• برگزاری بزرگترین مسابقه قرآنی از شبکه جهانی الکوثر

مفازا بزرگترین مسابقه قرآنی شبکه الکوثر به مرحله نیمه نهایی رسید.

در یازدهمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم ، پس از رقابت تنگاتنگ 113 قاری از 20 کشور جهان، 24 قاری از هفت کشور به مرحله نیمه نهایی این مسابقه راه یافتند.

در مرحله مقدماتی این مسابقه قاریانی از کشورهای ایران، آلمان، افغانستان، عراق، مصر، لبنان، موریتانی، نروژ، الجزائر، استرالیا، مراکش، پاکستان، فرانسه، سوئد، هلند، سوریه، امارات، عمان، ترکیه و بحرین با یکدیگر به رقابت پرداختند. 

داوری مرحله مقدماتی این مسابقه را داوران برتری از جهان اسلام از جمله، عادل محمود خلیل از لبنان ، دکتر طه محمد عبدالوهاب از مصر، رضوان محمد خیر درویش، شيخ محمد عارف العسلی از سوریه و سیدمهدی سیف از ایران برعهده داشتند.

در مرحله نیمه نهایی 24 قاری منتخب سه دوره با یکدیگر به رقابت می پردازند و داورانی از مصر، ایران، عراق و سوریه با حضور در استودیوی برنامه به داوری این مرحله خواهند پرداخت.

از وجه تمایز این دوره با دوره های قبل می توان به فراهم شدن امکان اجرای تصویری قاریان قرائت ها، تغییرات در گرافیک و فرم اجرای برنامه و داوری اشاره کرد.

مسابقۀ قرآنی «إِنَّ لِلْمُتَّقِینَ مَفَازًا» بزرگترین و نخستین مسابقات زندۀ تلویزیونی قرآنی جهان اسلام و از ابتکارات شبکۀ جهانی الکوثر است که مورد استقبال فراوان علاقه مندان به قرآن در جهان عرب و جهان اسلام قرار گرفته است.

مسابقه قرآنی تلویزیونی "ان للمتقین مفازا" در ماه مبارک رمضان، هر شب ساعت 23:30 از شبکه جهانی الکوثر پخش می شود.

 

 

 

خرد ۲۰, ۱۳۹۷ ۰۹:۵۸ Asia/Tehran
کامنت