• مستند\"میراث\" از پرس تی وی

مستند «ميراث» (Legacy) با موضوع بررسي شخصيت وينستون چرچيل سياستمدار و نويسنده بريتانيايي از شبكه پرس تي وي پخش مي شود.

اين مستند به كارگرداني فرزاد فرزان محصول سال 2017 شبكه پرس تي وي است و داستان زندگي چرچيل را روايت مي كند؛ فردي كه در ادبيات سياسي به عنوان مردي موفق، سياستمدار و كاردان شناخته شده است، در حالي كه مستندات، تصويري ديگر و به شدت سياه از ميراث وي به نمايش مي گذارد.

مستند «ميراث» در ابتدا به مسائلي مانند نقش چرچيل در قحطي بزرگ ايران و تلفات ميليون ها ايراني در جنگ جهاني اول، نقش وي در شكل دهي جوخه هاي مرگ در ايرلند شمالي و تاثير او در ريشه گرفتن حكومت سعودي مي پردازد.

اين مستند در ادامه به نقش اين سياستمدار در ايجاد رژيم صهيونيستي، حمايت از كودتاي 28 مرداد در ايران و حمايت وي از ديكتاتورهاي يونان و همدستي با آن ها در سركوب هاي خونين دهه 40 ميلادي در آتن اشاره دارد.در ادامه مستند «ميراث» با اين واقعيت رو به رو مي شويم كه اگرچه بريتانيا سعي در ارائه چهره اي درخشان از وينستون چرچيل در سراسر جهان دارد، اما مردم بريتانيا كه اطلاعات بيشتري از وي دارند اغلب وي را به عنوان شخصي لا ابالي و جنايتكار مي شناسند.

مستند «ميراث» چهارشنبه 25 بهمن، ساعت 04:00 به وقت تهران به مدت 25 دقيقه از شبكه پرس تي وي پخش مي شود.تكرار اين مستند در چهار نوبت 09:00، 15:00، 21:00 و 01:00 پخش خواهد شد.

 

بهم ۲۵, ۱۳۹۶ ۱۱:۲۸ Asia/Tehran
کامنت