• ارسال کمک های هیات رهروان شهدای زینبیون به مردم سوریه با همکاری شبکه سحر

کمک های مردمی هیات رهروان شهدای زینبیون به نیازمندان و کودکان بی سرپرست سوری اهداء شد.

 کمک های مردمی ایران و پاکستان توسط هیات رهروان شهدای زینبیون به دست نیازمندان سوری رسید.

ساجد رضوی که از همکاران اتباع شاغل در معاونت برونمرزی است در این باره گفت: با حمایت مدیریت شبکه جهانی سحر آقای علیرضا سلیمانی زاده و پیگیری های آقای قربانی مدیر کانال اردو، کمک های مردمی هیات رهروان شهدای زینبیون به نیازمندان و کودکان بی سرپرست سوری اهداء شد.

ساجد رضوی ادامه داد: هیات رهروان شهدای زینبیون که موسسین آن خیرین ایرانی و پاکستانی هستند چند ماهی است به منظور کمک به مردم بی دفاع و نیازمند سوریه، کمک هایی را تهیه و جمع آوری می کند.

وی که ماه پیش همراه این کمک ها به سوریه سفر کرده بود، خاطرنشان کرد: این کمک های مردمی در مناطق مختلف دمشق و حلب به ویژه مناطق محروم این شهرها توزیع شد و افرادی که شرایط خاص تری داشتند  شخصا به محل سکونتشان رفتیم و هدایا را تقدیم کردیم و با مسائل و مشکلات آنها آشنا شدیم.

ساجد رضوی تصریح کرد : گروه زینبیون برای کمک حتی تا مناطق مرزی سوریه و ترکیه هم رفت و مناطقی نیز وجود داشت که در جنگ داخلی سوریه تحت تصرف گروه تروریستی تکفیری داعش بود و هیچ گروهی برای کمک به این مناطق تاکنون نرفته بود.

ساجد رضوی که به عنوان خبرنگار از طرف شبکه سحر به سوریه رفته بود، گفت : به عنوان عضو هیات رهروان زینبیون نیز هر چه در توانم بود انجام دادم تا گوشه ای از درد و رنج کودکان و نیازمندان کشور دوست و برادر سوریه بکاهم.

ساجد رضوی تصریح کرد: در مدت زمانی که آنجا بودیم با آیت الله سید ابوالفضل طباطبایی اشکذری نماینده ولی فقیه در سوریه نیز دیداری داشتیم و از کمک های گروههای فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سوریه نیز بهره مند شدیم.

وی در ادامه از تاسیس دفتر گروه زینبیون در دمشق و اختصاص ساختمانی برای سکونت کودکانی که خانواده های خود را در جنگ از دست داده اند، خبر داد.

ساجد رضوی ادامه داد : هدف از تشکیل این گروه معرفی چهره واقعی زینبیون بود چرا که در سالهای اخیر همواره از طرف رسانه های معاند تبلیغات منفی علیه زینبیون شده بود که این افراد در ازای دریافت پول می جنگند در صورتی که این گونه نیست و رهروان زینبیون هر جا نیاز به دفاع از اسلام و حمایت از مظلومان بوده ، حضور دارند.

گروه زینبیون که اعضای آن از مسلمانان پاکستانی هستند به عنوان مدافع حرم در سوریه حضور دارند و تاکنون حدود 200 نفر از آنها در دفاع از حرم زینب (س) شهید شدند.

 

تیر ۰۶, ۱۳۹۷ ۱۴:۲۱ Asia/Tehran
کامنت