• مستند\" ابرها می آیند\" از شبکه پرس تی وی

مستند «ابرها مي آيند» در شبكه پرس تي وي هم زمان با ايام عيد سعيد فطر ماجراي ساخت مسجد در شهر فرانكفورت را به همت جمعي از شيعيان اين شهر روايت مي كند.

اين مستند محصول سال 2013 آلمان است و داستان گروهي از شيعيان فرانكفورت را بيان مي كند كه در سال 2007 تصميم مي گيرند تا در شهر مسجدي براي خود بسازند. باني اين كار اونال كايماكچي شيعه تركي الاصل بوده كه در آلمان به كار وكالت مشغول است.

اين مستند با اونال همراه شده و مراحل آماده سازي ساخت مسجد از جمله حمايت روحاني محل براي خريد زمين، مخالفت جمعي از مردم و گروه هاي افراطي فعال به نام اسلام در آلمان با ساخت يك مركز اسلامي ديگر و تلاش اونال از طريق گفت و گو و برگزاري جلسات براي متقاعد كردن گروه هاي مخالف را به نمايش مي گذارد.

در ادامه مستند «ابرها مي آيند» تكميل فاز اول مسجد حضرت زهرا (س) به نمايش در مي آيد. اين مسجد در واقع مركز بزرگ اسلامي در قلب فرانكفورت است كه در آن علاوه بر اقامه نماز و برپايي آيين هاي تشيع، كلاس ها و برنامه هاي مختلف فرهنگي، ورزشي و غيره نيز برگزار مي شود.

مستند «ابرها مي آيند» در 4 قسمت 25 دقيقه اي از جمعه 25 خرداد، مصادف با عيد سعيد فطر تا 28 خرداد هر روز ساعت 05:00 به وقت تهران از شبكه پرس تي وي پخش مي شود.

اين برنامه در ساعات 10:00 ، 16:00 ، 22:00 و 02:00 تكرار مي شود.

 

خرد ۲۴, ۱۳۹۷ ۰۹:۴۹ Asia/Tehran
کامنت