• مستند\"نه زمین، نه غذا،نه زندگی\" ازهیسپان تی وی

هيسپان تي وي در مستندي ، عملكرد شركت هاي چند مليتي را كه به نام توسعه كشاورزي، زندگي كشاورزان آفريقايي را به فقر و بدبختي كشانده اند، به تصوير مي كشد.

مستند «نه زمين، نه غذا، نه زندگي»  (  No Land, No Food, No Life) به بررسي پديده زمين خواري از سوي سرمايه گذاران داخلي و خارجي در كشورهاي مالي، اوگاندا و كمبوجيا مي پردازد.

«امي ميلر» كارگردان مستند «نه زمين، نه غذا، نه زندگي» از قاب دوربين خود به ما نشان مي دهد كه در اين كشورها به نام توسعه كشاورزي ، زمين هاي بسياري كه متعلق به كشاورزان بومي بوده، در اختيار شركت هاي بزرگ چندمليتي قرار داده شده و در نتيجه اين كشاورزان مجبور به كارگري براي آنها شده اند و چون از خود زميني ندارند اوضاع اقتصادي آنها به مراتب بدتر از گذشته شده است. اين در حالي است كه در گذشته اين كشاورزان مي توانستند از پس مخارج خود بر بيايند.

مستند «نه زمين، نه غذا، نه زندگي» محصول سال 2013 به نويسندگي و كارگرداني امي ميلر Amy Miller در چهار قسمت 25 دقيقه اي از امروز شنبه 21 بهمن ماه به روي آنتن شبكه اسپانيايي زبان هيسپان مي رود. اين مستند در ساعت 14:30 به روي آنتن رفته و در ساعات 20:30 همان روز و 2:30 بامداد روز بعد بازپخش خواهد شد. 

 

بهم ۲۱, ۱۳۹۶ ۱۵:۲۰ Asia/Tehran
کامنت