• گچینی ازنظرات مخاطبان رادیوهای برون مرزی پیرامون دخالت آمریکا وسوء استفاده برخی کشورها، درمسائل داخلی ایران

درپی دخالتهای اخیرآمریکا درمسائل پیش آمده داخلی ایران و نیز سوء استفاده برخی کشورها از قوانین بین المللی وساختارسازمان ملل وشورای امنیت، جمع زیادی از مخاطبان رادیوهای برون مرزی نظرات خود را دراین خصوص عنوان نمودند که به تعدادی از آنها اشاره می شود.

آهارون وارطانیان مخاطب رادیو ارمنی از ارمنستان
مردم در اعتراض به گرانی به خیابان ها آمدند اما کشورهای غربی به سرعت سعی کردند تا از آب گل آلود ماهی بگیرند. رسانه های خارجی در فاصله اندکی از اخبار و تحلیل ها و تصاویر مختلف درباره اعتراضات در ایران پر شدند. تصور بر این بود که در ایران نیز به زودی همان چیزی رخ خواهد داد که در سوریه، عراق و لیبی شاهد آن بودیم. اما آنهایی که اندک آشنایی با ایران داشته باشند می دانند که چنین چیزی امکان پذیر نیست. تعداد معترضان و میزان ناآرامی ها به اندازه ای که در رسانه های غربی نشان داده می شد، نبود.
  

سرکیسیان مخاطب رادیو ارمنی از ارمنستان
سازمان ملل حق دخالت در امور داخلی ایران را ندارد.خوشبختانه اوضاع داخلی در ایران آرام است و ناکامی های ترامپ همچنان ادامه داد. رسانه های ایران به سرعت خلاء ایجاد شده را که از سوی رسانه های غربی و عربی مورد استفاده قرار می گرفت، پر کردند.

 

آرمن وارتانیان مخاطب رادیو ارمنی از ارمنستان
سیاست آمریکا را لابی یهودی و اسرائیل دیکته می کنند و بر این اساس بی جهت نیست که واشنگتن مبارزه علیه ایران را در دستور کار خود قرار داده است.

 

هایگاز گوورگیان مخاطب رادیو ارمنی از ایروان 
 آمریکا تلاش کرد از وضعیت موجود در ایران استفاده کند و موضوع ایران را دوباره در شورای امنیت مطرح کند که با شکست روبرو شد و نماینده روسیه به خوبی جواب این اقدام آمریکا را داد مبنی بر این که واشنگتن بهتر است مسائل داخلی خودش را حل کند. مسایل داخلی ایران به خود این کشور مربوط است و این کشور ثابت کرده که توان آن را دارد تا مسائل خودش را به تنهایی حل کند.

 

ووسکانیان مخاطب رادیو ارمنی از ارمنستان
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای رسیدن به اهداف مداخله جویانه ی خود در تلاش است تا در منطقه خاور میانه ائتلاف های ضد ایرانی ایجاد کند، مضحک ترین بخش این مسئله در این است که این ائتلاف ها را کشوری به نام عربستان سعودی رهبری می کند، کشوری که در آن ابتدایی ترین حقوق شهروندانش پایمال می گردد.اگر آمریکا می خواهد به موضوع حقوق بشر و دموکراسی بپردازد، بهتر است وضعیت حقوق بشر عربستان را سر و سامان دهد.

 

مانلو مخاطب رادیو ایتالیایی از ایتالیا
درخصوص ناآرامی های اخیردرایران باید بگویم که شیطان بزرگ(آمریکا) یک بار دیگر علیه جمهوری اسلامی ایران وارد عمل شده است.ترامپ بر ناآرامی ها دامن می زند وامیدوار است که همه چیز به نفع خودش تمام شود.


پرارو مخاطب رادیو ایتالیایی از ایتالیا
درخصوص برنامه موشکی ایران وتحریم 5شرکت ایرانی توسط آمریکا باید بگویم به نظرم تنها کشورهایی دردنیا  که باید تحریم شوند،کشورهای مداخله گر از جمله امریکا ، اسرائیل وانگلیس هستند.

