• یک «سرنخ» جدید در آی فیلم

دیدار تماشاگران سریال‌های خاطره انگیز تلویزیون با «امیرحسین اوصیا» و دستیارش «مصطفی» که به دنبال «سرنخ» ماجراهای پلیسی‌اند، تازه می شود.

پخش سریال «سرنخ» به تهیه، نوشته و کارگردانی کیومرث پوراحمد، از یکشنبه دهم اسفند آغاز می شود.

جهانبخش سلطانی، بهزاد خداویسی و زنده یاد پروین‌دخت یزدانیان بازیگران اصلی سریال هستند و محمدرضا فروتن، مجید مشیری، رضا کیانیان، ایرج نوذری، افسانه بایگان و لیلی رشیدی از دیگر هنرمندان نقش آفرین این مجموعه به شمار می روند.

پوراحمد در اين سريال، به تعريف 12 داستان مي‌پردازد كه از عزيمت پليس اصفهاني (جهانبخش سلطانی) به تهران در اثر اتفاقي ناخوشايند و آشنایی او با پلیس جوانی به عنوان دستيارش (مصطفی) آغاز مي‌شود و با برگشت او به زادگاهش و حل معماي آن رويد‌اد ناخوشايند به اتمام مي‌رسد.

حضور شيرين جهانبخش سلطاني و پروین‌دخت يزدانيان در نقش پليس و مادرش در ملموس كردن فضاي حسي «سرنخ» که سال 1375 از شبکه یک سیما پخش شد، موثر بود.

در سريال «سرنخ» جدا از بازيگران قديمي‌تر مثل كيانيان، سلطاني و خداويسي‌، بازيگران جواني نيز بازي مي‌كردند كه بعدها تبديل به چهره‌هايي حرفه‌اي در سينماي ايران شدند. محمدرضا فروتن شاخص‌ترين اين چهره‌هاست. او كه توسط سيروس الوند به پوراحمد معرفي شده بود، در يكي از داستان‌هاي «سرنخ» با نام «تماشاخانه» بازي كرد كه به دليل قدرت ایفای آن، يك‌شبه ره صد‌ساله پيمود و نخستين جرقه‌هاي ستاره شدنش در سينما را زد.

این مجموعه هر روز ساعت 16 پخش شده و تکرار آن در دو نوبت به فواصل هشت ساعت روی آنتن می رود.

 

اسفند ۰۵, ۱۳۹۹ ۱۵:۱۸ Asia/Tehran