• نظرات مخاطبان پیرامون وحدت مسلمانان

به مناسبت فرا رسیدن میلاد پیامبر اکرم (ص) وهفته وحدت جمعی از مخاطبان رادیوهای برون مرزی پیرامون وحدت مسلمانان وتاثیر آن از لحاظ سیاسی درجهان دیدگاه های خود را بیان داشتند که درذیل به بخشهای از آنها اشاره می شود.

سالم محمد مخاطب رادیو سواحیلی از شهر تانگا تانزانیا
 دین اسلام دین مودّت و محبت است و وحدت و همدلی بین مسلمانان مسئله ای است که در اسلام بسیار به آن تأکید شده است. ما مسلمانان باید با تأسی از پیامبر گرامی اسلام و تعالیم این دین الهی اختلافات را کنار گذاشته و اتّحاد و هبستگی خود را تقویت نمائیم. هفته وحدت فرصت خوبی برای ما مسلمانان است که باید از آن در جهت ایجاد همبستگی و همدلی استفاده کنیم تا بدین طریق بتوانیم در مقابل استکبار جهانی ایستادگی نمائیم.


 خمیس سالم مخاطب رادیوسواحیلی از شهر زنگبار تانزانیا
 هفته وحدت و میلاد پیامبر گرامی اسلام را به همه مسلمانان شیعه و سنّی جهان تبریک می گویم. در جهان امروز که دشمن از هر ترفندی برای ایجاد تفرقه بین مسلمانان استفاده می کند، مسلمانان به ویژه رهبران و علمای کشورهای اسلامی وظیفه مهمی بر عهده دارند و آن بیداری در برابر توطئه های دشمن است. در حقیقت اگر در این مورد غفلت صورت بگیرد و علمای اسلامی وظیفه بیدار سازی و روشنگری خود را به خوبی انجام ندهند، دشمن به خواسته های خود در جهت نابودی اسلام و مسلمانان دست پیدا می کند.

 

عیدی ابراهیم استامبولی مخاطب رادیوسواحیلی از شهر بوجومبورا بروندی
 امام خمینی (ره) پایه گذار هفته وحدت اسلامی بودند. ایشان با علم به این که دشمنان قصد ایجاد تفرقه بین مسلمانان را دارند هفته وحدت را پایه گذاری کردند و همواره بر مسأله وحدت مسلمانان تأکید داشتند. امیدوارم ما مسلمانان بتوانیم بدون در نظر گرفتن مذاهب خود با تکیه بر مشترکات بین تشیع و تسنن در جهت تقویت اتحاد و در نتیجه مقابله با دشمن گام برداریم.


 محمد یحیی مخاطب رادیو سواحیلی از شهر ایرینگا تانزانیا
 دشمن می خواهد ما مسلمانان با هم خصومت و دشمنی داشته باشیم ولی باید بداند که مسلمانان واقعی پیرو دین اسلام با هیچ مذهبی حتی با ادیان مسیحیت و یهودیت هم دشمنی ندارند. 

 

محمد مبارک شهبل مخاطب رادیوسواحیلی از تانزانیا 
 دشمنان اسلام با ایجاد گروه های تروریستی و تکفیری قصد ایجاد تفرقه بین مسلمانان را دارند که مسلمانان باید با بیداری و هوشیاری با این مسأله مقابله کنند.

 

شرالی فاضل مخاطب رادیو سواحیلی از شهر دارالسلام تانزانیا
 از شما عزیزان دست اندرکار رادیو سواحیلی می خواهم اهم موضوعات کنفرانس وحدت اسلامی را از طریق     رادیو برای ما شنوندگان پخش کنید و در صورت امکان ترجمه سواحیلی یا انگلیسی این موضوعات را برایم ارسال نمائید.

 

ربعو نوحو مخاطب رادیو هوسا از نیجر 
اگر مسلمانان با هم متحد می شدند،  کشورهایی چون امریکا اجازه دخالت در امور کشورهای اسلامی را نداشتند.


 
ابراهیم ایوبومخاطب رادیو هوسا از نیجریه
متاسفانه هر روز شاهد جنگ و درگیری وکشتار مسلمانان بسیاری در سراسر دنیا هستیم و شنیدن این خبر ها و دیدن این صحنه ها  بسیار ناراحت کننده و دلخراش است  . اتحاد بیشتر مسلمانان سبب می شود که  این درگیری ها و جنایات پایان یابد.  