 

وینچنتسومخاطب رادیوایتالیایی از ایتالیا 
ترامپ جنگ افروز امیدوار به مداخله نظامی درجمهوری اسلامی ایران مانند آنچه در حال انجام دادن در سوریه است. اسرائیل نیز به آمریکا دستور می دهد.


محمد اظهار روبل رئیس انجمن مخاطبان رادیو بنگلا از بنگلادش 
آمریکا فقط علیه ایران تهمت می زند. ایران باید همواره پاسخ قاطع به او بدهد واعتراض خود به دخالتهای آمریکا را  به گوش دشمنان برساند.

 

صلاح الدین مینار مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش 
با توجه به مسائل پیش آمده باید بگویم دشمن اصلی مسلمانان عربستان، آمریکا و اسرائیل است.

 

سامی والبصیر مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش 
من اقدامات آمریکا را محکوم می کنم. نباید در کار ایران دخالت کند. 

 

محمد عباس علی مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش 
کشورهای مسلمان باید با هم متحد شوند. ای رهبران کشورهای مسلمان، شما باید از کشورهای ظالم دورباشید. ما همه مسلمان هستیم و هدفمان باید یکی باشد ودرمقابل دخالت بیگانگان ایستادگی کنیم.

 

سلیم خان مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش 
ترامپ دیوانه است و مردم باید به طرف پادشاه عربستان کفش ترتب کنند. 

 

سحان معروف مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش 
آمریکا در تصمیم سازمان ملل شکست خورده است. چقدر خوب شده است. 

 

دکتر برهان الدین، مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش 
آمریکا سازمان ملل را برای کارهای خود استفاده می کند. سازمان ملل نباید حرف این کشور را گوش میداد. با موضوع کوچک (در مورد اغتشاش ایران) هم جلسه برگزار کرد. من اقدامات این سازمان را محکوم میکنم.


شرالی فاضل مخاطب رادیوسواحیلی از شهر دارالسلام تانزانیا
 مردم ایران همچون همیشه با هوشیاری و وحدت خود، به فتنه اخیر که از سوی غرب طراحی شده بود، خاتمه بخشیدند و بار دیگر دشمنان با ضربه ای محکم از سوی جمهوری اسلامی ایران مواجه شدند.

 

خمیس هاشم بلال مخاطب رادیو سواحیلی از شهر امتوارا تانزانیا
 اغتشاش های اخیر ایران پروژه ای ضد انقلابی بود که با حمایت سرویس های جاسوسی و امنیتی دشمنان جمهوری اسلامی ایران صورت گرفت. امّا مردم آگاه و با بصیرت ایران ثابت کردند که توطئه‌ های دشمن هیچ تاثیری در عزم و اراده پولادین آنان نخواهد گذاشت.

 

خیری کامونتو مخاطب رادیو سواحیلی  از شهر کیوو کنگو
 ترامپ می خواهد کلیه کشورهای جهان را تحت سلطه خود در آورد امّا باید بداند که این یک خیال واهی است. امیدوارم ترامپ و دیگر هم پیمانانش به زودی نابود شوند.

 

علی مسعود مخاطب رادیوسواحیلی از شهر زنگبار تانزانیا
 ایران کشوری منحصر به فرد با ظرفیت ها و قابلیت های فراوان است که دشمنان همواره سعی در رخنه و ضربه زدن به آن هستند.


