• سماح الکحله خبرنگار شبکه تلویزیونی شبکه العالم برونمرزی

همزمان با برگزاری راهپیمایی «حق بازگشت» در نوارغزه، «سماح الکحله» خبرنگار شبکه تلویزیونی العالم بر اثر استنشاق گازهای سمی که نظامیان رژیم صهیونیستی به سوی تظاهرکنندگان شلیک کردند، مجروح شد.

سماح الکحله خبرنگار شبکه خبری العالم در نوار غزه در هنگام‌ پوشش خبری تحولات اخیر نوار ‌غزه، بر اثر استنشاق گازهای سمی که نظامیان رژیم صهیونیستی به سوی تظاهرکنندگان شلیک کردند مجروح و مصدوم شد.

نظامیان رژیم صهیونیستی رگباری از گازهای سمی به سوی خودروهای پخش ماهواره ای شبکه های تلویزیونی شلیک کردند و براثر آن شماری از خبرنگاران و عوامل تولید و پوشش خبر از جمله خبرنگار شبکه تلویزیونی العالم مصدوم شدند.

بنا بر اعلام وزارت بهداشت فلسطین بر اثر تیراندازی نظامیان صهیونیست و شلیک گازهای سمی ده ها نفر از شرکت کنندگان در سومین راهپیمایی بازگشت در مناطق مرزی غزه مصدوم شدند.

در راهپیمایی های مسالمت آمیز "حق بازگشت" که به مناسبت «روز زمین» در باریکه نوارغزه از 10 فروردین (30 مارس) شروع شده تا 25 اردیبهشت (15 مه) ادامه دارد، تاکنون بیش از 30 تن شهید و صدها تن دیگر بر اثر شلیک گلوله زخمی شده اند که حال بسیاری از آنها وخیم گزارش شده است.

راهپیمایی فلسطینیان درسالگرد روز زمین یادآور تصمیم رژیم صهیونیستی در خصوص مصادره اراضی فلسطینیان در 30 مارس سال 1976 است که هر ساله برگزار می‌شود.

بسیاری از کشورها از جمله جمهوری اسلامی ایران و همچنین برخی سازمان های بین المللی ، این جنایات صهیونیست ها را محکوم کرده اند.

 

فرو ۲۶, ۱۳۹۷ ۱۲:۰۲ Asia/Tehran
کامنت