 
 عبدل نا لاواس مخاطب رادیوهوسا از کامرون
کشورهایی چون امریکا و اسرائیل از اختلاف بین مسلمانان به نفع خود بهره می برند  و به دنبال تخریب بیشتر روابط بین مسلمانان هستند.

 

ابو حیدر کواما مخاطب رادیو هوسا از نیجریه
وحدت بین مسلمانان در سراسر دنیا باعث حفظ امنیت و ایجاد ثبات و آرامش بیشتر در دنیا و بخصوص خاورمیانه خواهد بود

 


مولانا ابوالفضل مخاطب رادیو پشتو و یکی از علمای برجسته اهل سنت در افغانستان
اگر مسلمانها می خواهند مشکلات خود را حل کنند باید به مشترکات خود توجه نمایند ، خدا ، رسول ، دین و مقدسات آنها یکی است.اگر بین شعیان واهل سنت اختلافات فرعی هم وجود داشته باشد ، این اختلافات فرعی که بین مذاهب چهار گانه اهل سنت نیز وجود دارد. گروهی که با برگزاری جشن میلاد حضرت محمد (ص) و دیگر شخصیتهای اسلام مخالفت می کنند ، در خدمت کفار و دست نشانده آنها هستند .کفار و دشمنان اسلام از قرنها پیش تلاش می کنند که مسلمانها را از این کار منع کنند زیرا با این کار برای مسلمانها چهره واقعی و عظمت اسلام آشکار می گردد. اما کسانی که به ظاهر مسلمان هستند و با این اقدامات مخالفند در واقع در خدمت کفار هستند.

نعیمه داوود مخاطب رادیو انگلیسی از سوریه
وحدت و قدرت بی نظیر مسلمانان، آمریکا  را به شدت به وحشت انداخته است.

 

مارکز مخاطب رادیو انگلیسی از آمریکا
برای من بعنوان غیر مسلمان، وحدت بین شیعه و سنی بسیار شگفت انگیز می باشد. 

 

مولانا قیصر مخاطب رادیو هندی از هندوستان
هفته وحدت این پیام را به دنیا می دهد که ما مسلمانان با وجود اختلاف نظرهایی که داریم اما هرگزباعث نخواهد شد که از یکدیگردور شویم.همه علمای ما براین مسئله تاکید می کنند وتلاش می نمایند که بین مسلمانان تفرقه ودوری بوجود نیاید به خصوص دراین دوران که تروریست هایی مانند داعش وگروه های تکفیری وجود دارند وما به تمام آنها ازطرف مسلمانان این پیام را می دهیم که شما دشمن اسلام هستید و تمایل دارید اختلاف بین ما بوجود بیاورید اما نمی توانید مارا ازرسیدن به اهدافمان دور کنید.امام خمینی (ره) سالها  قبل این پیام راداده اند ومسلمانان درهرگوشه وکنارآن را شنیده اند و خدا را شکر شاهد این هستیم که مسلمانان درحال نزدیک شدن به یکدیگر هستند وانشاالله دشمن شکست خواهد خورد وهمانطورکه می بینید این روزها تکفیری ها شکست های سنگینی می خورند. من نزد پروردگار دعا می کنم که خداوند تمام تروریستها را ازبین ببرد ومیان مسلمانان همدلی واتحاد ایجاد نماید.

 

مولانا رسول حامی مخاطب رادیو هندی
به مناسبت ولادت پیامبراکرم امروز نیز جشن درایالت جامو وکشمیر ادامه داشت که دهها هزارنفر درآن شرکت  کردند.رهبران مذهبی به این مسئله تاکید دارند که  تنها راه خروج از شرایطی که برای مسلمانان بوجود آمده ، اتحاد است .بی شک امام خمینی (ره) با پیشنهاد هفته وحدت راهی  را باز گذاشتند که نیاز است به آن عمل شود.ایران کشوری است که مردمش با اتحاد درکنارهم زندگی می کنند که برای ما مشعل راه است ورهبران دینی این وظیفه را دارند که درجهت متحد کردن مسلمانان تلاش خود را بیشتر نمایند. 

 

ابو فلاح مخاطب رادیو عربی از عراق
مصداق واقعی وحدت اسلامی  را می توان در کشور جمهوری اسلامی ایران به عنوان نماد کرامت و عزت و افتخار امت اسلامی ملاحظه نمود و این شعار توسط امام خمینی راحل – که درود پروردگار بر او باد – در ایام مبارک ولادت پیامبر اکرم (ص) بدین امر نامگذاری شد تا موجب اتحاد بیشتر مسلمانان در برابر زورگویی ها و ظلم وستم بیگانگان و مخالفان دین اسلام در سرتاسر جهان شود که آثار چنین شعاری در بیداری اسلامی کشورهای منطقه و جهان تحقق واقعی یافته است.


