• آدین یاشارویچ ؛ خبرنگار کانال بالکان شبکه سحر

روز خبرنگار، روز امانتداران گفتمان، وقایع و اخبار است.

17 مرداد روز خبرنگارانی است که در کار ساختن جهانی آگاه و بالنده و تکامل جو به کار سترگ و زیبا، اما سخت نوشتن و پرده برداشتن از ناآگاهی و بی‌خبری هستند.

آدین یاشارویچ متولد 12 جولای سال 1992 میلادی در بوسنی و هرزگوین است. وی که هم اینک به عنوان خبرنگار کانال بالکان شبکه سحر با این شبکه همکاری می کند می گوید شش سال پیش، پس از یادگیری زبان فارسی و اتمام دوره کارشناسی در دانشگاه المصطفی، در شبکه جهانی سحر و به عنوان گزارشگر تلویزیونی مشغول شدم. با توجه به این که به آشنایی با مردم علاقه بسیاری دارم، دقیقا در قالب همین شغل است که بخش گمشده خودم را پیدا کردم. عاشق این کار هستم  و همیشه سعی می کنم تمامی مراحل آن را به بهترین نحو ممکن به اتمام برسانم. و چون هر گزارشی که تهیه می کنیم و هر مصاحبه ای که ترتیب می دهیم به معنای یک آشنایی جدید است.

 

خاطره ای از کریم اکبرزاده خبرنگار شبکه کردی سحر  

ملا صالح مهمان اهل تسنن برنامه ارتباط زنده، آن قدر زیبا هدف پیاده روی اربعین و تعلق بین الحرمین به همه مسلمانان و آزادی خواهان جهان را شرح می داد که دلم نیامد وسط دیالوگ های تاثیرگذارش حتی کلمه ای به نشانه تایید به زبان آورم.

با اشاره تهیه کننده برای اتمام برنامه، تا آمدم لابلای هیجان سخنان مهمان و زبان عاشقی زائرانی که هر کدام با زبان و نشانه های مذهبی خود عزاداری می کردند، بیتی از ملای آق تپه ای شاعر کرد علوی ترکیه را در باره حضرت عباس تقدیم بینندگان کنم؛ فریاد کسی که مرا به اسم کوچکم صدا زد ، رشته کلامم را برید و تنها توانستم  دستی به سوی آسمان بلند کرده و برنامه را با بغض شکسته ملا صالح به پایان ببرم.

با عباس مددی معلم اول ابتداییم و مهدی تصویربردار گروه به سمت مقام امام زمان(عج) راه افتادیم ،در حالی که آقا مددی نوحه ای کردی ای را  زمزمه می کرد ناگهان تعادلش را از دست داد،با هر مشقتی وی را به نزدیک ترین درمانگاه رساندیم.

وقتی پزشکان اعلام کردند که باید سریع معلم جانباز و شیمیایی مرا به نجف برسانند، تلفنش را گرفته به سمت هتل راه افتادیم، مهدی در مسیر مشغول گرفتن تصاویری از عزاداری بود و من با صدای بلند همان نوحه را می خواندم.

مهدی که مشغول جابجایی تصاویر برای تدوین بود و من برای تصاویرش پلاتو می خواندم، با صدای اس ام اسی دیگر نتوانستم ضبط پلاتو را ادامه دهم.

انا لله انا الیه راجعون

معلم جانباز عباس مددی به علت جراحات جنگ تحمیلی در کربلای معلا به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

صبح زود که با تهیه کننده برنامه مشغول هماهنگی بودیم تا پیکر عباس شهید را وادی السلام به خاک بسپاریم،آقا پورمند گوشی اش را به من داد، در حالی که با تلفنی دیگر با بچه های "بازسازی عتبات" صحبت می کرد، اشاره کرد که با هدفون برنامه شبکه را نگاه کنم.

مهدی از تصاویر دیدار بعد از 35 سال من و آقا مددی و زمزمه نوحه و پلاتوهای دیشب نماهنگی را بر روی خروجی شبکه گذاشته بود ...

 

مرد ۱۷, ۱۳۹۷ ۰۹:۳۵ Asia/Tehran
کامنت