شبکه جهانی سحر معاونت برونمرزی، همچون سالهای گذشته برنامه هایی را برای شش ماهه دوم سال تدارک دیده است تا پاسخگوی نیاز و سلیقه مخاطبان خود در سراسر مناطق جامعه هدف باشد.

سریال ها و فیلم های تامین شده که برای پخش از شبکه جهانی سحر در شش ماهه دوم سال 97 در حال آماده سازی هستند.

 

مستند " دیدار در مراکان"

 در این مستند تلاش شده حیات وحش و گونه های جانوری موجود در منطقه مراکان با استفاده از تصاویر زیبا معرفی شود. منطقه مراکان با حدود 104 هزار هکتار مساحت در شمال شرقی استان آذربایجان غربی ذخیره گاهی ارزشمند از گونه های گیاهی و جانوری است. پخش این برنامه از حیث معرفی مناطق گردشگری و جاذبه های طبیعی ایران برای مخاطبان برونمرزی مناسب و در راستای اهداف شبکه جهانی سحر در کمک به این صنعت کشور است.

مستند دیدار در مراکان

مستند " بهشت ماندنی است "

این مستند روایتی پژوهشی و تاریخی از فاجعه تخریب قبرستان بقیع به دست وهابی ها است. علاوه بر این تصاویر و اطلاعات جدیدی در خصوص فاجعه تخریب قبور ائمه بقیع در این مستند ارائه شده است. مصاحبه با کارشناسان تاریخی و مذهبی، تصاویر آرشیوی از اسنادی که در آن مخالفت علمای ایران با این عمل را نشان می دهد، بخش های مختلف این مستند را شامل می شود.

مستند بهشت ماندنی است

مستند " زاگرس مرتفع"

 این مستند به طبیعت و اقلیم بکر و چشم نواز رشته کوه دنا در استان کهگیلویه و بویراحمد پرداخته و به لحاظ زمین شناسی کوهستان دنا را بررسی می کند. این برنامه از حیث معرفی دنا به عنوان بلندترین و بزرگترین چین خوردگی رشته کوه بزرگ زاگرس از منظر ایران شناسی و معرفی جاذبه های طبیعی ایران برای مخاطبان برونمرزی انتخاب شده است.

مستند زاگرس مرتفع

مستند " تولید هیولا"

 این مستند با هدف نمایش جنایات گروه تروریستی داعش در عراق تولید و آماده پخش شده است. تصاویر آرشیوی از کشتار و اعدام مردم توسط اعضای گروه تروریستی- تکفیری داعش همراه با نریشن تحلیلی دراین خصوص، مصاحبه با خانواده هایی که در کمپ آوارگان زندگی می کنند و نمایش وضعیت زندگی شان بعد از آوارگی از پس هجوم داعش به عراق بخش مختلف این مستند را شامل می شود.

مستند تولید هیولا

مستند "آخرین پادگان"         

 این مستند به بررسی و تحلیل عقاید باطل گروهک تروریستی مجاهدین خلق ( منافقین) می پردازد. مصاحبه با اعضای سابق، تصاویر آرشیوی از جلسات این گروهک و تصویر نریشن بخش های مختلف این مستند را شامل می شود. این مستند از باب روشنگری در خصوص سطحی و بی اساس بودن استراتژی های این گروهک و منحرف بودن عقیده های سران آنها برای مخاطبان شبکه جهانی سحر انتخاب شده است.

مستند آخرین پادگان

مستند " دست هایی که می بینند"       

محور این مستند سنگ نگاره های پیش از تاریخ، هنر چند صد ساله صنایع دستی، فرش بافی، هنرمندان فاخر است.

مستند دست هایی که می بینند

"مزارشریف "  در سحر

 فیلم سینمایی مزار شریف به کارگردانی عبدالحسین برزیده برای پخش در شبکه جهانی سحر در نیمه دوم سالجاری در حال آماده سازی است. این فیلم ماجرای کشتار دیپلمات های ایرانی در کنسولگری ایران در شهر مزارشریف افغانستان است که به دنبال هجوم نیروهای طالبان رخ داد.

مستند مزارشریف

مجموعه " قصه های تبیان"

 مجموعه ایپزودیک قصه های تبیان با محوریت موضوعات قرآنی که داستان ها و روایات آن براساس رخدادها و داستان های واقعی نگارش یافته است. این مجموعه در پنج قیمت 50 دقیقه ای در فرایند آماده سازی و پخش از شبکه جهانی سحر است.

مجموعه قصه های تبیان

پیامک از دیار باقی به سحر

 سریال پانزده قسمتی پیامک از دیار باقی درباره مرد کلاهبردار و خسیسی به نام منصور سیمخواه است که برای فرار از دست طلبکاران، ضمن ایجاد دعوای ساختگی خود را مردن می زند... او را به خاک می سپارند. در ادامه محاسبات او و فزرندانش برای بیرون آوردن از قبر اشتباه از آب درآمده و ماندن او در قبر برای یک شب و پیامکی که او به همسرش می زند آغاز ماجراهای دیدنی دیگری است. استفاده از بازیگران حرفه ای و کارگردان خوب این سریال آن را برای مخاطبان برونمرزی شبکه جهانی سحر جذاب می سازد.

سریال پیامک از دیار باقی 

"پازل" را در سحر حل می کنیم !     

سریال پازل به کارگردانی ابراهیم شیبانی، سریالی در ژانر پلیسی- معمایی است که در آن جاسوسان خرابکار در صدد خرابکاری در برنامه های سازمان انرژی اتمی ایران هستند اما سربازان گمنام امام زمان ع از این موضوع مطلع و برای خنثی کردن آن تلاش می کنند. جذابیت روایت و سبک معماگونه و پلیسی این سریال می تواند برای مخاطبان برونمرزی شبکه سحر مناسب باشد.

سریال پازل

 

 

تیر ۲۰, ۱۳۹۷ ۱۳:۱۰ Asia/Tehran
کامنت