• سفیر جمهوری صربستان در کافه سحر بالکان

دکتر«دراگان تودوروویچ»، سفیر جمهوری صربستان در تهران امروز در برنامه "کافه سحر" کانال رادیو و تلویزیون بالکان شبکه جهانی سحر حاضر شد و به سوالات مجری برنامه پیرامون موضوعات مختلف سیاسی، فرهنگی و اجتماعی پاسخ گفت.

سفیر صربستان طی نشستی صمیمانه با حضور  علیرضا سلیمانی زاده مدیر شبکه جهانی سحر، محسن سوهانی مدیر کانال رادیو و تلویزیون سحر بالکان و بهروز ناصری مدیر دفتر نمایندگی سازمان صدا و سیما در سارایوو و منطقه بالکان به دیدار و گفت و گو پرداخت.

نشست سفیر صربستان با مدیران شبکه سحر

 

آقای تودورویچ ضمن تشکر از مدیران شبکه جهانی سحر بابت این دعوت، کانال بالکان را ظرفیتی بزرگ برای توسعه دیپلماسی عمومی دو کشور بر مبنای اشتراکات فرهنگی ارزیابی کرد. آقای سلیمانی زاده مدیر شبکه جهانی سحر نیز ضمن خوش آمدگویی از تلاش این شبکه برای ایجاد وحدت میان مسلمانان با تمام اقوام و مذاهب بالکان سخن گفت. 

محسن سوهانی مدیر کانال بالکان نیز افزود: استراتژی این کانال توسعه صلح و آرامش پایدار بین اقوام و کشورهای منطقه بالکان با محوریت ترویج گفتمان فرهنگ ایرانی از طریق ابزار رسانه است. در ادامه بهروز ناصری، مدیر دفتر نمایندگی سازمان در منطقه ضمن ارائه گزارشی از سطح بالای تعامل و همکاری با رسانه های حوزه مخاطب به ویژه شبکه آر تی اس صربستان از طرح های ویژه برای توسعه این همکاری ها در آینده نزدیک خبر داد. در پایان این نشست بنا به پیشنهاد سفیر صربستان مقرر شد به زودی جلسه ای با حضور سفرای سه کشور بوسنی و هرزگوین، صربستان و کرواسی به عنوان نمادی از اتحاد سه قوم در محل شبکه جهانی سحر برای بحث و تبادل پیرامون توسعه همکاری های رسانه ای برگزار شود.

 

اسف ۲۳, ۱۳۹۶ ۱۶:۱۶ Asia/Tehran
کامنت