ام علی مخاطب رادیوعربی از عربستان
در این برهه از زمان که شاهد حملات وحشیانه دشمنان علیه ملتهای مسلمان هستیم، همه مسلمانان نیازمند یک وحدت اسلامی گسترده می باشند تا آنان را در سرتاسر این گیتی متحد و همگام گردانند و لذا زنان در جایگاه یک مادر و معلم و فرهیخته ،نقش مهمی در تربیت فرزندان مسلمان خود و دعوت به سوی وحدت و یکپارچگی و کنار زدن اختلافات میان مسلمانان دارند. لذا باید همبستگی میان ملتهای مسلمان حفظ شود و روابط برادرانه شان تقویت گردد.

 

علا الخمیس  مخاطب رادیو عربی از قطیف- عربستان
ما امروزه به عنوان مسلمانان جهان نیاز مبرمی به وحدت اسلامی و یکپارچه بودن در برابر حمله های ددمنشانه دشمنان به منظور ضربه زدن به دین اسلام داریم ، دشمنانی که چشم طمع به غارت منابع کشورهای اسلامی و استفاده از ابزارهای مختلف برای محقق ساختن اهداف خبیثانه خود دارند. از این رو می توان با الهام گرفتن از رهنمودهای نبی اکرم(ص) و أهل بیت و امام معصوم علیهم السلام به یک وحدت کامل و یکپارچه بین مسلمانان جهان برسیم. انشاء الله.

 

حسن جانسیز مخاطب رادیو استانبولی از ترکیه

در شرایط کنونی که جبهه استکبار به دنبال فتنه انگیزی و ایجاد درگیری مذهبی و قومی بین کشورهای مسلمان منطقه است، مهمترین گام برای مبارزه با این نقشه شوم، اتحاد بین مسلمانان است. رهبران دینی مسلمانان در این خصوص نقش مهمی بر عهده دارند.

 

هاکان سایان مخاطب رادیو ترکی استانبولی از ارزروم ترکیه

هفته وحدت که با ابتکار امام خمینی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران نامگذاری شده است، فرصت مناسبی است تا مسلمانان اختلافات را کنار گذاشته و برای مقابله با دشمن مشترک صهیونیستی متحد شوند. اتحاد بین مسلمانان دژ مستحکمی است که هیچ سلاحی نمی تواند آن را فرو ریزد.

 

علی بایدمیر- آنکارا ترکیه

آمریکا و رژیم صهیونیستی به دنبال بر افروختن دوباره آتش فتنه در میان کشورهای منطقه هستند. با شکست داعش هدف مستکبران ایجاد یک فتنه جدید در منطقه است، بنابراین مسلمانان بر دفع فتنه های جدید باید متحد شوند.

 

معصوم احمد مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش

 ما نباید بین شیعه و سنی تفرقه ایجاد کنیم. ما همه مسلمان و پیرو یک خدا هستیم. آمریکا و اسرائیل از اختلاف بین مسلمانان به نفع خود بهره می برند  و آنها به دنبال تخریب بیشتر روابط بین مسلمانان هستند.

 

 احمدعلی مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش

 مسلمان یعنی مسلمان.چه شیعه وچه سنی فرقی ندارد. هفته وحدت اقدام خوبی ازسوی امام خمینی(ره) برای مسلمانان جهان است.

 

عبدالله راجیب مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش

تفرقه ‌افکنی یکی از  ابزار دشمنی صهیونیستهاست. این‌ها بین سنی و شیعه تفرقه ایجاد می‌کنند و سعی دارند بین  سوریه، عراق، قطر،یمن و لبنان اختلاف ایجاد کنند ولی موفق نشدند. الآن مسلمانان جهان باید هوشیار باشند که دشمن از ما سوءاستفاده نکند.

 

شیخ عثمان غنی مخاطب رادیو بنگلا و یکی از علمای برجسته اهل سنت در بنگلادش

مسلمانان باید مشکلات خود را حل کنند و به مشترکات خود توجه نمایند. مسلمانان خدا، رسول، دین و ... یکی دارند. پس چرا بین اینها اختلاف وجود داشته باشد. کفار و دشمنان اسلام از قرنها پیش تلاش می‌کنند که بین مسلمان‌ها اختلاف کنند.

 

 

آذر ۱۴, ۱۳۹۶ ۱۱:۳۴ Asia/Tehran
کامنت