• ویژه برنامه های راددیوهای آسیای میانه و قفقاز معاونت برونمرزی

رادیوهای آسیای میانه و قفقاز معاونت برونمرزی در هفته وحدت ویژه برنامه هایی را به مناسبت این ایام در رادیوهای تحت پوشش خود تهیه و تولید کرده است.

ضرورت تحکیم و وحدت اسلامی و تقویت اتحاد میان مسلمانان از مهمترین اهدافی است که به طور ویژه در هفته وحدت دنبال می شود. از این رو شبکه های معاونت برونمرزی با توجه به رسالتی که بر عهده دارند ، در این ایام ویژه برنامه هایی را تهیه کرده است. 

برنامه  های رادیوهای آسیای میانه و قفقاز در ایام هفته وحدت : 

رادیو تاجیکی : 7 ویژه برنامه 10 دقیقه ای تولید کرده که در دو بخش صبحگاهی و شامگاهی پخش شد. در این ایام همچنین اخبار ویژه این مناسبت و رویدادهای مربوطه نیز در بخش های صبحگاهی و شامگاهی پخش شده است. مطالب سایت تاجیکی در دو بخش فارسی و سیریلیک در هفته وحدت در قالب های خبر، گزارش های خبری ویدئویی ، ویدئو کلیپ ،گزارش صوتی بوده است.

رادیو آذری تبریز : هفت برنامه"مشکات" هر کدام30 دقیقه ، برنامه ادبی بال بولاغی (چشمه عسل) با موضوع سیمای پیامبر در ادبیات ایران، آذربایجان و آناتولی، گزارش خبری مکتوب، برنامه های شناور، گزارشات مناسبتی از دفتر باکو و پخش در بخش های خبری، ایجاد بخش ویژه هفته وحدت در سایت ، ایجاد بخش ادبی در سایت رادیو با موضوع سیمای پیامبر در ادبیات آذربایجان و همچنین بارگذاری ویدئوهای مرتبط در سایت رادیو از جمله اقدامات رادیو آذری تبریز بوده است.

رادیو آران : در هفته وحدت تهیه برنامه هایی با عناوین "دانیشیق"، "یاشا حیات" ، "حاق یولو"،"صحبت فرهیختگان" ، "نهج البلاغه بولاغی"،"بایراملیق" ، خطبه نماز جمعه ، دو تفسیر خبری و خبرهای مربوط به این ایام در باکس های خبری را در دستور کار خود داشته است.

رادیو ترکمن : برنامه های "در محضر آفتاب" ، "جهان سیاست"، "چشمه ایمان" ،"گوهر جوانی"، "خانه و خانواده" ،" مصاحبه با روحانیون اهل سنت و ائمه جمعه" ، خطبه های نماز جمعه، اخبار ویژه در پنج بخش خبری، تفاسیر سیاسی، ارتباط زنده با مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی را برای ایام مبارک هفته وحدت تهیه کرده است.

رادیو تالشی : هفت برنامه با عنوان " اعتصام"و با محتوای لزوم اتحاد مذاهب اسلامی برای نمایش قدرت و عظمت اسلام تهیه کرده است. سه گزارش خبری ویژه هفته وحدت نیز توسط خبرنگاران حوزه تالشان ایران و جمهوری آذربایجان تولید و پخش شده و برنامه دیگر با عنوان "با تالشان" که در آن با شخصیت های اهل سنت و شیعه مصاحبه شده است.

رادیو ازبکی : برنامه تولیدی انعکاس، وحدت در جهان اسلام و سه ویژه برنامه برای ولادت پیامبر گرامی (ص) تهیه کرده است.

رادیو قزاقی : برنامه هایی با عناوین "پیشگامان وحدت در جهان اسلام" ، " شکوه همدلی و اتحاد" ، "وحدت در نگاه امام خمینی و رهبر انقلاب"، " هفته وحدت و پیام پیامبر(ص)" و اخبار و تحلیل های روز را تهیه کرده که این برنامه ها در سایت و شبکه های اجتماعی رادیو نیز قرار گرفته است.

 

آذر ۱۳, ۱۳۹۶ ۱۱:۲۸ Asia/Tehran
کامنت