• معاون محترم برونمرزی مهمان همکاران رادیو ارمنی

معاون برونمرزی در دیدار خود با همکاران رادیو ارمنی در آغازین روزهای سال نو مسیحی گفت: اصیل ترین مسیحیان شرق، ارامنه هستند که امتداد طبیعی و تاریخی آنها به تمدن ایران برمی گردد و این باعث افتخار ایرانیان است.

کریسمس یا نوئل جشنی است در آیین مسیحیت که به منظور گرامیداشت زادروز مسیح (ع) برگزار می‌شود. بسیاری از اعضای کلیسای کاتولیک و پیروان آیین پروتستان، کریسمس را در روز ۲۵ دسامبر جشن می‌ گیرند. ولی کلیسای حواری ارمنی طبق سنت، روز میلاد و همچنین روز غسل تعمید مسیح را همزمان در روز ششم ژانویه جشن می‌گیرند.

از آنجایی که ارامنه عزیز ایرانی ششم ژانویه  را جشن می گیرند در آغازین روزهای سال نو مسیحی معاون برونمرزی وآقایان سیدسعید تهامی مدیرکل آسیای مرکزی، قفقاز و شمال خاورمیانه و حسینی خبیر مدیر روابط عمومی معاونت به دیدار همکاران ارمنی شاغل در این معاونت رفتند و سالروز میلاد مسیح را تبریک گفتند.

پیمان جبلی معاون برونمرزی در این مراسم ضمن تبریک سال نو میلادی به هموطنان مسیحی گفت: تمام ما در زندگی روزمره خود و در کنار هموطنان ارمنی احساس نزدیکی و یکی بودن می کنیم و هیچوقت میان ایرانیان مسلمان و ایرانیان ارمنی تفاوتی وجود نداشته است.

وی با اشاره به گستردگی حضور ارامنه در ایران و ارمنستان گفت: در حوزه تمدنی و فرهنگی میان ایران و ارمنستان وجوه مشترک زیادی وجود دارد و در برخی موارد نمی توان آنها را از هم تفکیک کرد.

جبلی همچنین با اشاره به حضور ارامنه در شرق لبنان گفت: مسلمانان لبنان رابطه خوبی با ارامنه دارند و ارامنه همواره هم پیمان خوبی با حزب الله لبنان بودند .

وی با توجه به متون کتب تاریخی خاطرنشان کرد: شاید بتوان گفت اصیل ترین مسیحیان شرق، ارامنه هستند که امتداد طبیعی و تاریخی آنها به تمدن ایران برمی گردد و این باعث افتخار ایرانیان است.

  حضور معاون برونمرزی و مدیرکل آسیای مرکزی، قفقاز و شمال خاورمیانه و مدیر روابط عمومی برونمرزی

 

معاون برونمرزی درباره نقش رسانه در امر اطلاع رسانی نیز گفت: در عصری که ارتباط مخاطبان با رسانه ها بیشتر از طریق شبکه های اجتماعی است باید حضور موثرتری داشته باشیم و سرمایه گذاری در تولیدات رادیویی را باید به سمت تولیدات سایبری، وب سایت و شبکه های اجتماعی ببریم.

جبلی با تاکید بر اهمیت نقش رسانه در شکل گیری افکار عمومی افزود: در هر جامعه ای مشکلات و کاستی های وجود دارد که با درایت و هوشمندی می تواند حل شود و  هر مشکلی مانند واکسن، جامعه را  مقاوم تر می کند. وی اضافه کرد باید با هوشیاری کامل به فکر آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی باشیم چرا که دشمنان و رسانه های معاند با رصد کردن تمام اتفاقات در شرایط خاص با بهره برداری های سیاسی، به انتشار اخبار کذب می پردازند.

جبلی با اشاره به شرایط متفاوت کار در معاونت برونمرزی با دیگر معاونت ها اظهار داشت: شبکه های برونمرزی از لحاظ گستردگی مخاطبان، تولید محتوا، نیروی انسانی، برنامه سازی و .. .با دیگر شبکه های رسانه ملی متفاوت هستند و این مسئولیت سنگین تری را بر دوش همکاران در بخش های مختلف این معاونت گذاشته و حساسیت کار را بیشتر کرده است.

آقای علیرضا حسنیان مدیر رادیو ارمنی نیز ضمن خوشامدگویی به مهمانان رادیو ارمنی گفت: فضای صمیمی و همکاران پرتلاش در رادیو ارمنی یکی از بهترین تجربه هایی است که در سالهای فعالیت خود در معاونت برونمرزی آن را حس کرده است.

وی با اشاره به علاقه مندی کشور ارمنستان به آشنایی با فرهنگ ایران افزود: این تمایل و علاقه مندی فرصت خوبی برای رادیو ارمنی فراهم کرده است تا بتواند مخاطبان خود را با فرهنگ ایرانی آشنا کند.

مدیر رادیو ارمنی با اشاره به افزایش ضرورت حضور در مناطق هدف خاطرنشان کرد: رادیو آزادی یک تلویزیون 24 ساعته بصورت اینترنتی دارد و علاوه بر دنبال کردن اهداف شومی که از ابتدای پیروزی انقلاب علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی داشته بدنبال تخریب روابط و مناسبات ایران با کشورهای همسایه است از همین رو حساسیت کار رادیو ارمنی در این منطقه هدف افزایش می یابد.

حسنیان خاطرنشان کرد: در ارمنستان "انجمن حافظ" ایجاد کردیم که از فارغ التحصیلان رشته های ایران شناسی و شرق شناسی دانشگاه ایروان تشکیل شده و بخشی از ترویج سیاستهای رادیو را  برعهده دارد به طوری که پیام مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) به جوانان غرب از طریق همین دانشجویان در دانشگاههای ایروان انعکاس یافت.

 

وی ادامه داد: اعضای این انجمن به نوعی بازوی تبلیغی رادیو ارمنی هستند و علاوه بر انتقال پیام ما به دانشجویان، در توزیع محتوا هم به ما کمک می کنند به طوری که اخبار را از سایت رادیو ارمنی برمی دارند و از طریق فیس بوک های مستقل خودشان، آنها را انتشار می دهند.

مدیر رادیو ارمنی در پایان ابراز امیدواری کرد با توجه به آنکه ارامنه ایران در سه شهر تهران، اصفهان و تبریز سکونت دارند ، برنامه های رادیو ارمنی برای دو شهر اصفهان و تبریز هم پخش شود.

 

دی ۱۹, ۱۳۹۶ ۱۰:۴۹ Asia/Tehran
کامنت