ژنرال اسلم بیگ مخاطب رادیو پشتو، رئیس موسسه خصوصی مطالعات استراتژیک امنیت ملی و فرمانده سابق ارتش پاکستان
امروز امریکا در هر جبهه شکست خورده ، در ایران و پاکستان توطئه های زیادی برنامه ریزی کرده اما در هر دو کشور ناکام مانده است . چند کشوراسلامی را  بعد از 2001 نابود  کرده و هنوز هم ادامه دارد ، اما آمریکا در ایران از تظاهرکنندگان حمایت می کند و این موضوع را به شورای امنیت سازمان ملل متحد برده است که این بدنیتی و بد اندیشی امریکا را نشان می دهد که می خواهد برای رسیدن به اهداف خود با قلدری دست به هر کاری بزند ، در 17سال اخیر صدها هزار مسلمان در نتیجه توطئه امریکا کشته شده اند ، اما امریکا هیچگاه ابراز پشیمانی نکرده است ، در یمن ، لیبی ، کشمیر ، فلسطین وغیره در نتیجه توطئه امریکا چه ویرانی هایی که بوجود نیامده و جهان اسلام توسط امریکا بسیار متضرر شده است ، لذا زمان آن فرا رسیده که کشورهای مسلمان در مقابل امریکا برنامه ریزی و استراتژی تشکیل دهد . امروز بار دیگر می گویم که بعد از 30 سال خداوند متعال به ما دوباره فرصت داده که باهم متحد باشیم و در مقابل قدرتهای استعماری و طاغوتی  مبارزه کنیم .امریکا با زور و قدرت خود  بعد از جنگ جهانی دوم توسط سازمان ملل متحد ، ای ، ام ، اف  ودیگر نهادهای بین المللی بر جهان سلطه یافته بود اما دیگربتدریج این سلطه رو به پایان است ، امریکا در همه جبهه ها شکست خورده است ، لذا این نشان دهنده ضعف امریکاست ، امریکا روبه زوال پیش می رود و تسلط امریکا  بر سازمان ملل ، شورای امنیت و دیگر نهادهای بین المللی از بین خواهد رفت .قدرتهای نو ظهور کرده اند ، چین ظهور کرده  و روسیه بار دیگرقدرت خود را بدست آورده است ، لذا دیگر امریکا نمی تواند بر همه جهان سلطه داشته باشد.

 

مراد کانار مخاطب رادیو ترکی استانبولی از ارزروم ترکیه

حوادث اخیر در ایران نشان داد که اقتدار و نفوذ ایران در منطقه باعث شده است که دشمنان به فکر توطئه چینی برای ایجاد شکاف در صفوف اتحاد ملت ایران باشند. اما مردم ایران نشان دادند که در مقابل فتنه ها هوشیارند و حافظ دولت و نظام خود هستند.

 

حسن یاردیم مخاطب رادیو ترکی استانبولی از ایغدیر ترکیه 
آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل یک بار دیگر در مقابل جمهوری اسلامی ایران شکست خورد و  نتوانست جهانیان را در فتنه انگیزی علیه ایران با خود همراه سازد.

 

هاکان چتین مخاطب رادیوترکی استانبولی از استانبول ترکیه
اتحاد مردم ایران باعث شد که آمریکا و مزدورانشان در فتنه اخیر بار دیگر شکست بخورند. مردم ایران حامی نظام اسلامی بوده و خوی استکبار ستیزی دارند..

 

آقای ناصر کوبینوف مخاطب رادیو قزاقی از قزاقستان
نقشه های آمریکا و انگلیس و رژیم اشغالگر قدس بر ضد انقلاب اسلامی همواره با شکست مواجه می شود. 


ژانات تاکوبلاتوف مخاطب رادیو قزاقی از قزاقستان
 رسانه های غربی وقایع  ایران را به نحوی که می خواهند، منعکس می کنند. به عنوان مثال، آنها به جای نشان دادن اعتراضات بر علیه  سیاست نولیبرالی در داخل کشور،اعتراضات را بر علیه سیاست ایران در سوریه و عراق جلوه می دهند. در این خبرها از روشهای فریبکارانه ای  استفاده می شود که خسته کننده است ولی در هر صورت از این روشها به شکل موثری استفاده می شود. قسمت هایی از فیلمها انتخاب می شوند که اهداف آنها را دنبال کند.
تعداد انگشت شمار افراد شورشی ، در فیلم های شبکه های اجتماعی بزرگنمایی می شوند. به عنوان مثال ؛فیلم آتش سوزی در  ساختمان دولتی  اهواز ، پر از اشکال است تا حدی که  آتش دور از ساختمان و در فضای باز بود و برخی عکسها هم مربوط به سال 2009 است.


یان سکین مخاطب رادیو قزاقی از قزاقستان

 از آنجایی که ایران برای اسرائیل مانند استخوانی در گلو می باشد، آمریکا سعی می کند در سازمان ملل بر ایران فشار آورد. عظمت ایران،  واقعی است و  ایران دارای یک تمدن قدیمی  و آثار تاریخی آن بی حساب و فراوان هستند. در مدارس ایران اشعاراصیل طلایی قرن دهم (ادبیات شعرای ایرانی) را می خوانند.ایران در مقایسه با آمریکا که سالهای کمی است که ایجاد شده و اسرائیل خود خوانده که فقط حدود 60 سال است  که با زبان مصنوعی و تاریخ خود ساخته ایجاد شده است،  بوده، هست و خواهد بود. 


