• سفیر اندونزی در تهران: مردم ایران را به خاطر استقلال طلبی شان می ستایم

سفیر تام الاختیار اندونزی در تهران تلاش مردم ایران برای استقلال از قدرت های بزرگ و استکباری جهان را ستود و ایران را دارای نقشی مهم و اثرگذار در منطقه و جهان خواند.

اوکتاوینو علیم الدین سفیر تام الاختیار اندونزی در تهران در گفت و گو با رادیو ملایوی برون مرزی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران ضمن اشاره به اینکه چهلمین ساگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را می توان فرصتی برای افزایش همکاری بیشتر بین دو کشور دانست گفت: از زمان آمدن من در تهران در سال 2016 تا کنون، تغییرات زیادی در ایران می بینم. ایران نقش مهمی در منطقه ایفا می کند. در این مدت، ما روابط خوب سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی داریم. همچنین  ایران و اندونزی در جنبه های صلح و امنیت، در نهادهای بین المللی فعال هستند. بنابراین، دراین شرایط می توانیم همکاری خودمان را حفظ و گسترش دهیم.

 

سفیر اندونزی در تهران با اشاره به اینکه پس از انقلاب اسلامی ایران درسال 1979، همه مردم این کشور تبدیل به یک ملت واحد ومستقل شدند، گفت: مسئولین جمهوری اسلامی ایران سعی می کنند روی پای خود بایستند و به دنبال توسعه برای ایجاد رفاه مردم و ساکنان خود هستند. ما در این زمان می توانیم بگوئیم که ایران دارای یکی از پنج صنعت برتر دنیاست. مثلاً در صنعت نانو تکنولوژی و غیره. و ازلحاظ ضریب سلامت، وسطح پزشکی ایران بسیار بالا است  و این کشور معروف به فن آوری سلول های بنیادی شناخته شده است. اندونزی هم اکنون در این مسیر حرکت می کند. بسیاری از محققان ما از ایران در مسائل مربوط به سلامت و پزشکی مطالعه و پیروی می کنند.

 

وی در پایان گفت:. انقلاب اسلامی ایران عمرش به 40 سال رسید و ما از طرف ملت اندونزی و به نمایندگی دولت و جامعه اندونزی در ایران، به دولت و مردم جمهوری اسلامی ایران تبریک می گوئیم. امیدواریم که در آینده، استقلال و آزادی و تمام ارزش هایی که با انقلاب به دست آوردیم را مراقبت و حفظ کنیم. ما می بینیم که دموکراسی در ایران اکنون به خوبی پیش می رود. ما می بینیم که چگونه دولت رفاه مردم خود را تضمین می کند. ما همه سهامداران و کل جامعه ایرانی را برای کمک به دولت خود تشویق می کنیم.

 

 

 

 

بهم ۲۵, ۱۳۹۷ ۱۰:۰۹ Asia/Tehran
کامنت