• دکترین مونرو و مداخله در آمریکای لاتین

برنامه "ما مردم" شبکه پرس تی‌وی دکترین مونرو به عنوان یکی از سیاست‌های آمریکا را مورد نقد و بررسی قرار می‌دهد.

به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، برنامه این هفته "ما مردم" نگاهی کارشناسانه دارد به دکترین مونرو در سیاست ایالات متحده که راه را برای امپریالیسم آمریکا در نیمکره غربی هموار کرده است.
فیورلا ایسابل روزنامه‌نگار و تحلیلگر سیاسی در مسکو و لیبره سانکارا، تحلیلگر سیاسی از فلوریدا کارشناسان برنامه این هفته هستند و بر این موضوع تاکید می‌کنند که ۲۰۰ سال از آغاز دکترین مونرو می‌گذرد و علیرغم ادعای منقضی شدن این دکترین، مداخله و امپریالیسم ایالات متحده همچنان در آمریکای لاتین بیداد می‌کند. 
کارشناسان برنامه "ما مردم" با اشاره به تاریخچه‌ دکترین مونرو، تصریح می‌کنند این دکترین توسط جیمز مونرو رئیس جمهور ایالات متحده به بهانه جلوگیری از مداخله و استعمار اروپایی‌ها در منطقه و امور داخلی کشورهای آمریکای لاتین اعلام شد اما در نهایت، بهانه‌ای برای سلطه ایالات متحده در منطقه شد و به آن اجازه مداخله در امور داخلی دیگر کشورها را داد. 
دانیل آریا مجری برنامه از ایسابل و سانکارا می‌پرسد که ایالات متحده چگونه دکترین مونرو را با وجود گذشت ۲۰۰ سال همچنان اجرا می‌کند؟ و نفوذ و مشارکت قدرت‌های رو به رشدی مانند ایران، چین و روسیه با آمریکای لاتین چقدر می‌تواند موقعیت آمریکا را در این منطقه با خطر مواجه کند؟
برنامه «ما مردم» به تهیه کنندگی عاطفه سادات دربندی روز پنج‌شنبه ساعت 11:00 به وقت تهران از شبکه پرس تی‌وی روی آنتن می‌رود و تکرار آن همان روز ساعت 23:00، جمعه ساعت 10:00، شنبه ساعت 07:00 و 19:00 و یکشنبه ساعت 03:00 خواهد بود.علاقه مندان می توانند با مراجعه به لینک https://www.presstv.ir/Section/15082 این برنامه را در وب سایت شبکه پرس تی‌وی مشاهده کنند.

اردیبهشت ۲۷, ۱۴۰۲ ۱۳:۳۰ Asia/Tehran