• یوسف جلالی ، خبرنگار شبکه پرس تی وی

خبرنگار شبکه پرس تی وی گفت : با کسب تجربه چند ساله در این شبکه آموختم خبرنگاری رسالتی است که بر پایه دنبال کردن واقعیت استواراست حتی اگر بهای آن، جان خبرنگار باشد.

یوسف جلالی، خبرنگار شبکه پرس تی وی تقریبا شش سال است که در شبکه پرس تی وی مشغول به کار است. برای یک مهندس ایمنی در یک شرکت بین المللی نفت، ورود به عرصه ژورنالیسم شاید یک اتفاق عجیب به نظر بیاید، اما برای من این تحقق یک رویا بود.

جلالی می گوید به دلیل علاقه ای که به خبر داشتم  تصمیم گرفتم شانس خود را امتحان کنم و با شروع همکاری در شبکه پرس تی وی آغاز کردم.

در ابتدا مدت کوتاهی در واحد مستند مشغول به کار شدم و اکنون خبرنگار در دفتر تهران است.

جلالی می گوید برای یک مهندس ایمنی در یک شرکت بین المللی نفت، ورود به عرصه ژورنالیسم شاید یک اتفاق عجیب به نظر بیاید، اما برای من این تحقق یک رویا بود.

رصد کردن اخبار برای بیشتر ما ایرانی ها جزو عادت های روزمره حساب می شود و من هم از این قاعده مستثنی نبودم و قبل از ورود به عرصه خبرنگاری، خبر را می شناختم. طبیعتا برای من که انگلیسی و عربی می دانم دنیای خبر گسترده تر بوده و اخبار را از طریق رسانه های مختلف انگلیسی و عربی هم دنبال می کردم. 

حتی در اوج حرفه سابقم به عنوان مهندس ایمنی در شرکت نفت چین، بعد از یک روز سخت کاری روی دکل های حفاری نفت، نشستن پای شبکه های خبری مختلف برایم حکم چای را داشت و خیلی لذت بخش بود.

جالب اینجاست که شبکه پرس تی وی در ارائه اخبار همیشه نظرم را جلب می کرد. در آن زمان یادم هست که تحولات مربوط به بیداری اسلامی را دنبال می کردم و شبکه پرس تی وی تحلیل هایش منطقی تر و ملموس تر بود. 

«صدای بی صدایان» شعار شبکه پرس تی وی است و محور اصلی شبکه مبنی بر انعکاس واقعیت های مهمی است که شبکه های دیگر کمتر به آن می پردازند و یا از بیان آنها اجتناب می کنند.

این مهم ترین ویژگی شبکه است که من را به خود جذب کرد و باعث شد تا خبرنگاری را به معنای واقعی آن که آشکار کردن حقایق است در شبکه پرس تی وی جست و جو کنم. 

طی تجربه چند ساله ام در عرصه خبر یاد گرفتم خبرنگاری رسالتی است که بر دوش ما خبرنگاران است. یاد گرفتم واقعیت را تعقیب کنم، حتی اگر بهای آن زندگی و آینده من باشد. از سرینا شیم، خبرنگار پرس تی وی در ترکیه، یاد گرفتم حتی اگر تهدید به مرگ شوم، به رسالت خودم وفادار بمانم و حقیقت را بگویم؛ روحت شاد سرینا! از حبیب حسین زاده، تصویربردار پرس تی وی در افغانستان یاد گرفتم که حقیقت را تا پای مرگ در دل انفجارات تروریستی در کابل دنبال کنم؛ روحت شاد حبیب! 

از مایا ناصر (خبرنگار پرس تی وی در سوریه)، از فرهاد تقدسی (تصویربردار پرس تی وی در افغانستان) یاد گرفتم که خبرنگاری کار آسانی نیست، اما اگر صحیح و انسانی انجام شود آنقدر لذت بخش است که تا آخرین نفس آن را دنبال می کنی.

 

 

مرد ۱۶, ۱۳۹۷ ۱۵:۳۹ Asia/Tehran
کامنت