• مستند\" شام آخر\" ازشبکه هیسپان تی وی

مستند «شام آخر» درباره مسیحیان سوریه در شهر معلولا است؛ اقلیتی که حضورشان در این شهر، قدمت چند هزار ساله دارد و با ورود اسلام، سالیان سال همزیستی مسالمت آمیزی بامسلمانان داشته اند اما بعد از حمله داعشیان به منطقه، زندگی آنها دستخوش دگرگونی های بسیاری قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شبکه هیسپان تی وی، در این مستند، ایمن قزوینی، فردی ایرانی- سوری  که می تواند به زبان فارسی صحبت کند، تقریبا نقش راوی را برعهده می گیرد و به مناطق مختلف شهر می رود و با افراد بسیاری مصاحبه می کند و پای صحبت های آنها می نشیند. محور اصلی صحبت ها، بیشتر سه چیز است: سابقه تاریخی مسیحیان این منطقه که هنوز به زبان آرامی صحبت می کنند؛ سابقه همزیستی مسالمت آمیز بین مسیحیان و مسلمانان و توحش داعش و حمله این گروه تروریستی به این شهر.

کارگردان این مستند سعی کرده با افراد مختلفی که تجربه مواجه با داعشیان را دارند، صحبت کند که در بین آن ها دو گروه بیشتر مورد توجه قرار گرفتند؛ چند خانواده که اعضای خود را در مبارزه با داعش از دست داده اند و دیگری، راهبه هایی که چند سال قبل از سوی داعش به گروگان گرفته شدند که با آنها نیز صحبت می شود.

مستند «شام آخر»  (The Last Supper) به کارگردانی محمد قانع فرد، محصول سال 2017 در سه قسمت 25 دقیقه ای از روز دوشنبه 22 مرداد ماه ساعت 8:30 برای مخاطبان اسپانیایی زبان هیسپان تی وی پخش و در ساعات 15:30 و 21:30 همان روز بازپخش می شود.

 

 

مرد ۲۱, ۱۳۹۷ ۱۵:۵۸ Asia/Tehran
کامنت