شبکه های برون مرزی رسانه ملی، همگام با دیگر بخش های صداوسیما به انعکاس و بازنمایی حماسه مردم ایران در مشارکت ملی بزرگ در این رویداد می پردازند.

شبکه العالم و «مجلس یازدهم»

در هفته منتهی به 2 اسفند برنامه روزانه صبحگاهی «صباح جدید» آیتم ویژه انتخابات به مدت 30 دقیقه با موضوع اهمیت انتخابات مجلس شورای اسلامی در ایران و جهان و جایگاه آن در منطقه تدارک دیده شد. در این بخش نمایندگان ادوار مجلس در برنامه شرکت می کردند و گفت و گوی مردمی درباره انتخابات در سطح شهر تهیه شده و به روی آنتن می رود.

ویژه برنامه «مجلس یازدهم» نیز با موضوع واکاوی تاریخچه مجلس شورای اسلامی در ایران در هر دوره، برای مخاطبان عرب زبان پخش شد.

برنامه «مجلس یازدهم» در شش قسمت 25 دقیقه ای مروری بر اتفاقات ده دوره قبل مجلس شورای اسلامی ایران دارد.

«منبر حر» یکی از بخش های برنامه «مجلس یازدهم»، تریبون آزادی است که در این بخش دوربین شبکه العالم به سطح شهر رفته و نظرات مردم از صنف ها و قشرهای مختلف اجتماعی در خصوص انتخابات و مطالباتشان از نمایندگان و نیز ویژگی های نماینده اصلح را جویا می شود.

اطلاع رسانی راجع به سابقه انتخابات که شامل اطلاعات و اتفاقات و نیز میزان مشارکت عمومی مردم در انتخابات هر دوره از مجلس شورای اسلامی که به صورت داده های آماری است، از جمله بخش های دیگر برنامه است که به صورت گرافیکی تقدیم بینندگان می شودد.

مرور انعکاس اخبار انتخابات در شبکه های اجتماعی خارجی و توطئه و تلاش آنان برای دلسرد کردن مردم از شرکت در انتخابات، نیز از جذاب ترین بخش های این برنامه است.
«مجلس یازدهم»  در 6 قسمت 25 دقیقه ای هر شب ساعت 22 به وقت تهران به روی آنتن رفته است.

محمد فهمی تهیه کنندگی و کارگردانی برنامه «مجلس یازدهم» و «صباح جدید» را عهده دار است.

شبکه سحر

جلوه حضور حداکثری ایرانیان در انتخابات از کانال اردوی شبکه سحر

ویژه برنامه انتخابات کانال اردو به تهیه کنندگی هدایت الله طاهرزاده در روز جمعه 2 اسفند به مدت سه ساعت از 8 صبح در شش بخش مجزا با محوریت حق اقلیت ها در انتخابات، بررسی اجمالی و تفکیکی مشارکت در استان ها، تعداد نمایندگان هر استان در مجلس، معرفی روسای مجلس در دوره های گذشته و رای اولی ها به روی آنتن می رود.

ویژه برنامه انتخابات کانال اردو از ساعات اولیه صبح در بخش اول با انعکاس رای رهبری آغاز می شود. آیتم های بعدی شامل آشنایی با مجلس خبرگان رهبری، معرفی مجلس پیش رو، گزارش تصویری از رای دادن سران قوا، بیانات مقام معظم رهبری و امام خمینی (ره) در خصوص انتخابات و بخش تحلیلی صحبت با کارشناسان سیاسی برای مثال محمدحسین صفار هرندی عضو مجمع تشخیص مصلح نظام و بخش های اطلاع رسانی شامل روند انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری است. در ساعات بعدازظهر نیز گزارش تصویری از انتخابات و ارتباط زنده با خبرنگاران در حوزه تهران  و  پخش نماهنگ های حماسی و ارتباط زنده با کارشناسان اردوزبان در هند و پاکستان و بازخوردهای بین المللی پوشش داده می شود.

