• مستند \"اینجا بدون من\" از پرس تی وی

مستند «اينجا بدون من» (Here without Me) در شبكه پرس تي وي به روايت داستان يكي از هزاران خانواده اي مي پردازد كه با حمله و شبيخون تروريست هاي داعش روبرو شده است.

 

«اينجا بدون من» به كاگرداني ماريه ماوتي محصول سال 2015 شبكه پرس تي وي است و درد و رنج يكي از هزاران خانواده ايزدي اهل سنجار  (Shingal) را كه نيروهاي تكفيري داعش به آنان حمله كردند، به نمايش مي گذارد.

در اين مستند شاهد وقايع تلخي كه بر اين خانواده ها گذشته هستيم و مي بينيم كه داعشي ها چگونه مردان را كشتند و زنان و دخترانشان را به بردگي گرفتند و تعداد كمي از افراد سالمند و بچه ها توانستند بعد از نه روز محاصره در كوه ها از اين مهلكه نجات پيدا كنند. اين افراد در كمپ دهوك  كردستان عراق در پانزده كيلومتري داعش اقامت دارند.

«اينجا بدون من» داستان زندگي مادري است كه از دوري دو دختر 14 و 15 ساله خود بي طاقت شده و نمي تواند كاري كند جز اينكه به زيارتگاه برود و براي سرنوشت نامعلوم دخترانش دعا كند تا شايد نجات پيدا كنند. همچنين اين اثر به روايت زندگي و روزگار بچه هايي مي پردازد كه شاهد فجيع ترين جنايت هاي داعش بوده اند و نمي توانند اين خاطرات را لحظه اي از ياد ببرند.

مستند «اينجا بدون من» پنجشنبه 23 فروردين، ساعت 05:00 به وقت تهران به مدت 25 دقيقه از شبكه پرس تي وي پخش مي شود. تكرار اين مستند ساعات 10:00 ، 16:00 ، 22:00 و 02:00، خواهد بود.

 

فرو ۲۳, ۱۳۹۷ ۱۵:۰۹ Asia/Tehran
کامنت