• معاونت برون مرزی

روابط عمومی معاونت برون مرزی انتقادات آقای علیرضا رحیمی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی به عملکرد شبکه العالم و pressTV را بی پایه و اساس دانست.

به گزارش روابط عمومی برون مرزی صدا وسیما، آقای علیرضا رحیمی عضو کمیسیون امنیت ملی و روابط خارجی مجلس، روز شنبه (16 دی ماه) در مطلبی با عنوان "صداوسیما عقب مانده از تحولات" در کانال تلگرامی خود با انتقاد به عملکرد صداوسیما در نحوه پوشش نشست شورای امنیت گفته بود که شبکه های صدا وسیما حتی شبکه‌های پرس‌تی‌وی یا العالم نیز این نشست را پوشش نداده است.

روابط عمومی معاونت برون مرزی صداوسیما  انتقادات این نماینده مجلس که در برخی از خبرگزاری از جمله خبرگزاری ایسنا بازتاب داشت را بی پایه و اساس دانست. و اطلاعیه ای به شرح ذیل منتشر نمود:

 

مغایرت پست تلگرامی نقل شده از یک نماینده مجلس با عملکرد واقعی پرس تی وی و العالم

پست تلگرامی یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و اعتراض وی به پوشش ندادن و سکوت صداوسیما در انعکاس اخبار جلسه نشست شورای امنیت درباره بررسی حوادث اخیر به ویژه در شبکه های العالم و پرس تی وی در حالی در یک خبرگزاری مطرح منتشر شد، که ادعای وی در باره دو شبکه خبری بین المللی 24 ساعته عربی و انگلیسی معاونت برون مرزی رسانه ملی با عملکرد این دو شبکه و آنچه از آنتن آنها پخش شده، متفاوت است.

به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی صداوسیما, در متن خبری که در تاریخ 16 دی ماه توسط خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) از کانال تلگرامی این نماینده مجلس و طی نقل مطلبی با عنوان«صداوسیما عقب مانده از تحولات» به قلم وی انتشار یافته است، علیرضا رحیمی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بر لزوم تحول فوری در شورای نظارت در صداوسیما برای رفع چنین مشکلاتی تاکید و تصریح کرده است: «در شرایطی که جهانیان چشم به رسانه‌ها داشتندتصمیم شورای امنیت سازمان ملل را نسبت به درخواست آمریکا برای رسیدگی به حوادث ایران به طور زنده دنبال کنند، صدا و سیمای ایران اما در سکوتی تلخ مغلوب تحولات شد و برای هزارمین بار با بی‌توجهی به نیاز مردم خودسری کرد.»

رحیمی در بخش دیگری افزوده است: «شخصا مترصد بودم اگر شبکه خبر نشست شورای امنیت در خصوص ایران را پوشش نمی‌دهد حداقل از شبکه‌های پرس‌تی‌وی یا العالم شاهد این جلسه باشم اما متاسفانه هیچ شبکه‌ای از سیما اقدام به پوشش زنده نداشت و این وجهی از اهانت به مردم و نشناختن ضرورت‌های جامعه بود.»

نوشته های تلگرامی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس درمجلس شورای اسلامی در شرایطی انعکاس یافته که پرس تی وی، جمعه شب گذشته تا پاسی از بامداد شنبه، جدول پخش خود را در مدت زمانی بیش از دو ساعت به پخش زنده از جریان نشست شورای امنیت اختصاص داد و نه تنها ایراد سخن نمایندگان ایالات متحده آمریکا، فرانسه، انگلیس، سوئد، ایران و ... را به طور زنده پخش کرده که در گفت و گو با چند کارشناس و تحلیلگر شاخص، در لابلای پخش کامل سخنرانی ها و بر روی ادامه پخش تصاویر زنده از محل برگزاری نشست، به بحث و بررسی محتوای موضع گیری ها و نحوه پرداخت شورای امنیت به موضوع نیز پرداخت.

این شبکه از لحظه شروع نشست، تمام زمان جلسه را که بیش از دو ساعت طول کشید، به صورت مستقیم و زنده پخش کرده و حتی بعد از اتمام سخنان خوشرو نماینده ایران در سازمان ملل و اتمام نشست، بحث های کارشناسی خود را ادامه داد تا بینندگان را از آنچه گذشته بیشتر مطلع کند.

شبکه پرس تی وی، بامداد شنبه حتی بخشی از کنفرانس های خبری پس از اتمام نشست اعضای شورای امنیت را نیز پوشش زنده داده است.

علاوه بر پرس تی وی، العالم نیز در کنار پخش زنده سخنرانی برخی نمایندگان حاضر در جلسه، به شکل گسترده مبادرت به بررسی موضوع در بخش های مختلف خبری و ... خود کرد که با آنچه در خبر یادشده آمده است، مغایرت دارد.

شبکه های برون مرزی صدا و سیما و به خصوص پرس تی وی از آغاز ماجرای اعتراضات علاوه بر پخش زنده بعضی اتفاقات مانند جلسه شورای امنیت سازمان ملل، سعی کردند در بسته های ویژه خبری و به ویژه در شبکه های اجتماعی در این باره فعال باشند تا وقایع اتفاق افتاده به درستی منعکس شوند.

روابط عمومی معاونت برون مرزی امیدوار است فضای حرفه ای رسانه هایی چون خبرگزاری معتبر ایسنا، با پرهیز از صرف نقل نوشته های تلگرامی و بدون بررسی دقیق موضوع، خدشه دار نشود.

 

دی ۲۰, ۱۳۹۶ ۱۶:۵۸ Asia/Tehran
کامنت