• رونمایی از بسته گرافیکی جدید شبکه جهانی سحر

بسته گرافیکی جدید شبکه جهانی سحر، از امروز دوشنبه اول آگوست 2018 میلادی رونمایی شده و بر روی آنتن می رود.

گرافیک تلویزیونی به عنوان ویترین رسانه و اولین عنصرجذب مخاطب به کارگیری شده و چکیده ای از سیاست گزاریهای شبکه و بسیار حایز اهمیت است.

به کارگیری فارغ التحصیلان ارشد دانشکده صدا وسیما، در زمینه گرافیک تصویری به عنوان موشن گرافیست، سبب ارتقا سطح گرافیکی تولیدات سازمان صدا و سیما در سالهای اخیرشده است.

معاونت برون مرزی در زمینه استفاده صحیح از گرافیک پیشگام بوده و با تاسیس واحدهای هنری در شبکه های آی فیلم، پرس تی وی و هیسپان تی وی با نگاهی حرفه ای به گرافیک، موفق عمل کرده است.

شبکه جهانی سحر نیز در سالیان اخیر با تاسیس واحد هنری با مدیریت محسن سوهانی، تلاشهای مثبتی در جهت ارتقای کیفیت دیداری تولیداتش با توجه به امکانات موجود، انجام داده است.

در همین راستا، برای طراحی بسته گرافیکی جدید، کار پژوهشی و مطالعاتی پردامنه ای توسط یک گروه جوان و کاربلد به سرپرستی و کارگردانی امید عبدالله زاده انجام شد و بر روی انواع نمادها، المان ها و معماری ایرانی اسلامی به طور ویژه کار شد.

سعی گروه برای رسیدن به گرافیکی خاص دارای استانداردهای موشن گرافیکی در کنار نمادها، رنگها و خصوصیات معماری ایرانی مسیر سخت و ناهمواری در پیش داشت، زیرا به طور معمول گرافیک های مورد استفاده الهام گرفته از سبک گرافیکی شبکه های غربی است که صاحب و پیشگام این صنعت هستند و کمتر اتفاق افتاده است که گرافیستها توانسته باشند بین تکنیک های موشن گرافیکی و فرهنگ اصیل ایرانی پیوندی برقرار کنند.

در طراحی بسته گرافیکی جدید تمام سعی و تلاش در جهت ایجاد این پیوند بوده است.

هدف اصلی طراحان علاوه بر طراحی شمسه به عنوان نماد شبکه و بازتاب خورشید معنویت، تلفیق آن با طرح و رنگ انار، به عنوان عنصری معنوی و تداعی مفهوم ایرانی اسلامی بوده است.

در بحث موسیقی نیز با آهنگسازی هومن اسماعیلیان، آهنگساز جوان و توانمند خوش آتیه، کار تلفیق موسیقی شرق و غرب به زیبایی انجام شده و کاربسیار تاثیرگزار و متمایزی تولید شده است.

بسته گرافیکی جدید شبکه جهانی سحر، از امروز دوشنبه اول آگوست 2018 میلادی رونمایی شده و بر روی آنتن می رود.

تمام تلاش گروه هنری شبکه جهانی سحر بر آن بوده است تا طراحی بسته گرافیکی جدید، برای هر چهار حوزه تحت پوشش شبکه سحر شامل بالکان (اروپای شرقی)، آذری، کردی (سورانی و کرومانجی) و اردو(هند و پاکستان) با جذابیتهای دیداری مورد استقبال مخاطبین قرار گرفته و معرف و مروج فرهنگ ایرانی – اسلامی باشد.

 

مهر ۰۹, ۱۳۹۷ ۱۳:۴۸ Asia/Tehran
کامنت