• شهید حبیب الله حسین زاده، تصویربردار شبکه پرس تی وی

برادر شهید حبیب الله حسین زاده، تصویربردار شبکه پرس تی وی ابراز امیدواری کرد سال جدید سالی سرشار از صلح و امنیت و آرامش برای ملت ایران و افغانستان باشد.

برادر تصویربردار شهید شبکه بین المللی پرس تی وی همکاری برادرش با رسانه ملی جمهوری اسلامی ایران را افتخاری بزرگ برای خانواده حسین زاده و مردم افغانستان دانست.

حبیب الله حسین زاده به مدت پنج سال تصویربردار شبکه پرس تی وی در کابل بود. حسین زاده خرداد سال گذشته در حالیکه در مسیر منزل به سوی محل کارش در منطقه وزیراکبرخان شهر کابل بود بر اثر انفجار تروریستی گروه تروریستی داعش شربت شهادت را نوشید.

وی یکی از جوانترین همکاران شبکه پرس تی وی بود و تنها 32 سال سن داشت.

با شهادت حسین زاده بار دیگر خانواده بزرگ رسانه ملی در راه اعتلای رسالت خطیر رسانه ای، عزیزی را از دست داد. حسین زاده از تبار آنانی شد که می کوشند تا صداهای بی صدا و حقایق و واقعیات پیرامون پنهان نماند و به عهدی که با مردم و رسالت خویش در راه روشنگری بسته اند، وفادار بمانند.

روح الله حسین زاده و شهید حبیب الله حسین زاده 

گفتگوی کوتاه و صمیمانه ی روابط عمومی معاونت برونمرزی را به مناسبت سال جدید با روح الله حسین زاده برادر شهید حبیب الله حسین زاده می خوانید.

روح الله حسین زاده به مناسبت فرا رسیدن سال نو با تبریک به تمام ایرانیان و خانواده شهدای کشورمان و آرزوی صلح برای تمام جهانیان گفت: آرزویش این است که جنگ در افغانستان پایان یابد و مردم کشورش دیگر شاهد حملات گروههای تروریستی و شهادت هموطنانشان نباشند.

روح الله حسین زاده با اشاره بر اینکه شهداء دین بزرگی بر گردن همه ما دارند، گفت: وظیفه ماست که با گرامیداشت یاد و خاطره شهداء و آرمان های والای آنها، در راستای اهداف آنان گام برداریم.

برادر شهید حسین زاده یکی از ویژگی های برادرش را پیشقدم بودن وی در کمک به دیگران ذکر کرد و اینکه حبیب الله بسیار تمایل داشت هر کاری از عهده  اش برمی آید برای دیگران انجام دهد و از این جهت احساس رضایت خاطر می کرد.

برادرم همچنین همواره بدنبال تقویت دانش و بنیه علمی خود بود وحتی با اهدای کتاب تلاش می کرد بقیه را نیز به مطالعه و خواندن کتاب تشویق کند و حتی از طریق رایزنی فرهنگی ایران توانسته بود صدها جلد کتاب تهیه کند و به استان های افغانستان بفرستند.

برادر شهید حسین زاده یکی از خاطرات خوب سال گذشته خود را زیارت عتبات عالیات و مشرف شدن به شهرکربلا عنوان کرد که این سفر معنوی و یاد شهدای دشت کربلا و مصیبتی که بر سیدالشهداء(ع) و خانواده عزیزامام حسین (ع) و یاران باوفایش حادث شد، بار دیگر درس بزرگ عاشورا را یادآوری کرد و خیلی توانست از شدت آلام ما بکاهد.

روح الله حسین زاده در پایان این گفتگوی صمیمانه خاطرنشان کرد برای ایران اسلامی به عنوان کشوری که همواره حامی ما افغان ها بوده است، احترام خاصی قائل هستم و این باعث افتخار ماست که برادر شهیدم همکار رسانه ملی جمهوری اسلامی ایران بود.

وی آرزو کرد سال پیش رو، سالی سرشار از صلح و امنیت و آرامش برای ملت ایران و افغانستان باشد و مردم دو کشور همسایه در کمال امنیت به اهداف شان برسند. 

فرو ۱۴, ۱۳۹۷ ۱۰:۳۲ Asia/Tehran
کامنت