• بازدید رایزنان وزارت امور خارجه ایران از شبکه های برون مرزی صداوسیمای ج.ا.ا

مشاور مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای: از این برهه تاریخی به بعد رسالت شبکه های برون مرزی به مراتب سنگین تر می شود

هیئتی از رایزنان وزارت امورخارجه ایران به منظور آشنایی با راه های برقراری هرچه بهتر ارتباط فرهنگی رسانه های ایران با مناطق مخاطب و شناسایی توانمندی های شبکه های برون مرزی ج.ا.ا در این زمینه، از شبکه های معاونت برون مرزی رسانه ملی در مجموعه سعادت آباد این معاونت بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی شبکه پرس تی وی، شاهرخ ناظمی، مشاور رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت خارجه در حاشیه بازدید رایزنان وزارت امور خارجه از شبکه های برون مرزی صداوسیما در مورد جایگاه شبکه های برون مرزی رسانه ملی گفت: به نظر من یکی از موثر ترین ابزارهای ما برای آگاهی رساندن به افکار عمومی در غرب و شرق شبکه های برون مرزی صدا و سیمای ج.ا.ا است. این شبکه ها انصافا خیلی خوب عمل کرده اند.
ناظمی گفت: فکر می کنم از این برهه تاریخی به بعد رسالت شبکه های برون مرزی به مراتب سنگین تر می شود. البته پشتکار و احساس مسئولیتی که من در کارکنان این شبکه ها دیدم مثال زدنی است و واقعا مشخص است که چقدر آگاهانه در جهت اهداف نظام خدمت می کنند.
او در مورد تاثیرات رایزنان وزارت خارجه ج.ا.ا. در شکل دهی و بالا بردن میزان تبادلات فرهنگی بین ایران و سایر کشورها توضیح داد: رایزنان وزارت خارجه دقیقا همین دغدغه را دارند و می خواهند ارتباطات مناسب تری را ایجاد کنند. این تعامل بین دیپلمات های وزارت خارجه و شبکه های برون مرزی صداوسیما باید هرروز بیشتر شود و در واقع سفارتخانه ها و نمایندگی های آنها باید در خدمت معاونت برون مرزی رسانه ملی و بالعکس باشند تا صدای ملت ما و مظلومیت ها به گوش جهان برسد و علیه پروپاگاندای حاکم بر غرب غلبه کنیم.
مشاور رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت خارجه درمورد حساسیت انتخاب کشورهایی که قرار است با آنها تبادلات فرهنگی داشته باشیم، توضیح داد: در سال هایی که خارج از کشور رفت و آمد کردیم، متوجه شدیمکه اروپایی ها خیلی کم از ایران می دانند و باید روی افکار عمومی آنها تاثیر گذاشت. اروپایی ها هنوز فکر می کنند ایران کشور پیشرفته ای نیست و از رشد و تکنولوژی ایران بی خبر هستند. به نظرم باید با هدف شناساندن ایران به تبادل فرهنگی دست زد و جذابیت عملکرد را بالا برد.
رایزنان وزارت امور خارجه در جریان این بازدید، همچنین طی نشستی با دکتر علی اجاره دار، مدیر شبکه هیسپان تی وی و گفت و گو با وی، در جریان مهم ترین نقاط قوت، چالش ها و ظرفیت های شبکه های معاونت برون مرزی رسانه ملی قرار گرفتند و از نزدیک با فعالیت های برخی بخش های این شبکه ها نیز آشنا شدند.

 

دی ۲۵, ۱۳۹۸ ۰۹:۲۹ Asia/Tehran
کامنت