• مستند مسیرات العودة

جدیدترین مستند شبکه العالم به مشکلاتی که فلسطینیان به سبب شرکت در راهپیمایی حق بازگشت از سوی رژیم غاصب اسرائیل متحمل شده اند، اختصاص دارد.

مستند مسیرات العودة شبکه العالم به بررسی ابعاد دیگری از راهپیمایی حق بازگشت فلسطینیان می پردازد.

در این برنامه نقش خبرنگاران در پوشش این راهپیمائی ها و خطرهائی که با آن مواجه هستند، هدف قرار دادن خبرنگاران از سوی نیروهای اشغالگر صهیونیستی ، خبرنگارانی که در این پوشش خبری به شهادت رسیده اند ، نقش امدادگران در این راهپیمائی ها و هدف قرار دادن آنها توسط صهیونیستها ... مطرح شده است.

این برنامه توسط خانم اسراء البحیصي خبرنگار شبکه العالم در غزه تهیه شده است و امروز  یکشنبه بیستم خرداد  ساعت 22 از شبکه العالم پخش می شود.

راهپیمایی مسالمت‌آمیز «حق بازگشت» از 30 مارس گذشته به مناسبت «روز زمین» در باریکه غزه آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

از 30 مارس تاکنون، بیش از 120 فلسطینی در این راهپیمایی به ضرب گلوله‌ نظامیان اسرائیلی شهید و حدود 13 هزار نفر زخمی شده اند.

راهپیمایی فلسطینیان در سالگرد روز زمین یادآور تصمیم رژیم صهیونیستی در زمینه مصادره اراضی فلسطینیان در 30 مارس سال 1976 است  که هر ساله برگزار می‌شود.

رژیم اسرائیل با مصادره اراضی فلسطینی ها و احداث شهرک‌های صهیونیست‌ نشین در آن درصدد تغییر ساختار جغرافیایی مناطق فلسطینی و چهره‌ای صهیونیستی دادن به این مناطق است تا سلطه‌جویی‌هایش را در مناطق فلسطینی تثبیت کند.

 

 

 

خرد ۲۰, ۱۳۹۷ ۰۹:۲۷ Asia/Tehran
کامنت