• دیدار دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی از شبکه سحر

دریادار خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در دیدار خود از معاونت برونمرزی ، فعالیت اصحاب رسانه را نوعی مجاهدت توصیف کرد که همپای عرصه بزرگ دفاع و کارزار دانست.

در دیدار دریادار خانزادی از شبکه سحر معاونت برونمرزی، علیرضا سلیمانی زاده مدیرشبکه جهانی سحر در ابتدای این جلسه ضمن تبریک ماه مبارک رمضان و خیرمقدم به دریادار و هیات همراه، ماموریت شبکه سحر را اطلاع رسانی به مخاطبان و علاقه مندان انقلاب در خارج از مرزها عنوان کرد.

سلیمانی زاده خاطرنشان کرد : انتقال پیام انقلاب، معرفی چهره واقعی و پیشرفت ایران اسلامی در حوزه های مختلف به ویژه در عرصه های علمی، حوزه نظامی و توانمندی های کشور در استقلال و تمامیت ارضی از الویت های شبکه سحر برای برنامه سازی است.

مدیر شبکه جهانی سحر با اشاره به وجود چهار کانال بیست و چهار ساعته کردی، اردو، آذری و بالکان و وجود حدود بین 700 میلیون تا یک میلیارد مخاطب گفت: شبکه جهانی سحر تمام تلاش خود را می کند که علاوه بر انتقال پیام انقلاب و معرفی چهره واقعی ایران اسلامی، توانمندی ها و پیشرفتهای جمهوری اسلامی ایران را به گوش جهانیان برساند و در این مسیر حتما به همکاری و پشتیبانی همه جانبه نهادها و سازمانها، نیروهای مسلح نیاز داریم.

 وی با اشاره به گستره فعالیت ارتش جمهوری اسلامی، بهره مندی از دانش، تخصص و تجربیات فرماندهان و مسئولان نیروی دریایی را فرصت بسیار مناسبی برای ساخت مجموعه های مستند متنوع و متعدد در شبکه سحر برای بازگو کردن و نشان دادن توانمندی های نظامی و دفاعی نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و افزود : ساخت این مجموعه ها می تواند برای ملت و دوستداران جمهوری اسلامی قوت قلب مهمی باشد، با نشان دادن قدرت بازدارنده جمهوری اسلامی ایران، اعتماد به نفس را میان جبهه محور مقاومت و ملتهای دیگر تقویت کند.

مدیر شبکه جهانی سحر تصریح کرد : همه ما به عنوان اصحاب رسانه وظیفه داریم با نشان دادن چهره واقعی و  و مثبت از جمهوری اسلامی، دستاوردهای سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی را به جهانیان نشان دهیم.

در ادامه این نشست دریادار حسین خانزادی ضمن خرسندی از بازدید از شبکه سحر رسانه ملی و تاکید بر اینکه رسانه ها نقش مهم و برجسته ای در امر اطلاع رسانی و روشن کردن افکار عمومی ایفاء می کنند، گفت : با آنکه بخشی از فعالیتهای حوزه های نظامی در کل جهان جزء اخبار طبقه بندی شده است اما در بعضی موارد اطلاع از آخرین دستاوردها و پیشرفت ها باعث افزایش روحیه ملی و حس اعتماد به نفس خواهد شد و نوعی همگرایی ایجاد می کند و دقیقا وظیفه رسانه این است که عملکرد و فعالیت نیروی دریایی را چه در داخل و چه خارج انعکاس دهد و نباید در این مورد غفلت کرد چرا که معرفی دستاوردها و تکنولوژی ها حس اعتماد به نفس و امنیت را برای مردم به ارمغان می آورد.

دریادار خانزادی افزود: رسانه ملی باید اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی را محقق کند و برنامه های آن هدفمند، هوشمندانه و دقیق انتخاب شود که مطمئنا شبکه سحر با رویکرد برونمرزی این خط مشی را دنبال می کند.

دریادار خانزادی ادامه داد: رویکرد نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران بخشی از دیپلماسی دفاعی است و برقرای صلح و امنیت جمعی در منطقه و جهان و همچنین اقدامات بشردوستانه از الویت هایی است که نیروی دریایی جمهوری اسلامی دنبال می کند.

دریادار خانزدادی گفت : یک دسته از نقش های نیروی دریایی در زمان صلح است که به فرموده مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در دوران صلح کارهایی انجام می شود که به اندازه یک رزم  اثربخشی دارد و بازدارندگی قابل وثوق ایجاد می کند و نقش دوم نیروی دریایی در زمان جنگ است که البته امیدواریم برای هیچ کشوری جنگ رخ ندهد اما وظیفه حراست و دفاع برعهده آن است

وی در همین حال گفت: کار اصحاب رسانه هم کمتر از رزم نیست و نوعی مجاهدت خاموش است و باید قدر این عرصه جهاد را دانست چرا که رسانه یک عرصه بزرگ برای دفاع و در بعضی شرایط عرصه کارزار و جنگ است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی با اشاره به برگزاری اجلاس بزرگ فرماندهان نیروی دریایی کشورهای حاشیه اقیانوس هند (IONS) در اردیبهشت ماه 97 گفت: با توجه به ظرفیت ها و توانمندی های نیروی دریایی جمهوری اسلامی برای نخستین بار اجلاس نظامی ایران برگزار شد و حدود ۳۵ هیئت عالی رتبه نظامی از کشورهای مختلف جهان برای شرکت در این اجلاس دو روزه به تهران سفر کردند که این اتفاق بسیار حائز اهمیت در عرصه دفاعی و نظامی کشورمان است.