یکاترینا پتروا مخاطب رادیو قزاقی
 آمریکایی ها تا کی می خوهند نظام مورد نظر خود را در هرجایی مستقر کنند؟ آیا زمان آن نرسیده که تمام ملتهای جهان آنها را سرجای خود بنشانند؟

 

آمینات جلال الدینوا مخاطب رادیو قزاقی
 آفرین به ایرانیان! بایستی از دولت حمایت کرد تا از هرج و مرج جلوگیری شود.

 

ولادیمیر مخاطب رادیوقزاقی
 زشت است که مردم منطقه از تجربه تلخ کشورهای همسایه درس نمی گیرند، همه چیز را دیده اند، همه چیز را درک می کنند، اما بازهم در دام افرادی می افتند که برای رسیدن به اهداف خود که هیچ ارتباطی با بهبود وضعیت زندگی مردم عادی ایران ندارد می افتند. اگر چه درباره وضع زندگی مردم عادی ایران چیزی نمی دانم، چون در آنجا نبوده ام، اما مطمئنم وضعشان از مردم سوریه در زمانی که داعش تقریبا کشورشان را فتح کرده بود، بهتر است.

 

هریستالیناک مخاطب رادیوقزاقی
 اسپانسر اصلی به اصطلاح انقلاب آنها در ریاض نشسته، چرا که ایران قدرتمند بیش از هرچیز برای عربستان سعودی وحشت زاست. 

 

محمد بزاز مخاطب رادیو عربی از بحرین
بی شک خروج میلیونی مردم انقلابی سرتاسر ایران در شهرهای مختلف در پی حوادث اخیر در ایران موجب دلسردی و نا امیدی دشمنان انقلاب اسلامی همچون آمریکا و رژیم صهیونیستی و مزدورانشان یعنی آل سعود و دیگر دشمنان در پی دخالتشان در امور داخلی ایران گردید  و این حق است که بالا  و برتر باقی خواهد ماند و هیچ چیزی نمی تواند بر آن مسلط گردد و اگر یاریگر دین الهی باشید به طور حتم پروردگار متعال هم شما را در برابر زورگویان  و دشمنانتان یاری خواهد نمود.

 

 وليد بن فريد مخاطب رادیو عربی از  جيبوتي 
قطعا طرح آمریکایی سعودی یهودی علیه ملت شریف ایران به لحاظ نظامی، اقتصادی ،اطلاعاتی، سیاسی  و راهبردی با شکست مواجه گردیده است و کشور ایران به عنوان یکی از محورهای مقاومت اسلامی در منطقه به خوبی در مقابل این نا آرامیها و توطئه ها ایستادگی کرده و بینی آنها را به خاک مالیده است  وهمه ما  جان و مال و عمرمان را برای این محور مقاومت فدا خواهیم کرد و همیشه در کنار ملت و کشور جمهوری اسلامی ایران باقی خواهیم ماند.

 

علا الخمیس مخاطب رادیو عربی از عربستان
با سلام خدمت مقام معظم رهبر جمهوری اسلامی ایران حضرت آیت الله خامنه ای – حفظه الله - و دولت و ملت شریف ایران عزیز و سرفراز که همچون کوهی استوار  وسربلند در برابر همه توطئه های دشمنان اسلام و طمع ورزی هایشان ایستاده اند ، و البته  اجرای تمام این نقشه ها و دسیسه ها علیه ملت جمهوری اسلامی ایران با شکست و نابودی همراه بوده و در عوض  حق همیشه ماندگار و پایدار و جاودانه است. دشمنان فکر می کنند با انجام اقداماتی همچون دسیسه چینی و اغتشاش و آشوب می توانند نور الهی را خاموش کنند ولی سخت در اشتباه هستند و خداوند ملت شریف ایران و رهبر فرزانه ایران اسلامی را در پناه خویش حفظ بفرماید.
 

دی ۲۰, ۱۳۹۶ ۱۰:۴۳ Asia/Tehran
کامنت