• برنامه های ویژه شبکه های منطقه بالکان در عید سعید فطر

فیلم ها و سریال های شبکه جهانی سحر با استقبال گسترده رسانه های منطقه بالکان برخوردار شده است.

در پی استقبال گسترده از فیلم و سریال های سحر بالکان در منطقه و به دنبال رایزنی های صورت گرفته از سوی بهروز ناصری مدیر دفتر نمایندگی سازمان صداوسیما در بوسنی و هرزگوین با شبکه های مختلف تلویزیونی این منطقه تفاهم هایی در این زمینه حاصل شده است.

شبکه سراسری آلفا یک در کل منطقه بالکان  تلویزیون های وگوشچا و کاکانی در بوسنی و هرزگوین علاوه بر پخش زمینی همزمان از سیستم کابلی این کشور و سریال های  "هوش سیاه " و "تعبیر وارونه یک رویا" و "ماتادور" را به روی آنتن بردند.  سریال تلویزیونی "یوسف پیامبر" هم از سریاله ای ثابت شبکه های کاکانی و ایگمن در ماه مبارک رمضان در دهه اخیر بوده است . این آثار با لوگوی سحر بالکان پخش شده اند.

تلویزیون ملی بوسنی و هرزگوین(bht1) نیز به مناسبت عید سعید فطر فیلم های سینمایی "پاشنه بلند" و "حوض نقاشی" را پخش خواهد کرد.

تلویزیون سارایوو“tvsa”  هم مستند "هنر ایرانی" را در نوبت پخش دارد.

دیپلماسی گسترده سحر بالکان در منطقه توفیق زیادی را نسبت به فیلم و سریال های ایرانی ایجاد کرده است. روندی که در آینده ای نزدیک با پخش این آثار از شبکه های تلویزیونی کشور های مختلف بالکان توسعه پیدا کرده و نقش سازنده ای در دیپلماسی عمومی و رسانه ای جمهوری اسلامی ایران در منطقه ایفا خواهد کرد.

کانال  سحر بالکان در دوره جدید علاوه بر رله زمینی توسط برخی از تلویزیون های محلی، هم زمان در سیستم کابلی و همچنین در سیستم موبایلی مخابرات این کشور حضور داشته است و از ابتدای سال 2018 نیز از طریقه ماهواره یاه ست (بر روی پوشش اروپایی) و همراه با کانالهای دولتی و معروف کشورهای منطقه در یک پکیج سیستم آی پی تی وی  شرکت آلفامیدا در کل منطقه بالکان و جهان  پخش می گردد.

گفتنی است در شش ماه اول سال 2018 سهم دیاسپورای منطقه بالکان در جمع بینندگان سحربالکان چشمگیر بوده است .

 

خرد ۲۳, ۱۳۹۷ ۰۸:۳۹ Asia/Tehran
کامنت