دریادار خانزادی ادامه داد : از آنجایی که غرب و آمریکا در منطقه بدنبال منافع خود هستند، ترتیبات امنیتی نامطلوب را به کشورها دیکته می کنند، در کنار کشورهای کوچکتر مکمل قدرت می شوند و معماهای امنیتی ایجاد می کنند و اجازه شکل گیری ائتلاف های منطقه ای را نمی دهند.

وی با اشاره به اهمیت منطقه خاورمیانه و آسیا گفت : اگر کشورهای منطقه ائتلاف و همگرایی داشته باشند با توجه به ظرفیت ژئوپلتیکی که وجود دارد، دارای قدرت بیشتری می شوند و این ائتلاف باعث تاثیرگذاری به ویژه در حوزه های اقتصادی، سیاسی و نظامی در مسائل مهم تصمیم گیری جهانی خواهد شد.

دریادار خانزادی با تاکید بر اینکه کار نیروی دریایی برافراشته شدن پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی در دریاست گفت : طبق فرموده مقام معظم رهبری، نفس حضور در دریا قدرت است و برای حفظ این قدرت یک سری مفروضات را باید داشته باشیم و زیرساختهای ملی برای ساخت فناوری های دفاعی، ظرفیت های کارخانه ای و نیروی انسانی و دانش دریانوردی همه باید برای این مهم سهیم باشند.

دریادار خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی و سلیمانی زاده مدیر شبکه سحر

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت :نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در قبال کشور برای برقراری امنیت مناطق دریایی تحت حاکمیت و در قبال منطقه نیز به عنوان نیروی دریایی نظام حکومتی و الگوی جمهوری اسلامی مسئول است.

وی ساخت ناوشکن ها و زیردریایی های توسط دانشمندان و مهندسان ایرانی را گوشه ای از توانمندی های جوانان ایرانی توصیف کرد که با وجود تحریم های ظالمانه غرب و آمریکا ، نتوانسته خللی در امر توسعه، پیشرفت و دستیابی به تکنولوژی های روز دنیا برای کشورمان داشته باشد.

دریادار خانزادی ادامه داد: نیروی دریایی، نیروی راهبردی است و اقدامات تاکتیک اش چه در عرصه سیاست، چه اقتصادی و چه عوامل بازدارندگی تاثیرات کلان دارد و شاید دلیل آن این است که استکبار جهانی تمرکز زیادی بر قدرت های دریایی دارند . به عنوان مثال بسیاری از کشورها از جمله آمریکا با آنکه سرزمین و مرزهایشان جای دیگر است اما گستره حضورشان را تا اقیانوس هند، مدیترانه ، آرام و .. ادامه داده اند و در واقع به دنبال تامین منافع خود و استثمار کشورهای دارای منابع هستند.

دریادار خانزدادی تصریح کرد: به لطف خدا نخستین زیردریایی متوسط در آذرماه 97 به ناوگان نیروی دریایی ارتش ملحق خواهد شد. این زیردریایی به همت مراکز دانشگاهی، بخش های نیروهای جهادی نیروی دریایی و شرکت های دانش بنیان و کارخانه های وزارت دفاع جمهوری اسلامی با همکاری نیروی دریایی ساخته شده و آزمایش های خود را بطور کامل در دریا انجام داده است و مراحل پایانی تست های دریایی را می گذراند.

ناوشکن جمهوری اسلامی سهند که در فروردین 67 در حمله ناجوانمردانه آمریکا به نیروی دریای ارتش

همراه با ناو موشک انداز جوشن مورد حمله قرار گرفت ، دوباره به همت جوانان و مهندسان ایرانی ساخته شده  و کاملا بومی است ، تمام تجهیزات و سامانه آن هم بطور کامل تغییر کرده و خیلی مجهزتر از سهند قبلی است و  ظرفیت بالایی دارد و امیدواریم زودتر به ناوگان دریایی ملحق شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر نیز در حال ساخت ناو دماوند (از کشتی های جنگی کلاس موج) هستیم و امیدواریم در دی ماه 97 با ظرفیت ها و قابلیتهای بالاتر به بهره برداری برسد.

همچنین امیدواریم موج سوم که ناوشکنی از کلاس جماران است و توسط وزارت دفاع ساخته شده و پیشرفت آن حدود 85 درصد بوده تا پایان سال به مجموعه نیروی دریایی ملحق بکنیم.

دریادار خانزادی اذعان کرد تاکنون چنین پیشرفتی نداشتیم که این همه ظرفیت نظامی ملحق شود به لطف خدا و تلاش نیروی خالص تا پایان امسال، در جنوب کشور دو ناوشکن و یک زیردریایی و در ناوگان شمال هم ناوشکن دماوند به مجموعه نیروی دریایی اضافه خواهد شد .

وی در پایان تاکید کرد: این همه پیشرفت را مدیون توجه و تاکید مقام معظم رهبری هستیم چرا که این ایشان همواره تاکید دارند دستیابی به ظرفیت ها و فناوری ها، حاشیه امنیت بزرگ برای نظام ایجاد می کند.

 

خرد ۰۶, ۱۳۹۷ ۱۷:۱۷ Asia/Tehran
کامنت