• مستند\"جنگ وجرایم جنگی\" ازپرس تی وی

مستند «جنگ و جرايم جنگي» (War and War Crimes) در شبكه پرس تي وي به بررسي موضوع استفاده آمريكا از نوعي علف كش در خلال جنگ ويتنام مي پردازد.

اين مستند محصول سال 2014 است و به بررسي موضوع استفاده آمريكا از نوعي علف كش در خلال جنگ ويتنام كه علاوه بر تخريب برنامه ريزي شده كشاورزي در اين كشور، آثار و زيان هاي جبران ناپذير بر سلامتي نسلي مردم ويتنام گذاشته است، مي پردازد.

مستند «جنگ و جرايم جنگي» در ادامه به تبعات ناشي از اين اقدام آمريكا از جمله قحطي و گرسنگي در ويتنام اشاره مي كند و تاثيرات بسيار مخرب طولاني تر اين مواد سمي بر نسل آن زمان و نسل هاي بعد از آن از جمله انواع سرطان ها و تولد نوزادان معلول را بررسي مي كند.

اين مستند همچنين پرده از اين واقعيت برمي دارد كه آمريكا هيچگاه حاضر نشده است بابت جرمي كه مرتكب شده غرامت پرداخت كند و در پايان، نام تك تك عاملين اين جنايت را بيان مي كند و آن ها را به دليل ارتكاب اين عمل غيرانساني نكوهش خواهد كرد.

مستند «جنگ و جرايم جنگي» در 4 قسمت 25 دقيقه اي از 26 تا 29 بهمن، ساعت 04:00 به وقت تهران از شبكه پرس تي وي پخش مي شود و تكرار آن نيز در ساعات 09:00 ، 15:00 ، 21:00 و 01:00 خواهد بود.

 

بهم ۲۵, ۱۳۹۶ ۱۴:۵۸ Asia/Tehran
کامنت