• برنامه ادبی\"دوکرانه\" ازهیسپان تی وی

برنامه ادبي «دو كرانه» هيسپان اين هفته از شيلي تا كلمبيا سفر مي كند تا ما را با نويسندگان و ناشران بزرگ اين دو كشور بيشتر آشنا كند.

برنامه«دو كرانه» اين هفته علاوه بر بررسي استخراج غير قانوني در معادن پرو و كلمبيا، در بخش ادبي خود به سراغ بزرگان ادبيات شيلي و كلمبيايي مي رود تا مخاطبان برنامه را بيشتر با آن ها آشنا كند.

برنامه «دوكرانه» از قسمت هاي مختلفي تشكيل شده است.

اين برنامه نريشن محور، در اولين آيتم خود با موضوع معادني كه به صورت غير قانوني در كشورهاي پرو وكلمبيا در حال استخراج هستند و با اين كار آلودگي هاي زيست محيطي فراواني ايجاد كرده اند، پرداخته است.

در بخش ديگري از برنامه، مستند كوتاهي از زندگي «روبرتو بولانيو» نويسنده شناخته شده شيليايي پخش مي شود كه درباره شخصيت ادبي و زندگي خصوصي اين نويسنده است.

دوربين برنامه «دوكرانه» در ادامه به «بوگوتا» پايتخت كلمبيا مي رود تا سري به نمايشگاه كتابي بزند كه در اين شهر برپا شده و به اين بهانه با چند تن از نويسندگان و ناشران كلمبيايي به گفت و گو مي پردازد.

در پايان هر برنامه اشعاري از شاعران برجسته آمريكاي لاتين خوانده مي شود كه در اين برنامه شعري از «گوستاوو سولور سانو» شاعر كاستاريكايي، پايان بندي «دو كرانه» را به خود اختصاص مي دهد.

برنامه ادبي «دو كرانه» با مدت زمان 25 دقيقه، در هر قسمت، به تهيه كنندگي آنا سولانز هر هفته چهارشنبه ها ساعت 21:30 به وقت تهران از شبكه هيسپان تي وي پخش مي شود و تكرار آن پنجشنبه ساعت 9:30 خواهد بود.

 

دی ۲۰, ۱۳۹۶ ۱۱:۲۴ Asia/Tehran
کامنت