايي معضلات و مشكلات اين كشورها، مي پردازند، از مسائل و معضلات فاجعه باري كه كشورهاي غربي با آن ها دست به گريبان اند، غفلت مي كنند  و انعكاس مناسبي از شرايط و وضعيت بد اجتماعي در آن ها نمي دهند.

مستند «از واقعيت تا حقيقت» چهارشنبه 26 مهر، ساعت ساعت 07:00 به وقت تهران از شبكه پرس تي وي پخش خواهد شد.

اين برنامه در چهار نوبت چهارشنبه ساعت 23:00 ، پنجشنبه ساعت 17:00 ، شنبه ساعت 12:00 و يكشنبه ساعت 03:00 بامداد بازپخش مي شود.

 

مهر ۲۶, ۱۳۹۶ ۰۹:۲۸ Asia/Tehran
کامنت