 

کانال کردی شبکه سحر و مشارکت ملی در تعیین سرنوشت

 ویژه برنامه انتخابات کانال کردی هم با مدت زمان دو ساعت و سی دقیقه در ساعت 11 صبح با دو مجری انتخابات را پوشش می دهند. آیتم های ویژه برنامه انتخابات شامل پوشش های تصویری ، پخش نماهنگ ، صحبت با کارشناسان سیاسی و ارتباط با خبرنگاران است.

این برنامه با موضوع انتخابات سمبل جمهوریت ، انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری ، نقش مردم در نظام جمهوری اسلامی ، نگاه و رویکرد مقام معظم رهبری و حضرت امام خمینی (ره) و نقش مردم و انتخابات مختلف در نظام جمهوری اسلامی ، تاثیر مشارکت مردم در انتخابات مختلف ، وظیفه مجلس شورای اسلامی در روند قانونگذاری، نقش مجلس شورای اسلامی در ساختار قدرت نظام جمهوری اسلامی را مورد بررسی قرار می دهد.

ارتباط زنده با خبرنگاران این برنامه در سطح شهر تهران و خبرنگاران کانال کردی در مناطق کردنشین مهاباد، ایلام، سنندج، کرمانشاه و ارومیه بر غنای تصویری آن خواهد افزود.

تصویر انتخابات در کانال بالکان شبکه سحر

در روزهای قبل از انتخابات، ویژه برنامه «پارلمان»  در 8 قسمت  به مدت 25 دقیقه به زبان بوسنیایی برای مخاطبان پخش شد.

این برنامه با موضوع اولین انتخابات در ایران، وظایف شورای نگهبان، شرایط انتخابات در ایران و جهان، مردم سالاری و ... تهیه شده است و آیتم های دیگر برنامه بیانات رهبری و امام خمینی (ره)، نماهنگ های انتخابات، مصاحبه با کارشناسانی مانند رئیس ستاد انتخابات ستاد کشور، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی، نماینده کلیمیان در مجلس، نماینده آشوریان در مجلس، نایب رئیس اسبق مجلس ، قائم مقام دبير و عضو حقوقدان و سخنگوی شورای نگهبان و ... است.
«پارلمان» هر شب ساعت 21 به مدت  به روی آنتن می رود.

همچنین یکی از آیتم های برنامه «روز نو» در روز انتخابات ویژه انتخابات خواهد بود. «روز نو» جمعه 2 اسفند ساعت 11:30 به وقت تهران پخش می شود.

 

کانال آذری شبکه سحر و حضور حماسی مردم ایران پای صندوق های رای

ویژه برنامه انتخابات کانال آذری به تهیه کنندگی پناه نجف زاده، روز جمعه 2 اسفند  با مدت زمان 150 دقیقه با موضوع مشارکت ایرانیان در انتخابات پخش خواهد شد و آیتم های آن عبارتند از : گزارش تصویری زنده از حوزه های انتخاباتی، دعوت از شخصیت سیاسی و کارشناس رسانه و امور بین الملل،گزارش های تصویری ارسالی از شهرهای اردبیل، ارومیه و تبریز و همچنین ارتباط تلفنی.

 این برنامه از ساعت 8 صبح شروع می شود و تا ساعات پایانی انتخابات ادامه دارد.

ویژه برنامه «پارلمان» نیز هر روز در ساعت19 در هشت قسمت 25 دقیقه ای به زبان آذری برای مخاطبان پخش می شود.

 

شبکه الکوثر و انتخابات

برنامه «قضیه ساخنه» تهیه شده در گروه سیاسی شبکه الکوثر در زمان انتخابات سه برنامه 45 دقیقه ای ویژه انتخابات را در 30 روز متوالی  از امشب تا 3 اسفند در ساعت 19:45  به روی آنتن می برد. همچنین در روز 2 اسفند سه بخش خبری به اخبار شبکه الکوثر اضافه شده و خبرهای انتخاباتی را بر روی آنتن خواهد برد.

 

 

 

بهمن ۳۰, ۱۳۹۸ ۱۶:۰۱ Asia/Tehran
کامنت