• دکترجبلی در مراسم تکریم جانبازان معاونت برونمرزی

معاون برونمرزی در مراسم بزرگداشت روز جانباز تاکید کرد تکریم مقام جانبازان هشت سال دفاع مقدس، وظیفه همگی ماست و همواره باید قدردان فداکاری بزرگانی که جان خود را خالصانه به خطر انداخته اند و حماسه آفریدند، باشیم.

 

معاون برونمرزی در اعیاد مبارک شعبانیه و به مناسبت روز جانباز، از مقام شامخ همکاران جانباز معاونت برونمرزی تجلیل کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت برونمرزی، دکتر پیمان جبلی در مراسمی که به مناسبت بزرگداشت مقام جانباز با حضور جانبازان گرامی معاونت برونمرزی برگزار شد، ضمن تاکید بر ضرورت تکریم جانبازان هشت سال دفاع مقدس و مدافعان حرم گفت: جانبازان، ایثارگرانی هستند که خالصانه و عاشقانه در جهت دفاع از ارزشهای والای انقلاب اسلامی از مهمترین سرمایه خود که جان و سلامتی اشان باشد بی هیچ چشمداشتی گذشتند.

معاون برونمرزی تاکید کرد:جانبازان از لحاظ جایگاه و ارزش ها هیچ تفاوتی با شهدا ندارند چرا که نیت آنها یکی بوده و تنها مصلحت الهی بر آن بوده است که بمانند و داستان ایستادگی و ایثار را از زبان خود روایت کنند.

جبلی افزود: بزرگداشت مقام جانباز، مناسبتی است که به حق در تقویم رسمی جمهوری اسلامی گنجانده شده و برای شخص من توفیقی است که هر سال بتوانم در خدمت جانبازان عزیز باشم.

معاون برونمرزی با اشاره به پذیرفتن قطعنامه 598 توسط جمهوری اسلامی خاطرنشان کرد: در آن زمان شاید نوعی حسرت درمیان رزمندگان از پایان هشت سال دفاع مقدس شکل گرفته بود و خیلی ها نگران بودند روحیه دوران دفاع مقدس تکرار نشود اما حضرت امام (ره) در ماههای آخر حیات مبارکشان پیامی صادر کردند و از یک مفهوم جدید با نام "تفکر بسیجی "رونمایی و همزمان با این پیام بر ترویج روحیه بسیجی در جامعه تاکید کردند وهمان پیام، پایه اولیه شکل گیری بسیج دانشجویی در دانشگاهها شد.

 

وی ادامه داد: در اصل آنچه که حضرت امام (ره) به عنوان تفکر بسیجی رونمایی کردند در واقع به گفتمان جدید و شیوه ای برای گسترش فداکاری و مفاهیم این چنینی در جامعه تبدیل شد و آنچه از تفکر بسیجی نیز مد نظر رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی) بود و آن چیزی است که باید درتمام لحظات زندگی اجتماعی همه ما ساری و جاری شود.

جبلی افزود: برای حفظ این روحیه بی شک نمادهایی بهتر و گرانقدرتر از جانبازهای عزیز و شهدای زنده ای که وجودشان یادآور لحظات ایثار و فداکاری در راه خداست، وجود ندارد و این نمادها بهترین الگو و سرمشق برای تفکر این چنینی است.

معاون برونمرزی تاکید کرد:بعد از هشت سال دفاع مقدس، کشورمان شرایط سختی را پشت سرگذاشت و با توطئه های مختلف دشمن مواجه بوده است اما آنچه که هم اکنون شاهد آن هستیم در طول 30 سال پس از پایان جنگ تحمیلی، کشورمان روز به روز مقتدر و اعتبارش در منطقه و جهان بیشتر می شود.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص موفقیت جمهوری اسلامی در حفظ دستاوردهای انقلاب گفت: وقتی کشورخود را با کشورهایی همچون  فرانسه، روسیه و.. که در آنها انقلاب های بزرگ رخ داده مقایسه می کنیم ، می بینیم ایران اسلامی اگرچه با سختی ها و کمبودهایی روبه رو است اما  با حفظ ارزشها ی انقلابی، مقتدارانه به پیش می رود و هیچ توطئه ای نتوانسته ذره ای مردم را از انقلاب دلسرد کند.

جبلی افزود: با پشت سرگذشتن سه نسل از نسل انقلاب، همچنان شعارهای انقلاب پابرجاست و انقلاب با همان اهداف متعالی به مسیر خود ادامه می دهد و پایه های این شجره طیبه  استوارتر می شود و بی شک عطر حضور جانبازان یکی از مهمترین دلایل این عزت است.

معاون برونمرزی رسانه ملی با اشاره به اینکه، نسل جوان ما، روزهای شکوهمند پیروزی انقلاب و سالهای دفاع مقدس را ندیده اند ولی ارزش های انقلاب را درک کرده اند و آرمان های انقلاب را پاس می دارند گفت: باید توجه کنیم اهالی رسانه برای پاسداشت این روحیه و حفظ آن نقش مهمی دارند و این را همواره مدنظر داشته باشیم سهم ما در ترویج فرهنگ و گفتمان ایثار و فداکاری و روحیه بسیجی در جامعه و نسل های جوانتر بسیار مهم است.

وی با تاکید بر اینکه روح و گفتمان انقلاب همچنان پابرجاست گفت : باید نقش این نسل فداکار را جدی بگیریم که علاوه بر حفظ تفکر بسیار ارزشمند ایثار و فداکاری ، اطرافیانش را نیز با این روحیه آشنا کرده است.

وی با اشاره به اینکه باید بیش از بیش به ترویج روحیه بسیجی در میان نسل های جوان اهتمام ورزیم گفت: این تفکر فقط مخصوص روز جانباز نیست بلکه ضرورتی  در کل جامعه است که باید ترویج پیدا کند و این نکته را باید بدانیم تا وقتی بخواهیم کشوری مستقل باشیم و فرهنگ، دین و جهان بینی خودمان را داشته باشیم مشکلات و چالش ها وجود دارد اما همین پایبندی به اصول انقلاب و خون شهدای این مرز و بوم می تواند ما را همچون گذشته در پیشبرد اهداف انقلاب یاری کند.

وی در پایان تاکید کرد: تکریم مقام جانبازان عزیز که باعث افتخار همه ملت ایران هستند، از وظایف آحاد جامعه است و نباید اجازه دهیم این عزیزان هیچ وقت احساس کنند که فراموش شده اند و مسئولین نباید در خصوص تعهدی که در قبال آنها دارند، کوتاهی کنند.

جبلی تاکید کرد:جامعه همواره باید قدردان فداکاری بزرگانی که جان خود را خالصانه و بدون هیچ توقعی به خطر انداخته اند و جوانانی که تمام آرزوهای خود را رها کردند و برای کشور و دین خود، حماسه آفریدند، باشد.

گفتنی است در پایان این مراسم از همکاران جانباز معاونت برونمرزی تجلیل شد.

 

ارد ۰۲, ۱۳۹۷ ۱۶:۴۵ Asia/Tehran
کامنت