• گفت و گو با وزیر تجارت سوریه به بهانه برگزاری شصتمین نمایشگاه بین المللی دمشق

به مناسبت برگزاری شصتمین نمایشگاه بین المللی دمشق و حضور جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه، برنامه لقاء خاص امشب با وزیرتجارت سوریه، گفت و گو کرده است.

وزیر تجارت سوریه در شبکه العالم برنامه امشب «لقاء خاص» شبکه العالم، میزبان عبدالله المغربی وزیر تجارت سوریه است.

«لقاء خاص» برنامه ای گفت و گو محور است که در آن با توجه به موضوعات مهم روز با مقامات و مسئولان مختلف گفت و گو می شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، در برنامه «لقاء خاص» امشب، حسین مرتضی مدیر دفتر شبکه العالم در دمشق درخصوص شصتمین نمایشگاه بین المللی دمشق با وزیر تجارت سوریه به گفت و گو نشسته است.

در این برنامه عبدالله المغربی تبیین می کند که برگزاری این نمایشگاه نشانه برقراری امنیت و ثبات در دمشق است و اکنون بعد از گذشت هفت سال، سوریه این نمایشگاه را که از قدیمی ترین نمایشگاه های سوریه است، برگزار می کند.

المغربی همچنین توضیح می دهد که شصتمین نمایشگاه بین المللی دمشق در سایه امنیت و آرامش سیاسی – اقتصادی با حضور 1800 شرکت داخلی و خارجی از 48 کشور جهان در حال برگزاری است و بی شک این امنیت و ثبات مدیون حمایت های جمهوری اسلامی ایران است.

 

همچنین نمایشگاه دمشق یکی از قدیمی ترین نمایشگاه های تجاری در منطقه خاورمیانه و بزرگ ترین رویداد اقتصادی سوریه محسوب می شود و جمهوری اسلامی ایران نیز با 52 شرکت بزرگ در شصتمین نمایشگاه بین المللی اقتصادی دمشق حضور دارد.

شرکت خودروسازی سایپا، لوازم خانگی، صنایع و مواد غذایی، مصالح ساختمانی، خدمات کشاورزی و دامپروری و هلدینگ گسترش صنایع معدنی از مهمترین شرکت های ایرانی نمایشگاه بین المللی دمشق هستند.

«لقاء خاص» امشب ساعت 22 به وقت تهران از شبکه العام پخش می شود. این برنامه در دفتر دمشق تهیه شده است./ ش.ج

 

شهر ۲۰, ۱۳۹۷ ۱۴:۳۳ Asia/Tehran
کامنت